Jak nahrávat zvuk z webového prohlížeče na Linuxu s PipeWire pomocí Nahrávání zvuku (Sound Recorder) a Helvum případně qpwgraph, článek na webu Libre Arts.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána ve verzi 2024.9.
České bezpečnostní instituce, jmenovitě Vojenské zpravodajství (VZ) a Bezpečnostní informační služba (BIS), ve spolupráci s americkou Agenturou pro kybernetickou a infrastrukturní bezpečnost (CISA), Federálním úřadem pro vyšetřování (FBI), Národní bezpečností agenturou (NSA) a dalšími mezinárodními partnery ze Spojeného království, Austrálie, Kanady, Německa, Nizozemska, Estonska, Ukrajiny a Lotyšska vydaly upozornění (
… více »Byla vydána (𝕏) srpnová aktualizace aneb nová verze 1.93 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a animovanými gify v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.93 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Společnost Laravel stojící za stejnojmenným open source PHP frameworkem získala investici 57 milionů dolarů od společnosti Accel. Především na Laravel Cloud.
Byla vydána verze 1.81.0 programovacího jazyka Rust (Wikipedie). Podrobnosti v poznámkách k vydání. Řešena je také zranitelnost CVE-2024-43402. Vyzkoušet Rust lze například na stránce Rust by Example.
Vládní CERT vydal (𝕏) novou verzi nástroje maldump. Ten slouží k extrakci souborů z karantén různých antivirových programů. A to jak z živého systému, tak z obrazu disku.
Meeting ESP komunity - podzimní edice 2024 proběhne v pátek 18. října v Brně. V přípravě jsou přednášky od vývojářů z Espressifu, lokálních firem i zapálených nadšenců do ESP a také praktický workshop a ukázky nových čipů.
Systém pro správu hlášení chyb Bugzilla byl podle plánu vydán v nových verzích 5.2, 4.4.14, 5.0.4.1, 5.3.3 a 5.9.1, kde 5.2 představuje novou stabilní řadu, 4.4.14 by měla být poslední ve staré řadě 4.4, jíž končí podpora na přelomu roku, 5.0.4.1 je udržovací opravné vydání staré řady 5.0, dosavadní stabilní řada 5.1 byla přejmenována na 5.3 (nyní 5.3.3) a konečně vývojová verze 5.9.1 směřuje k budoucímu velkému vydání Bugzilly 6.
Dobrý den,
Programuji v C a Pythonu, jako GUI jsem si zvolil Qt - zcela mi vyhovuje, nicméně jeho licence až tak ne. Proto hledám nový GUI nástroj. Jedná se mi o to, aby jej bylo možné bez problému použít i pod Windows a jeho syntaxe stejná - podobná jak v C tak i v pythonu. Zkoušel jsem v pythonu Tk, zdá se být docela jednoduché.. Nicméně o Gtk nevím nic a tak si nejsem jist, že Tk je ta správná volba - není Tk tak už trochu mimo? Doporučili byste Tk nebo Gtk. Děkuji.. Jen seriézní odpovědi prosím (doporučuji toto, protože..)
Nebude mít PyQt stejnou změnu licence (na LGPL) jako Qt?
Tkinter je jednoduchý, ale je ugly (neplatí tolik od verze Tcl/Tk 8.5, s tile, v Pythonu od 2.6). Navíc některé věci v Tk prostě nejsou. Jako jediný je ale standardní součást pythonního balíku.
Znáte wxPython? Doporučuje jej Guido, je to multi-native-platformní, ale styl programování v něm je MFCish.
Qt a GTK stejnou licenci?? GTK ma GPL, ale Qt ma dvoji liceni, LGPL pro open a pak komercni licenci.
GTK+ is a highly usable, feature rich toolkit for creating graphical user interfaces which boasts cross platform compatibility and an easy to use API. GTK+ it is written in C, but has bindings to many other popular programming languages such as C++, Python and C# among others. GTK+ is licensed under the GNU LGPL 2.1 allowing development of both free and proprietary software with GTK+ without any license fees or royalties.
Tak už je ti to doufám jasné, že Qt i GTK+ mají (budou mít) stejnou licenciEspoo, Finland -- Nokia today announced that its Qt cross-platform User Interface (UI) and application framework for desktop and embedded platforms will be available under the Lesser General Public License (LGPL) version 2.1 license from the release of Qt 4.5, scheduled for March 2009. Previously, Qt has been made available to the open source community under the General Public License (GPL) license. In addition, Qt will now be available from the new domain, www.qtsoftware.com.
Jo jo, jednou to bude zadarmo. Možná. http://www.qtsoftware.com/downloads
free - Komerce 0, integrace s Visual Studiem 0, podpora 0, licencování 0.
komerce - drahý jak prase.
Chce někdo přepsat svůj majetek na Stallmana? Do toho. A ve¨volném času můžete třeba zametat chodníky.
1. rm -rf /
2. Insert a Install Vista DVD
3. Install Visual Studio Express + Server
import gtk okno = gtk.Window(gtk.WINDOW_TOPLEVEL) okno.show() gtk.main()Kód v C:
#include <gtk/gtk.h> int main( int argc, char *argv[] ) { GtkWidget *okno; okno = gtk_window_new(GTK_WINDOW_TOPLEVEL); gtk_widget_show (window); gtk_main(); return 0; }Sám sice Qt nepoužívám, ale jedno musím uznat, má celkem dobře zpracovanou dokumentaci (je vidět, že za tím stojí komerční firma). GTK a PyGTK mají sice taktéž dokumentaci, ale není to tak pěkně zpracované jako u toho Qt.
Pozor, je rozdíl mezi licencemi Qt a PyQt. U PyQt se vůbec nic nezměnilo a ani se to neočekává. Takže pokud někdo používá PyGtk i kvůli licenci, ten nemá důvod měnit.
A abych odpověděl ještě na původní dotaz: jiné toolkity než Gtk nebo Qt jsou opravdu mimo a nečekám, že by některý z nich povstal z popela.
Já jsem zkoušel PyQt i PyGTK. Nakonec jsem si vybral PyGTK, protože má lepší dokumentaci a je pro něj pěkný oficiální návod s příklady. Qt jako tako takové má pěknou dokumentaci, ale pro PyQt jsem nic rozumného pro začátečníka nenašel.
self.entry2.modify_text(gtk.STATE_NORMAL, gtk.gdk.color_parse("#000000"))Místo jednoduššího (například):
self.entry2.set_fg_color("#000000")nebo ještě jednoduššího:
self.entry2.fg_color="#000000" #popř. gtk.COLOR_BLACKUž jen název té metody je absolutně zavádějící, jeden by si představoval, že metoda modify_text bude nějak modifikovat text, ale né jeho barvu.
Tiskni Sdílej: