Programovací jazyk HTML.
Podpora TORu v Debianu 11 Bullseye a 10 Buster byla ukončena. Doporučuje se přechod na Debian 12 Bookworm.
Příkaz "opakuj donekonečna" je nově v rozporu s podmínkami používání ChatGPT. Příkaz vedl k prozrazení trénovacích dat [/.].
GNU Project Debugger aneb GDB byl vydán ve verzi 14.1. Podrobný přehled novinek v souboru NEWS. Vypíchnout lze podporu NO_COLOR a Debugger Adapter Protocol (DAP).
Byla vydána verze 5.0 webového aplikačního frameworku napsaného v Pythonu Django (Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání.
TuxClocker je Qt GUI nástroj pro monitorování a nastavování (přetaktovávání) hardwaru na Linuxu. Aktuální verze je 1.4.0. Z novinek lze vypíchnout monitorování využití AMD a NVIDIA VRAM nebo sledování spotřeby energie procesorů AMD a Intel.
O víkendu (15:00 až 23:00) probíhá EmacsConf 2023, tj. online konference vývojářů a uživatelů editoru GNU Emacs. Sledovat ji lze na stránkách konference. Záznamy jsou k dispozici přímo z programu.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE? Pravidelný přehled novinek i s náhledy aplikací v Týden v GNOME a Týden v KDE.
Organizace Apache Software Foundation (ASF) vydala verzi 20 integrovaného vývojového prostředí a vývojové platformy napsané v Javě NetBeans (Wikipedie). Přehled novinek na GitHubu. Instalovat lze také ze Snapcraftu a Flathubu.
Desktopové prostředí Cinnamon, vyvíjené primárně pro distribuci Linux Mint, dospělo do verze 6.0. Seznam změn obsahuje především menší opravy a v říjnovém přehledu novinek v Mintu avizovanou experimentální podporu Waylandu.
Ahoj, řeším situaci kdy mám cca 30MB XML soubor s tisíci dat a potřebuji jej rozparsovat, některá data upravit a následně - ideálně v jednom cyklu - naimportovat do předpřipravené tabulky v MySQL. Teoreticky nějaké cesty vím, ale řeším správnou cestu z pohledu výkonu (operační paměť, konektivita k DB, doba trvání skriptu, ...). Mohl by někdo prosím poradit jaký zvolit pro takový moloch nejvýkonnější XML parser (DOM v PHP5, SimpleXML, SAX ...) ? Další otázkou je zda se u každého importováného záznamu připojovat k MySQL zvlášť - nevím jak by to zvládlo perzistentní připojení - a taky zda se vyplatí využít prepared statements? Spíš takový průzkum jak na to jít opravdu nejlépe, aby nestrádal server, DB, ... Ještě poznámka : omezení hostingu jsou - max. execution time 360s a memory limit 75 - obávám se, že na jeden zátah to ani neudělám.
Díky
Osobně se mi pracuje líp s DOM, ale vim, že na tyhle věci optimální neni, tak sáhnu po SAXu. Po více záznamech to nějak určitě udělám, zkusim najít optimální počet. Naštěstí to bude takhle fungovat denně (resp. nočně :) a ta tabulka bude prázdná a vždycky se naplní od nuly znovu (přírustkově-úbytková metoda v tomhle případě není možná asi), tak s tím by problém být neměl. Záznamů bude něco kolem 13 tisíc, tak snad to do těch 6 minut projde.
Mě ještě napadlo si něco na ten import pouštět někde u sebe, na vlastním stroji, kde by člověk nemusel řešit maximální dobu běhu a memory limit. Pak z toho udělat normální SQL dump a ten přenést na hosting. Ale když teď píšete, že se to bude dělat nějak pravidelně...
Taky jsem si s touhle myšlenkou pohrával, ale právě ta denní pravidelnost vyžaduje prostě server + CRON a nestarat se o to.
Tiskni
Sdílej: