Raspberry Pi OS, oficiální operační systém pro Raspberry Pi, byl vydán v nové verzi 2023-12-05. Přehled novinek v příspěvku na blogu a poznámkách k vydání. Nově jej lze používat také s tmavým tématem.
Dnes je to 10 let, co byla vytvořena decentralizovaná kryptoměna Dogecoin. Autoři Billy Markus a Jackson Palmer ji původně zamýšleli jako vtip. Znakem kryptoměny je pes Shiba-Inu známý z internetových memů.
Google Chrome 120 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 120.0.6099.62 přináší řadu oprav a vylepšení (YouTube). Opraveno bylo 10 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře (YouTube).
Byla vydána nová verze 2023.4 linuxové distribuce navržené pro digitální forenzní analýzu a penetrační testování Kali Linux (Wikipedie). Přehled novinek se seznamem nových nástrojů v oficiálním oznámení. Vypíchnout lze podporu Cloud ARM64, Vagrant Hyper-V a Raspberry Pi 5.
Společnosti IBM, Meta a dalších vice než 50 zakládajících členů (bez Microsoftu a OpenAI) vytvořili mezinárodní alianci AI Alliance pro spolupráci na vývoji a rozvoji otevřené, bezpečné a odpovědné umělé inteligence.
Služba pro hlídání uniklých hesel Have I Been Pwned oslavila 10. výročí. Troy Hunt ji spustil 4. prosince 2013 (Twitter).
Programovací jazyk HTML.
Podpora TORu v Debianu 11 Bullseye a 10 Buster byla ukončena. Doporučuje se přechod na Debian 12 Bookworm.
Příkaz "opakuj donekonečna" je nově v rozporu s podmínkami používání ChatGPT. Příkaz vedl k prozrazení trénovacích dat [/.].
GNU Project Debugger aneb GDB byl vydán ve verzi 14.1. Podrobný přehled novinek v souboru NEWS. Vypíchnout lze podporu NO_COLOR a Debugger Adapter Protocol (DAP).
PHP je ten, kto určuje aká bude na výstupe hlavička, takže takéto testovanie nedáva zmysel. Samotný fakt, že sa spustil PHP interpret, väčšinou znamená, že sa o 404 nejedná.
Je možné v apachi nastaviť redirect 404 (a iných) na PHP skript, v takom prípade ten PHP skript dostane informáciu o pôvodnom chybovom kóde do $_SERVER["REDIRECT_STATUS"].
$_SERVER["REDIRECT_STATUS"]
.
tam mam to, aby to odeslalo header("HTTP/1.0 404 Not Found"): if($spatneurl) { jen se odeslou hlavicky header("HTTP/1.0 404 Not Found"); } else { echo "nazdar"; } a to ja bych potreboval zjisit, ze se odeslali (ti hlavičkové) if($se_odeslali) { // tohle jako nevíte??? a spustit tak jinou cast scriptu.. jinacastskriptu(); } else { exit; }???
Existuje taký sofistikovaný programátorský koncept, ktorý by sa tu dal použiť (pozor: len pre EXPERTOV!!!). Hovorí sa tomu "premenná" a funguje to ako taký šuflík, do ktorého niečo vieš uložiť a neskôr odtiaľ vybrať keď to potrebuješ. PHP tento koncept šuflíkov podporuje cez symbol $ (dolár). Ale do väčších detailov by som asi nemal zachádzať, lebo to je naozaj ťažká veda.
$hlavickove_odesli = true;a dál ve skriptu můžete následně testovat:
if($hlavickove_odesli) { neco delej }Nebo na to "testování url" použijte nějakou metodu a finální rozhodnutí poslat/neposlat si vraťte jako návratovou hodnotu:
$hlavicki = testurl(...); if($hlavicki) { header(....) } if($hlavicki) { neco delej }Jinak obvyklé bylo dříve hlavičky považovat za neživotné, a hovořit o nich jako o věcech které odešly. Ale zdá se, že to je dneska věc vkusu, zvlášť když lidé umí dřív if-then-else než mama-papat :)
header("HTTP/1.0 404 Not Found");
...
if ($status == 404)
...
Tiskni
Sdílej: