Hra Mini Thief je na Steamu zdarma napořád, když aktivaci provedete do 24. ledna do 19.00 [ProtonDB].
Certifikační autorita Let's Encrypt oznámila, že bude volitelně nabízet krátkodobé certifikáty s šestidenní platností a navíc s možností vystavit je na IP adresu. Zvolit typ certifikátu bude možné v certifikačním profilu ACME.
Herní konzole Nintendo Switch 2 byla oficiálně potvrzena. Vyjde letos. Trailer na YouTube. Více ve středu 2. dubna na Nintendo Direct.
Byl vydán Linux Mint 22.1 s kódovým jménem Xia. Podrobnosti v přehledu novinek a poznámkách k vydání. Linux Mint 22.1 bude podporován do roku 2029.
Google Chrome 132 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 132.0.6834.83 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 16 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře (YouTube).
Byla vydána verze 11.0.0 knihovny libvirt (Wikipedie) zastřešující různé virtualizační technologie a vytvářející jednotné rozhraní pro správu virtuálních strojů. Současně byl ve verzi 11.0.0 vydán související modul pro Python libvirt-python. Přehled novinek v poznámkách k vydání.
Byla vydána nová verze 3.4.0 nástroje pro inkrementální kopírování souborů rsync (Wikipedie). Přehled oprav a vylepšení v souboru NEWS. Řešeno je 6 zranitelností.
V srpnu loňského roku byla vyhlášena RP2350 Hacking Challenge aneb oficiální výzva Raspberry Pi na prolomení bezpečnosti mikrokontroléru RP2350. Povedlo se. Včera byli představeni čtyři vítězové a jejich techniky.
Na čem aktuálně pracují vývojáři open source operačního systému Haiku (Wikipedie)? Byl publikován přehled vývoje za prosinec 2024. Vypíchnuto je začlenění webového prohlížeče Iceweasel, tj. alternativního sestavení Firefoxu.
Tetris a DOOM běžící v pdf. Proč a jak v příspěvku na blogu.
Dobry den, v pripade tohoto vypisu:
route -n Kernel IP routing table Destination Gateway Genmask Flags Metric Ref Use Iface 192.168.0.0 0.0.0.0 255.255.255.0 U 0 0 0 wlan0 0.0.0.0 192.168.0.1 0.0.0.0 UG 0 0 0 wlan0
Chapu, ze druhy radek znamena "veskery provoz smeruj na 192.168.0.1 a ten si s tim uz dal poradi". Co prosim ale znamena ten prvni radek? Je tam vubec nutny? Co by se stalo kdyby tam nebyl?
Představ si ten router vevnitř jako dvě cásti. První je switch, který preposílá packtety v rámci lokální sítě, tam kam patří. To toho jsou připojeny lokální počítače.
A druhou část jako něco, co má IP adresu (192.168.0.1) a to všechno, co na to přijde posílá nějak do venkovní sítě (dělá NAT). Takže to co potřebuješ posílat do vnitřní sítě, tak přes tuhle část jít nemá.
Takhle zjednodušeně to tedy chápu já.Ok, tak jste me teda presvedcili a poucili:)
Kazdpopadne ale porad nechapu, proc je jako destination toho pravidla pro lokalni sit uvedeno 0.0.0.0 ?
Jednou jsem měl na PC špatně nastavenu masku sítě a divil se, proč se na některé servery v lokální síti dostanu a na některé ne. Problém byl v tom, že na některé servery šla komunikace přes bránu, kde bylo pravidlo, že v rámci lokální sítě routovat nemá
No ono kdyz mas jeden interface, tak vlastne neni co resit, ze. Proste mam jedn iface, tak vsechno sypu na nej. Takze se skutecne muze zdat, ze nejaka smerovaci tabulka je v tomhle pripade nesmysl.
Zkuste si ale predstavit, ze tech interfacu mate vic. To pak najednou zacnou vsechny ty radky davat smysl.
No ono kdyz mas jeden interface, tak vlastne neni co resit, ze. Proste mam jedn iface, tak vsechno sypu na nej.Routování neřeší jen kudy (které rozhraní), ale také kam (následující zařízení). A to má význam i u jednoho rozhraní, sice ne pro IP vrstvu, ale pro nižší vrstvu – pro adresáty ve své síti musím zjistit ethernetovou adresu cílového počítače, pro ostatní zjišťuji ethernetovu adresu brány.
Tiskni Sdílej: