Google Chrome 132 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 132.0.6834.83 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 16 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře (YouTube).
Byla vydána verze 11.0.0 knihovny libvirt (Wikipedie) zastřešující různé virtualizační technologie a vytvářející jednotné rozhraní pro správu virtuálních strojů. Současně byl ve verzi 11.0.0 vydán související modul pro Python libvirt-python. Přehled novinek v poznámkách k vydání.
Byla vydána nová verze 3.4.0 nástroje pro inkrementální kopírování souborů rsync (Wikipedie). Přehled oprav a vylepšení v souboru NEWS. Řešeno je 6 zranitelností.
V srpnu loňského roku byla vyhlášena RP2350 Hacking Challenge aneb oficiální výzva Raspberry Pi na prolomení bezpečnosti mikrokontroléru RP2350. Povedlo se. Včera byli představeni čtyři vítězové a jejich techniky.
Na čem aktuálně pracují vývojáři open source operačního systému Haiku (Wikipedie)? Byl publikován přehled vývoje za prosinec 2024. Vypíchnuto je začlenění webového prohlížeče Iceweasel, tj. alternativního sestavení Firefoxu.
Tetris a DOOM běžící v pdf. Proč a jak v příspěvku na blogu.
Společnost Oracle představila sadu nástrojů a skriptů pro sběr a analýzu dat o stavu linuxových systémů a jejich ladění pod společným názvem Oracle Linux Enhanced Diagnostics (OLED). K dispozici pod licencí GPLv2.
OpenZFS (Wikipedie), tj. implementace souborového systému ZFS pro Linux a FreeBSD, byl vydán ve verzi 2.3.0. Přináší RAIDZ Expansion, Fast Dedup, Direct IO, JSON a Long names.
Společnost PINE64 stojící za telefony PinePhone nebo notebooky Pinebook publikovala na svém blogu lednový souhrn novinek.
Baví vás bastlení, fyzika, IT a nebo prostě cokoliv technického? Proseděli jste celé Vánoce v záři obrazovky počítače a nebo jste o tom alespoň snili? Chcete se pochlubit technickými vánočními dárky? Pak doražte na Virtuální Bastlírnu - online pokec (nejen) techniků a bastlířů!
… více »Ahoj všem,
potřeboval bych pomoct s napsánim skriptu,který bude monitorovat vytíženost CPU a pokud najde proces který má,řekněme více jako 20% CPU,tak provede nějakou akci(tu už si nadefinuji sám).Jedná se o OS Solaris.
předem děkuji za hinty
Zkoušel jsi ps?
Vypíše proces, který nejvíce vytěžuje procesor, první sloupeček je vytížení, druhý PID procesu:
$ ps ax -o pcpu,pid --sort pcpu |tac |head -n 1 11.4 3885
Díky za hinty. vyřešil jsem první část problému.. napsal jsem skript:
if top | grep "xxx" ;then
....
else
.....
fi
což funguje.Ted ale ve spojitosti s tím řeším další věc.Potřbuji v jedné větvi udělat toto:
Zkopírovat naposledvy vytvořený soubor(log) ve složce..v té složce je těch souborů desítky,takže jak udělat aby se zkoppíroval jen jeden?A jak udělat aby při další kontrole tímto skriptem,se už daný log zbytečně nekopíroval..tz.jak udělat kontrolu že daný log je už zkoppírován?
díky
Nalezení souboru dle času posledního přístupu/modifikace/změny práv můžeš vyřešit pomocí stat:
#!/bin/bash newest_time=0 newest_file="" for file in *.log; do modification_time=$(stat --format='%Y' $file) if [ "$modification_time" -gt "$newest_time" ]; then newest_time=$modification_time newest_file="$file" fi done echo "Newest file = $newest_file"
Aby jsi log znovu nekopíroval, tak buď zkontroluj pokud to lze zda-li již v cíli neexistuje. Případně si někam ulož informaci o tom, že jsi soubor již zkopíroval např. touch název_logu.copy
.
díky za pomoc..kontrolu jestli je daný log už zkopírovaný jsem udělal..možná trochu složitěji než je potřeba,ale funguje to...ten skript co jsi napsal mám dát do větve(true)??
zatim ten skript vypadá takhle
zkr.verze :))
if top | grep "..."; then
if ls ./ | grep "..."; then
exit
else
....tady potřebuju udělat to kopírování naposled vytvořeného logu??
fi
else
exit
fi
asi to není nejhezčí,ale funguje to...což mi stačí..je to jen workarround
Tiskni Sdílej: