3D software Blender byl vydán ve verzi 4.5 s prodlouženou podporou. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Videopředstavení na YouTube.
Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.
V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Dobry den, mam skript v pythonu, ktery vypisuje v pravidelnych intervalech urcite informace. Vystup skriptu presmeruji do souboru:
./script > output.txt
Soubor se vsak neaktualizuje hned, ale postupne se bufferuje po 4096 bajtech. Ja potrebuji tuto vlastnost vypnout. Vygooglil jsem si parametr -u. Kdyz spustim skript takto:
python -u script > output.txt
Tak pak vse funguje jak ma. Jenze takto ten skript nechci spoustet, proto jsem zkusil neco takoveho pridat na zacatek skriptu:
#!/usr/bin/env python -u
Jenze to pri spusteni rika:
/usr/bin/env: python -u: No such file or directory
Jeste jsem zkousel nastavit promennou PYTHONUNBUFFERED, ale take bezuspesne. Vim, ze mohu po kazde stdout operaci volat flush, ale to se mi nezda jako ciste reseni. Muzete mi prosim poradit?
#!/usr/bin/python -u
Dekuji, toto funguje, jenze ruzne distribuce mohou mit interpret umisteny jinde a pak nastane problem s prenositelnosti skriptu.
Tuším, že v Linuxových distribucích by to neměl být problém, pokud Ti to vadí, tak použij wrapper. Každopádně /usr/bin/env
je sice z balíčku coreutils
, ale mimo Linuxový svět Ti zase nic nezaručí, že env opravdu bude na uvedené cestě. Potom se navíc musí ošetřit spouštění správné verze Pythonu a dostupnost modulů, které skript využívá. Takže /usr/bin/env
oproti /usr/bin/python
si mohou směle podat ruce, protože existují zásadnější problémy.
BTW: Možná Tě bude zajímat diskuze: #!/usr/bin/env python vs. #!/usr/bin/python.
Vycetl jsem z toho dobre, ze na Linuxu to pres env nepujde? Nebo je tam i reseni, ktere jsem prehlidnul?
Případně existují ještě jiná řešení než je argument -u
:
Python output buffering:
# reopen stdout file descriptor with write mode # and 0 as the buffer size (unbuffered) sys.stdout = os.fdopen(sys.stdout.fileno(), 'w', 0)
Tiskni
Sdílej: