Byla vydána betaverze Fedora Linuxu 43 (ChangeSet), tj. poslední zastávka před vydáním finální verze, která je naplánována na úterý 21. října.
Multiplatformní emulátor terminálu Ghostty byl vydán ve verzi 1.2 (𝕏, Mastodon). Přehled novinek, vylepšení a nových efektů v poznámkách k vydání.
Byla vydána nová verze 4.5 (𝕏, Bluesky, Mastodon) multiplatformního open source herního enginu Godot (Wikipedie, GitHub). Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
Byla vydána verze 3.0 (Mastodon) nástroje pro záznam a sdílení terminálových sezení asciinema (GitHub). S novou verzí formátu záznamu asciicast v3, podporou live streamingu a především kompletním přepisem z Pythonu do Rustu.
Canonical oznámil, že bude podporovat a distribuovat toolkit NVIDIA CUDA (Wikipedie) v Ubuntu.
Tržní hodnota americké společnosti Alphabet, která je majitelem internetového vyhledávače Google, dnes poprvé překonala hranici tří bilionů dolarů (62,1 bilionu Kč). Alphabet se připojil k malé skupině společností, které tuto hranici pokořily. Jsou mezi nimi zatím americké firmy Nvidia, Microsoft a Apple.
Spojené státy a Čína dosáhly dohody ohledně pokračování populární čínské platformy pro sdílení krátkých videí TikTok v USA. V příspěvku na síti Truth Social to dnes naznačil americký prezident Donald Trump. Dosažení rámcové dohody o TikToku vzápětí oznámil americký ministr financí Scott Bessent, který v Madridu jedná s čínskými představiteli o vzájemných obchodních vztazích mezi USA a Čínou. Bessentova slova později potvrdila také čínská strana.
MKVToolNix, tj. sada nástrojů pro práci s formátem (medialnym kontajnerom) Matroska, byl vydán ve verzi 95.0. Podpora přehrávání formátu Matroska míří do Firefoxu [Bug 1422891, Technický popis]. Přehrávání lze již testovat ve Firefoxu Nightly.
Spolek OpenAlt zve příznivce otevřených řešení a přístupu na 211. sraz, který proběhne v pátek 19. září od 18:00 ve Studentském klubu U Kachničky na Fakultě informačních technologií Vysokého učení technického na adrese Božetěchova 2/1. Na srazu proběhne přednáška Jiřího Eischmanna o nové verzi prostředí GNOME 49. Nemáte-li možnost se zúčastnit osobně, přednáškový blok bude opět streamován živě na server VHSky.cz a následně i zpřístupněn záznam.
Microsoft se vyhnul pokutě od Evropské komise za zneužívání svého dominantního postavení na trhu v souvislosti s aplikací Teams. S komisí se dohodl na závazcích, které slíbil splnit. Unijní exekutivě se nelíbilo, že firma svazuje svůj nástroj pro chatování a videohovory Teams se sadou kancelářských programů Office. Microsoft nyní slíbil jasné oddělení aplikace od kancelářských nástrojů, jako jsou Word, Excel a Outlook. Na Microsoft si
… více »set(CMAKE_C_COMPILER gcc -m32) set(CMAKE_CXX_COMPILER g++ -m32) set(CMAKE_FIND_ROOT_PATH /emul/ia32-linux)
Bohužel to nestačí. Nemůže najít libstdc++ pro 32 bitů resp. nachází jen 64bitovou.<BR>
Ta 32bitová je přitom v /emul/ia32-linux/usr/lib ...
ještě vadilo (ale 64bitový build se udělal) chybějící:<BR>
SET(CMAKE_SYSTEM_NAME Linux)
<BR><BR>
<PRE>
kamil@kamilX2:~/auxproj/sdl/speed_test/build32$ cmake -DCMAKE_TOOLCHAIN_FILE=~/ia32.cmake ..
-- The C compiler identification is GNU
-- The CXX compiler identification is GNU
-- Check for working C compiler: /usr/bin/gcc
-- Check for working C compiler: /usr/bin/gcc -- works
-- Detecting C compiler ABI info
-- Detecting C compiler ABI info - done
-- Check for working CXX compiler: /usr/bin/g++
-- Check for working CXX compiler: /usr/bin/g++ -- broken
CMake Error at /usr/share/cmake-2.6/Modules/CMakeTestCXXCompiler.cmake:25 (MESSAGE):
The C++ compiler "/usr/bin/g++" is not able to compile a simple test
program.
It fails with the following output:
Change Dir: /home/kamil/auxproj/sdl/speed_test/build32/CMakeFiles/CMakeTmp
Run Build Command:/usr/bin/make "cmTryCompileExec/fast"
/usr/bin/make -f CMakeFiles/cmTryCompileExec.dir/build.make
CMakeFiles/cmTryCompileExec.dir/build
make[1]: Entering directory
`/home/kamil/auxproj/sdl/speed_test/build32/CMakeFiles/CMakeTmp'
/usr/bin/cmake -E cmake_progress_report
/home/kamil/auxproj/sdl/speed_test/build32/CMakeFiles/CMakeTmp/CMakeFiles 1
Building CXX object CMakeFiles/cmTryCompileExec.dir/testCXXCompiler.cxx.o
/usr/bin/g++ -m32 -o CMakeFiles/cmTryCompileExec.dir/testCXXCompiler.cxx.o
-c
/home/kamil/auxproj/sdl/speed_test/build32/CMakeFiles/CMakeTmp/testCXXCompiler.cxx
Linking CXX executable cmTryCompileExec
/usr/bin/cmake -E cmake_link_script
CMakeFiles/cmTryCompileExec.dir/link.txt --verbose=1
/usr/bin/g++ -m32 CMakeFiles/cmTryCompileExec.dir/testCXXCompiler.cxx.o -o
cmTryCompileExec -rdynamic
/usr/bin/ld: skipping incompatible
/usr/lib/gcc/x86_64-linux-gnu/4.3.2/libstdc++.so when searching for
-lstdc++
/usr/bin/ld: skipping incompatible
/usr/lib/gcc/x86_64-linux-gnu/4.3.2/libstdc++.a when searching for -lstdc++
/usr/bin/ld: skipping incompatible
/usr/lib/gcc/x86_64-linux-gnu/4.3.2/libstdc++.so when searching for
-lstdc++
/usr/bin/ld: skipping incompatible
/usr/lib/gcc/x86_64-linux-gnu/4.3.2/libstdc++.a when searching for -lstdc++
/usr/bin/ld: cannot find -lstdc++
collect2: ld returned 1 exit status
make[1]: Leaving directory
`/home/kamil/auxproj/sdl/speed_test/build32/CMakeFiles/CMakeTmp'
make[1]: *** [cmTryCompileExec] Error 1
make: *** [cmTryCompileExec/fast] Error 2
CMake will not be able to correctly generate this project.
Call Stack (most recent call first):
CMakeLists.txt:3 (project)
-- Configuring done
</PRE>
Tiskni
Sdílej: