Dle plánu byl vývoj Firefoxu přesunut z Mercurialu na Git. Oficiální repozitář se zdrojovými kódy je na GitHubu.
V terminálovém multiplexoru GNU Screen byly nalezeny a v upstreamu ve verzi 5.0.1 už opraveny bezpečnostních chyby CVE-2025-23395, CVE-2025-46802, CVE-2025-46803, CVE-2025-46804 a CVE-2025-46805. Podrobnosti na blogu SUSE Security Teamu.
Training Solo (Paper, GitHub) je nejnovější bezpečnostní problém procesorů Intel s eIBRS a některých procesorů ARM. Intel vydal opravnou verzi 20250512 mikrokódů pro své procesory.
Byla vydána nová verze 25.05.11 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Nejnovější Shotcut je již vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.
Svobodný elektronický platební systém GNU Taler (Wikipedie, cgit) byl vydán ve verzi 1.0. GNU Taler chrání soukromí plátců a zároveň zajišťuje, aby byl příjem viditelný pro úřady. S vydáním verze 1.0 byl systém spuštěn ve Švýcarsku.
Spolek OpenAlt zve příznivce otevřených řešení a přístupu na 209. brněnský sraz, který proběhne tento pátek 16. května od 18:00 ve studentském klubu U Kachničky na Fakultě informačních technologií Vysokého učení technického na adrese Božetěchova 2/1. Jelikož se Brno stalo jedním z hlavních míst, kde se vyvíjí open source knihovna OpenSSL, tentokrát se OpenAlt komunita potká s komunitou OpenSSL. V rámci srazu Anton Arapov z OpenSSL
… více »GNOME Foundation má nového výkonného ředitele. Po deseti měsících skončil dočasný výkonný ředitel Richard Littauer. Vedení nadace převzal Steven Deobald.
Byl publikován přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie) za uplynulé dva měsíce. Servo zvládne už i Gmail. Zakázány jsou příspěvky generované pomocí AI.
Raspberry Pi Connect, tj. oficiální služba Raspberry Pi pro vzdálený přístup k jednodeskovým počítačům Raspberry Pi z webového prohlížeče, byla vydána v nové verzi 2.5. Nejedná se už o beta verzi.
Google zveřejnil seznam 1272 projektů (vývojářů) od 185 organizací přijatých do letošního, již jednadvacátého, Google Summer of Code. Plánovaným vylepšením v grafických a multimediálních aplikacích se věnuje článek na Libre Arts.
No moje zkušenost je, že zrovna Flash je dost ideální -- už tím, že odpadá problém s kodeky, jejich (ne)možností instalace a podobná zvěrstva. Ano, má to zjevné nevýhody, ale dají se kdyžtak řešit tím, že člověk vystaví i nějaký jinak kódovaný soubor (původní .wmv nebo mpeg, či v čem to člověk má).
Můžu mít jen otázku, proč není Flash ideální?
nemohu si pomoct ale všechny www stránky youtube a taky stránky, které byly časem zakázány, na kterých jsem přes vebový prohlížeč na 64bit linuxu sledoval celovečerní filmy, které tam byly umístěny, byly postaveny na flashi. Flash je to ono. To už prokázali jiní.
Ale když avi, není problém kódovat soubory nějakým vhodným kodekem a pro jistotu ten kodek na stránky taky přidat, takový odkaz, pakliže neběží video stáhně tohle a verze pro win a pro několik základních linuxů
Zdravím, nevím jestli tenhle dotaz patří zrovna sem, snad mě neukamenujete. Hledám vhodný video formát pro web. Potřebuji uložit malý soubor (max. 20MB). Ideální by bylo, kdyby ten formát byl co nejlépe podporován ve všech systémech - avi většinou na widlích vyžaduje doinstalovat kodeky. PS: Flash není zrovna ideálníPro upřesnění avi není formát! Avi je kontejner, který může obsahovat skoro cokoliv. Nejlepší podporu skrz všechny systémy asi bude mít avi s videem v MSMPEG4 (zmrvená verze MPEG 4 od Microsoftu), protože normální přehrávač to přehraje bez problémů a u lidí bez kodeků to přehraje Windows media player který má jeho podporu už dost dlouho (už od první verze v XP)..
formát = kontejnerTo, že to tak používají média ještě neznamená, že je to správně(pro média)
To co je vevnitř jsou data kódovaná kodekem
Tiskni
Sdílej: