Open source modální textový editor Helix, inspirovaný editory Vim, Neovim či Kakoune, byl vydán ve verzi 25.07. Přehled novinek se záznamy terminálových sezení v asciinema v oznámení na webu. Detailně v CHANGELOGu na GitHubu.
Americký výrobce čipů Nvidia získal od vlády prezidenta Donalda Trumpa souhlas s prodejem svých pokročilých počítačových čipů používaných k vývoji umělé inteligence (AI) H20 do Číny. Prodej těchto čipů speciálně upravených pro čínský trh by tak mohl být brzy obnoven, uvedla firma na svém blogu. Americká vláda zakázala prodej v dubnu, v době eskalace obchodního sporu mezi oběma zeměmi. Tehdy to zdůvodnila obavami, že by čipy mohla využívat čínská armáda.
3D software Blender byl vydán ve verzi 4.5 s prodlouženou podporou. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Videopředstavení na YouTube.
Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.
V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
PHP je ten, kto určuje aká bude na výstupe hlavička, takže takéto testovanie nedáva zmysel. Samotný fakt, že sa spustil PHP interpret, väčšinou znamená, že sa o 404 nejedná.
Je možné v apachi nastaviť redirect 404 (a iných) na PHP skript, v takom prípade ten PHP skript dostane informáciu o pôvodnom chybovom kóde do $_SERVER["REDIRECT_STATUS"].
$_SERVER["REDIRECT_STATUS"]
.
tam mam to, aby to odeslalo header("HTTP/1.0 404 Not Found"): if($spatneurl) { jen se odeslou hlavicky header("HTTP/1.0 404 Not Found"); } else { echo "nazdar"; } a to ja bych potreboval zjisit, ze se odeslali (ti hlavičkové) if($se_odeslali) { // tohle jako nevíte??? a spustit tak jinou cast scriptu.. jinacastskriptu(); } else { exit; }???
Existuje taký sofistikovaný programátorský koncept, ktorý by sa tu dal použiť (pozor: len pre EXPERTOV!!!). Hovorí sa tomu "premenná" a funguje to ako taký šuflík, do ktorého niečo vieš uložiť a neskôr odtiaľ vybrať keď to potrebuješ. PHP tento koncept šuflíkov podporuje cez symbol $ (dolár). Ale do väčších detailov by som asi nemal zachádzať, lebo to je naozaj ťažká veda.
$hlavickove_odesli = true;a dál ve skriptu můžete následně testovat:
if($hlavickove_odesli) { neco delej }Nebo na to "testování url" použijte nějakou metodu a finální rozhodnutí poslat/neposlat si vraťte jako návratovou hodnotu:
$hlavicki = testurl(...); if($hlavicki) { header(....) } if($hlavicki) { neco delej }Jinak obvyklé bylo dříve hlavičky považovat za neživotné, a hovořit o nich jako o věcech které odešly. Ale zdá se, že to je dneska věc vkusu, zvlášť když lidé umí dřív if-then-else než mama-papat :)
header("HTTP/1.0 404 Not Found");
...
if ($status == 404)
...
Tiskni
Sdílej: