Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
Ministerstvo vnitra odhalilo závažný kyberincident v IT systému resortu. Systém, do kterého se dostal útočník bez oprávnění, byl odpojen a nedošlo k odcizení dat [𝕏].
Před rokem byla streamovací služba HBO Max přejmenována na Max. Dle managementu slovo HBO v názvu nebylo důležité. Včera byl Max přejmenován zpět na HBO Max. Kolik milionů dolarů to stálo? 😂
Byla vydána nová major verze 8.0.0 svobodného systému pro detekci a prevenci průniků a monitorování bezpečnosti počítačových sítí Suricata (Wikipedie). Přehled novinek v oficiálním oznámení a v aktualizované dokumentaci.
Mastodon (Wikipedie) - sociální síť, která není na prodej - byl vydán ve verzi 4.4. Přehled novinek s náhledy a videi v oznámení na blogu.
Instituce státní správy nebudou smět využívat produkty, aplikace, řešení, webové stránky a webové služby poskytované čínskou společností DeepSeek. Na doporučení Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost rozhodla o jejich zákazu vláda Petra Fialy na jednání ve středu 9. července 2025.
$COLUMNS
obvykle obsahuje počet sloupců. Stačí ji tedy přečíst pomocí getenv
. Nevím ale, nakolik je to přenosné.
#include <stdio.h> #include <term.h> #include <ncurses.h> int main() { int rows, cols; setupterm(NULL, fileno(stdout), (int*)0); rows = tigetnum("lines"); cols = tigetnum("cols"); printf("%dx%d\n", cols, rows); return 0; }Slinkovat s ncurses (
-lncurses
), v případě potřeby přidat include cestu (třeba -I/usr/include/ncurses
).
Osobně bych asi použil to, co je popsáno v man tty_ioctl. Dále by se daly využít ncurses, nicméně to je v tomhle případě asi overkill. A pak je tu ještě ta škaredá možnost se čtením proměnných prostředí $LINES a $COLUMNS :)
#include <stdio.h> #include <curses.h> int main(void) { setupterm(NULL, 1, NULL); printf("%d %d\n", tigetnum("cols"), tigetnum("lines")); return 0; }Je třeba linkovat s -lcurses. Jako další level se můžeš podívat na signál SIGWINCH, případně na celou knihovnu ncurses.
void vypis(FILE *fr) /* vypis souboru - fr musi být otevřen pro čtení v text */ { char c; int p_radek = 1; while (c = getc(fr), c !=EOF){ putchar(c); if (c == '\n') ++p_radek; if (p_radek == radek) { printf("%*s %ls", sloupcu / 2 + 2, "MORE"); p_radek = 1; while (getchar() == '\n') ; putchar(c); } } } void init(void) { if (setupterm(NULL, 1, NULL) != ERR) { sloupcu = COLS; radek = LINES; } }
Tiskni
Sdílej: