19. ledna 2038 přeteče hodnota time_t na 32bitových systémech, na vyřešení problému roku 2038 (Y2K38) tedy zbývá 13 let. Např. Debian v uplynulém roce přešel na 64bitový čas. Bernhard Wiedemann z openSUSE sdílí chyby v sestavení rozšířeného softwaru.
Byla vydána druhá opravná verze 21.2 v dubnu loňského roku vydané verze 21 multimediálního centra Kodi (dříve XBMC, Wikipedie) s kódovým označením Omega.
TikTok ve Spojených státech v sobotu večer místního času přerušil činnost. Uživatelé čínskou firmou vlastněné sociální sítě dostali zprávu, že aplikaci kvůli zákazu nelze používat. TikTok je momentálně nedostupný v obchodech s aplikacemi Google Play a App Store. Podle zákona přijatého loni a potvrzeného v pátek soudem měla platforma do dneška přerušit spojení se svou mateřskou společností ByteDance, která sídlí v Číně, nebo činnost v
… více »Wings 3D, tj. open source 3D modelovací program naprogramovaný v programovacím jazyce Erlang zaměřený na modelování pomocí subdivision a inspirovaný programy Nendo a Mirai od Izware, byl vydán v nové opravné verzi 2.4.1. Ke stažení již také ve formátu Flatpak z Flathubu.
Webový prohlížeč Dillo byl vydán ve verzi 3.2.0. Přidává podporu vzorců v SVG, obrázků ve WebP, změny velikosti stránky či možností posouvání. Nedávno oslavil 25. výročí vzniku.
Hra Mini Thief je na Steamu zdarma napořád, když aktivaci provedete do 24. ledna do 19.00 [ProtonDB].
Certifikační autorita Let's Encrypt oznámila, že bude volitelně nabízet krátkodobé certifikáty s šestidenní platností a navíc s možností vystavit je na IP adresu. Zvolit typ certifikátu bude možné v certifikačním profilu ACME.
Herní konzole Nintendo Switch 2 byla oficiálně potvrzena. Vyjde letos. Trailer na YouTube. Více ve středu 2. dubna na Nintendo Direct.
Byl vydán Linux Mint 22.1 s kódovým jménem Xia. Podrobnosti v přehledu novinek a poznámkách k vydání. Linux Mint 22.1 bude podporován do roku 2029.
Google Chrome 132 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 132.0.6834.83 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 16 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře (YouTube).
Zdravím,
píšu program v C a chtěl bych využít modul napsaný v C++.
Modul poskytuje objekt implementující funkčnost, kterou bych rád využil. S objektem v C asi moc nepochodím a tak mě napadlo, že bych do zmíněného modulu dopsal funkci, která by s objektem manipulovala. Do hlavičkového souboru bych přidal deklaraci této funkce a z C pak pracoval pouze s tou funkcí.
Bylo by todle možné? Šel by vůbec program napsaný v C slinkovat s modulem napsaným v C++?
Díky za každou radu.
extern "C"
a C++ deklarace (asi včetně toho extern
) schovat do #ifdef __cplusplus
.
Pak je ale nejspíš nutné ten program slinkovat C++ linkerem, už jen kvůli globálním C++ objektům (inicializují se při startu programu). Možná tento problém jde vyřešit i jinak.
Viděl jsem např. rozšiřující moduly Pythonu, který poskytuje C API, takto podobně udělané v C++. Dokud to jde slinkovat, mělo by být možné k C přimíchat i jiné jazyky, např. Fortran, Haskell (o tom ale nic moc nevím)...
extern "C"
v C++ modulu. Jak jsem vyčetl tak by mělo být možno (asi i) volat metody z C++ tříd z C programu a samozřejmě to jde i naopak (volat z C++ funkce v C).
Tak to vyzkouším.
Všem děkuju ;)
Tiskni Sdílej: