Raspberry Pi Connect, tj. oficiální služba Raspberry Pi pro vzdálený přístup k jednodeskovým počítačům Raspberry Pi z webového prohlížeče, byla vydána v nové verzi 2.5. Nejedná se už o beta verzi.
Google zveřejnil seznam 1272 projektů (vývojářů) od 185 organizací přijatých do letošního, již jednadvacátého, Google Summer of Code. Plánovaným vylepšením v grafických a multimediálních aplikacích se věnuje článek na Libre Arts.
Byla vydána (𝕏) dubnová aktualizace aneb nová verze 1.100 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.100 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.5.
OpenSearch (Wikipedie) byl vydán ve verzi 3.0. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Jedná se o fork projektů Elasticsearch a Kibana.
PyXL je koncept procesora, ktorý dokáže priamo spúštat Python kód bez nutnosti prekladu ci Micropythonu. Podľa testov autora je pri 100 MHz približne 30x rýchlejší pri riadeni GPIO nez Micropython na Pyboard taktovanej na 168 MHz.
Grafana (Wikipedie), tj. open source nástroj pro vizualizaci různých metrik a s ní související dotazování, upozorňování a lepší porozumění, byla vydána ve verzi 12.0. Přehled novinek v aktualizované dokumentaci.
Raspberry Pi OS, oficiální operační systém pro Raspberry Pi, byl vydán v nové verzi 2025-05-06. Přehled novinek v příspěvku na blogu Raspberry Pi a poznámkách k vydání. Pravděpodobně se jedná o poslední verzi postavenou na Debianu 12 Bookworm. Následující verze by již měla být postavena na Debianu 13 Trixie.
Richard Stallman dnes v Liberci přednáší o svobodném softwaru a svobodě v digitální společnosti. Od 16:30 v aule budovy G na Technické univerzitě v Liberci. V anglickém jazyce s automaticky generovanými českými titulky. Vstup je zdarma i pro širokou veřejnost.
sudo-rs, tj. sudo a su přepsáné do programovacího jazyka Rust, nahradí v Ubuntu 25.10 klasické sudo. V plánu je také přechod od klasických coreutils k uutils coreutils napsaných v Rustu.
Dobrý den,
potřebuji se poradit jak automaticky vygenerovat všechny možnosti číselné řady podle vzoru:
5e9c7fd5-3511-4c8b-86d7-56dd9c709606
Děkuji všem předem!
Zdraví jsk
Jestli jsem to dobře pochopil, pak to budeš generovat HODNĚ dlouho :) Nějaká rekurze by měla stačit, formátování třeba přes printf, cest je více.
Jestli jsem to dobře pochopil, pak to budeš generovat HODNĚ dlouho :).
Je dobrý pocit vědět, že až úplně zamrzne vesmír a lidská rasa bude dávno vypadat jinak, bude-li ještě existovat, stále tu bude někde někdo, kdo se bude zabývat takovou malicherností.
Jak poznamenali kolegove drive, poustis se do boje s vetrnymi mlyny. Ale pokud bys to chtel skusit doporucoval bych pres zasobnik, zkratka jednoduchy automat, ktery priradi na dane policko hodnotu, posune dale, cim probere vsechny moznosti s danym zacatkem, vrati se a zmeni hodnotu na policku, a opet probere vsechny moznosti. Az probere vsechny moznosti na policku , vrati se na predchozi policko, kde zmeni jeho hodnotu.
Kolega "jsk" sa zaregistroval predvčerom a odvtedy už stihol položiť 11 ťažko zrozumiteľných dotazov sem do poradne. Takto vysokú produktivitu môžem len ticho závidieť...
Předevčírem ano, ale před rokem
Ehm... kam som dal ten popol?
Autorovi dotazu sa týmto ospravedlňujem, že som ho obvinil z vysokej produktivity.
Tiskni
Sdílej: