Raspberry Pi Connect, tj. oficiální služba Raspberry Pi pro vzdálený přístup k jednodeskovým počítačům Raspberry Pi z webového prohlížeče, byla vydána v nové verzi 2.5. Nejedná se už o beta verzi.
Google zveřejnil seznam 1272 projektů (vývojářů) od 185 organizací přijatých do letošního, již jednadvacátého, Google Summer of Code. Plánovaným vylepšením v grafických a multimediálních aplikacích se věnuje článek na Libre Arts.
Byla vydána (𝕏) dubnová aktualizace aneb nová verze 1.100 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.100 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.5.
OpenSearch (Wikipedie) byl vydán ve verzi 3.0. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Jedná se o fork projektů Elasticsearch a Kibana.
PyXL je koncept procesora, ktorý dokáže priamo spúštat Python kód bez nutnosti prekladu ci Micropythonu. Podľa testov autora je pri 100 MHz približne 30x rýchlejší pri riadeni GPIO nez Micropython na Pyboard taktovanej na 168 MHz.
Grafana (Wikipedie), tj. open source nástroj pro vizualizaci různých metrik a s ní související dotazování, upozorňování a lepší porozumění, byla vydána ve verzi 12.0. Přehled novinek v aktualizované dokumentaci.
Raspberry Pi OS, oficiální operační systém pro Raspberry Pi, byl vydán v nové verzi 2025-05-06. Přehled novinek v příspěvku na blogu Raspberry Pi a poznámkách k vydání. Pravděpodobně se jedná o poslední verzi postavenou na Debianu 12 Bookworm. Následující verze by již měla být postavena na Debianu 13 Trixie.
Richard Stallman dnes v Liberci přednáší o svobodném softwaru a svobodě v digitální společnosti. Od 16:30 v aule budovy G na Technické univerzitě v Liberci. V anglickém jazyce s automaticky generovanými českými titulky. Vstup je zdarma i pro širokou veřejnost.
sudo-rs, tj. sudo a su přepsáné do programovacího jazyka Rust, nahradí v Ubuntu 25.10 klasické sudo. V plánu je také přechod od klasických coreutils k uutils coreutils napsaných v Rustu.
Mam pro Vas hezkou otazku:
Při použití generik můžete vytvořit nový datový typ z existujícího generického typu. Například použitím List<String> vzniká nový typ realizující kolekci která ukládá hodnoty typu String. Jakým způsobem se u generických datových typů používají statické položky třídy? Lze je vůbec použít? Jsou různé pro každý nově vytvořený typ? Zdůvodněte proč.
Pomuze mi nekdo s resenim? Diky...
Jakým způsobem se u generických datových typů používají statické položky třídy?
Bohuzel nerozumim otazce. Genericke typy (int, boolean) nejsou tridami a nemaji zadne staticke polozky. Mimochodem, lidi na tomto portalu nemaji radi, kdyz po nich nekdo chce pomoci s domacim ukolem. A ta otazka takhle vypada
Tazatel generickým typem spíš rozuměl toto než int, boolean ...
Hm nekdo asi chybel na hodine... Odpoved je snadna pro toho, kdo vi co to jsou genericke datove typy v jave - proc si to nenajdes ve specifikaci, na googlu, na wikipedii, ...?
No to neni nejlepsi zpusob - na zaklade vyzkouseni na par radcich kodu rozhodne nejde delat velke zavery, a to nejen v jave. Vtip otazky je v tom, ze pokud vim, co jsou genericke datove typy, vim take hned jaka je odpoved na otazku, aniz bych neco musel zkouset. Ostatne soucasti zadani je "vysvetlete".
... Zdůvodněte proč.A z akého predmetu a na akej škole dostanem ten zápočet, keď na to odpoviem?
Tiskni
Sdílej: