Editor kódu Zed (Wikipedie) má nově v sobě integrovaný debugger. Podporuje Rust, C/C++, JavaScript, Go, Python a pomocí rozšíření i další programovací jazyky.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie). Servo mimo jiné nově zvládne animované GIFy.
Nejnovější X.Org X server 21.1.18 a Xwayland 24.1.8 řeší další bezpečnostní chybu.
Spolek OpenAlt zve příznivce otevřených řešení a přístupu na 210. sraz, který proběhne 20. června od 18:00 v Red Hat Labu na Fakultě informatiky Masarykovy univerzity na adrese Botanická 68A nebo také online.
Byla vydána nová verze 17 integrovaného vývojového prostředí (IDE) Qt Creator. Podrobný přehled novinek v changelogu.
Open source 3D herní a simulační engine Open 3D Engine (O3DE) byl vydán v nové verzi 25.05.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání. Nově je implementováno standardizované simulační rozhraní ROS (Robot Operating System) 2.
Nejnovější X.Org X server 21.1.17 a Xwayland 24.1.7 řeší 6 bezpečnostních chyb: CVE-2025-49175, CVE-2025-49176, CVE-2025-49177, CVE-2025-49178, CVE-2025-49179 a CVE-2025-49180. Nils Emmerich je nalezl koncem března a dnes publikoval detaily.
Desktopové prostředí KDE Plasma bylo vydáno ve verzi 6.4 (Mastodon). Přehled novinek i s videi a se snímky obrazovek v oficiálním oznámení. Podrobný přehled v seznamu změn.
UN Open Source Week 2025 probíhá tento týden v sídle Organizace spojených národů v New Yorku. Středeční a čtvrteční jednání bude možné sledovat na UN Web TV.
Byla vydána nová verze 2.50.0 distribuovaného systému správy verzí Git. Přispělo 98 vývojářů, z toho 35 nových. Přehled novinek v příspěvku na blogu GitHubu a v poznámkách k vydání.
Ahoj, řeším situaci kdy mám cca 30MB XML soubor s tisíci dat a potřebuji jej rozparsovat, některá data upravit a následně - ideálně v jednom cyklu - naimportovat do předpřipravené tabulky v MySQL. Teoreticky nějaké cesty vím, ale řeším správnou cestu z pohledu výkonu (operační paměť, konektivita k DB, doba trvání skriptu, ...). Mohl by někdo prosím poradit jaký zvolit pro takový moloch nejvýkonnější XML parser (DOM v PHP5, SimpleXML, SAX ...) ? Další otázkou je zda se u každého importováného záznamu připojovat k MySQL zvlášť - nevím jak by to zvládlo perzistentní připojení - a taky zda se vyplatí využít prepared statements? Spíš takový průzkum jak na to jít opravdu nejlépe, aby nestrádal server, DB, ... Ještě poznámka : omezení hostingu jsou - max. execution time 360s a memory limit 75 - obávám se, že na jeden zátah to ani neudělám.
Díky
Osobně se mi pracuje líp s DOM, ale vim, že na tyhle věci optimální neni, tak sáhnu po SAXu. Po více záznamech to nějak určitě udělám, zkusim najít optimální počet. Naštěstí to bude takhle fungovat denně (resp. nočně :) a ta tabulka bude prázdná a vždycky se naplní od nuly znovu (přírustkově-úbytková metoda v tomhle případě není možná asi), tak s tím by problém být neměl. Záznamů bude něco kolem 13 tisíc, tak snad to do těch 6 minut projde.
Mě ještě napadlo si něco na ten import pouštět někde u sebe, na vlastním stroji, kde by člověk nemusel řešit maximální dobu běhu a memory limit. Pak z toho udělat normální SQL dump a ten přenést na hosting. Ale když teď píšete, že se to bude dělat nějak pravidelně...
Taky jsem si s touhle myšlenkou pohrával, ale právě ta denní pravidelnost vyžaduje prostě server + CRON a nestarat se o to.
Tiskni
Sdílej: