Byla vydána květnová aktualizace aneb nová verze 1.79 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a animovanými gify v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.79 vyšlo také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Jak to bude s podporou rastrového grafického formátu JPEG XL ve webových prohlížečích? Google ji nedávno z Chrome a Chromia odstranil (#1178058#c84). Jednou z novinek beta verze Safari 17 je ale právě podpora JPEG XL. Vráti se JPEG XL do Chrome a Chromia (#1451807)? Dění kolem JPEG XL lze sledovat například na r/jpegxl.
Byla vydána nová stabilní verze 6.1 (aktuálně 6.1.3035.51) webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 114. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu. Nový Vivaldi se pro Bing tváří jako Microsoft Edge (upravený User-Agent) a díky tomu v něm funguje Bing Chat. Vylepšeny byly Pracovní prostory (Workspaces). Podrobný přehled v Changelogu.
Linuxová distribuce ArchLabs Linux po šesti letech vývoje končí. Dobbie to zabalil.
David Tschumperlé v obšírném článku se spoustou náhledů shrnuje vývoj multiplatformního svobodného frameworku pro zpracování obrazu G'MIC (GREYC's Magic for Image Computing, Wikipedie) za poslední rok a půl.
Vývojáři postmarketOS vydali verzi 23.06 tohoto před šesti lety představeného operačního systému pro chytré telefony vycházejícího z optimalizovaného a nakonfigurovaného Alpine Linuxu s vlastními balíčky. Přehled novinek v příspěvku na blogu. Na výběr jsou 4 uživatelská rozhraní: GNOME Shell, Phosh, Plasma a Sxmo. Aktuálně podporovaných zařízení je 30.
Byla vydána distribuce openSUSE Leap verze 15.5 (poznámky k vydání). Jde o konzervativní distribuci odpovídající komerčnímu SUSE Linux Enterprise 15, nyní Service Pack 5. Mělo jít o poslední aktualizaci Leap v současné podobě před přechodem na Adaptable Linux Platform s „neměnným“ základem, ale padlo rozhodnutí, že v roce 2024 ještě vyjde Leap 15.6 s podporou do konce roku 2025.
Alyssa Rosenzweig v příspěvku na blogu oznámila, že Asahi Linux už zvládá OpenGL 3.1. Dokončuje se podpora OpenGL ES 3.1. Dalším krokem bude Vulkan 1.0.
Intel nedávno představil a pod licencí SIL Open Font License (OFL) na GitHubu zveřejnil font Intel One Mono. Font je určen především pro zobrazování textu v emulátorech terminálu a vývojových prostředích (Přehled fontů s pevnou šířkou).
Na redditu byly publikovány zajímavé QR kódy vygenerované pomocí Stable Diffusion. Přehled použitého softwaru v článku na Ars Technica.
Čtu ze čtečky RFID první čtyři byte, které jsou ID přiložené karty. Sice jsem musel nejprve do EEPROM poslat nějaké nastavovací byte, aby se to ID odesílalo samo po TX ihned jakmile se objeví karta v dosahu antény, ale problém mám jiný.
Pokud použiji pyserial (viz výpis dále), je vše v pořádku:
#!/usr/bin/python import serial, string ser = serial.Serial(0) print ser.portstr if ser.getCTS() == False: print "Changing EEPROM" # Set output pin to Tx ser.write(chr(0x50)+chr(0x09)+chr(0x01)) # Set 1s beep ser.write(chr(0x50)+chr(0x07)+chr(0x18)) # Set ASCII output format ser.write(chr(0x50)+chr(0x10)+chr(0x01)) while 1: # Read for bytes ID output = ser.read(4) print "Mifare ID: ", mifare(output) ser.close() quit()
Snažím-li se ale přímo v BASHi číst např. přes cat /dev/ttyS1
nebo takto (viz výpis), nic se neděje:
#!/bin/bash while [ 1 ]; do read CARD_ID < /dev/ttyS0 echo $CARD_ID done
Jak mám to, co se mi podařilo v Pythonu, zajistit v BASHi? Jsem omezen pouze na použití BASHe. Data na seriovém portu, ty čtyři byte ID karty, jsou v HEX, má-li to mít nějaký vliv na konstrukci skriptu.
Předem moc díky, už nevím jak to udělat.
Dělám to na jednom embbed zařízení, setserial tam není, pouze stty, ale to by mohlo stačit, ne? V návodu k zařízení je 9600baud, 8bits, 1stop, no parity
- předpokládám, že řízené je tedy off. Bude stačit, pokud udělám toto (předtím, než spustím nekonečnou while
smyčku)?
stty 9600 cs8 -parenb -crtsdts -cstopb -echo -F /dev/ttyS0
read -n
dd
.
Řešení:
#!/bin/bash # Nastaveni prenosu dat stty -F /dev/ttyS1 raw speed 9600 # Smycka while [ 1 ]; do READ=`dd if=/dev/ttyS1 count=1` echo $READ done
Tiskni
Sdílej: