Raspberry Pi Connect, tj. oficiální služba Raspberry Pi pro vzdálený přístup k jednodeskovým počítačům Raspberry Pi z webového prohlížeče, byla vydána v nové verzi 2.5. Nejedná se už o beta verzi.
Google zveřejnil seznam 1272 projektů (vývojářů) od 185 organizací přijatých do letošního, již jednadvacátého, Google Summer of Code. Plánovaným vylepšením v grafických a multimediálních aplikacích se věnuje článek na Libre Arts.
Byla vydána (𝕏) dubnová aktualizace aneb nová verze 1.100 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.100 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.5.
OpenSearch (Wikipedie) byl vydán ve verzi 3.0. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Jedná se o fork projektů Elasticsearch a Kibana.
PyXL je koncept procesora, ktorý dokáže priamo spúštat Python kód bez nutnosti prekladu ci Micropythonu. Podľa testov autora je pri 100 MHz približne 30x rýchlejší pri riadeni GPIO nez Micropython na Pyboard taktovanej na 168 MHz.
Grafana (Wikipedie), tj. open source nástroj pro vizualizaci různých metrik a s ní související dotazování, upozorňování a lepší porozumění, byla vydána ve verzi 12.0. Přehled novinek v aktualizované dokumentaci.
Raspberry Pi OS, oficiální operační systém pro Raspberry Pi, byl vydán v nové verzi 2025-05-06. Přehled novinek v příspěvku na blogu Raspberry Pi a poznámkách k vydání. Pravděpodobně se jedná o poslední verzi postavenou na Debianu 12 Bookworm. Následující verze by již měla být postavena na Debianu 13 Trixie.
Richard Stallman dnes v Liberci přednáší o svobodném softwaru a svobodě v digitální společnosti. Od 16:30 v aule budovy G na Technické univerzitě v Liberci. V anglickém jazyce s automaticky generovanými českými titulky. Vstup je zdarma i pro širokou veřejnost.
sudo-rs, tj. sudo a su přepsáné do programovacího jazyka Rust, nahradí v Ubuntu 25.10 klasické sudo. V plánu je také přechod od klasických coreutils k uutils coreutils napsaných v Rustu.
Zdravim, mam objekt http://pastebin.com/m205ca6a1 a pozoruji na nem zvlastni chovani...
Nekde v kodu jsem pouzil tento zapis:
$query = DB::query( $sql );
$numb = DB::workup( $query, _num_rows );
pricemz vystup byl v poradku - dle kontroly pres db rozhrani
ale pote jsem metodu workup volal s parametrem _fetch_array stejne jako predhozim zpusobem, pozadovana promenna se nevyplni a pritom se nezachyti zadna vyjimka, kdyz to ale udelam takhle:
$query = DB::query( $sql );
$link = mysql_fetch_array( $query );
tak promenna $link obsahuje to, co ma...
Jsem bezradny, nedokazali mi zatim poradit ani nejvetsi php guru - asi ne, ze nevedeli, ale zrejme proto, ze nemeli cas o tom poradne premyslet, tak jsem to hodil sem.
Moc dekuji predem za odpoedi
$query = DB::query( $sql ); mysql_fetch_array( $query ); $link = mysql_fetch_array( $query );Protože to je přesně to, co ta dynamická šílenost dělá.
Ano, takhle mi to funguje... Troufl bych si rict, ze tam dela "bordel" jen ten mysql_fetch_array, ponevadz, kdyz to prubnu s mysql_num_rows napr., tak to projde a vyhodi to jednicku Ale porad mi unika, co mam spatne... Potreboval bych to nejak rozchodit :-/
mysql_fetch_array
ručně, z výsledku SQL dotazu se vezme jeden řádek a ten se ti vrátí. Když použiješ to automagické DB::workup($query, _fetch_array)
, tak se mysql_fetch_array zavolá jednou, výsledek se zahodí (tj. přijdeš o ten jeden řádek) a pak se mysql_fetch_array
zavolá podruhé a teprve tento výsledek se ti vrátí. Takže při použití DB::workup($query, _fetch_array)
přijdeš o každý lichý řádek.
Rozdíl mezi mysql_fetch_array
a mysql_num_rows
je ten, že mysql_num_rows
můžeš volat kolikrát chceš za sebou a vždy vrací stejný výsledek; naopak funkce mysql_fetch_array
má vedlejší účinky.
Tiskni
Sdílej: