Byla vydána (𝕏) dubnová aktualizace aneb nová verze 1.100 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.100 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.5.
OpenSearch (Wikipedie) byl vydán ve verzi 3.0. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Jedná se o fork projektů Elasticsearch a Kibana.
PyXL je koncept procesora, ktorý dokáže priamo spúštat Python kód bez nutnosti prekladu ci Micropythonu. Podľa testov autora je pri 100 MHz približne 30x rýchlejší pri riadeni GPIO nez Micropython na Pyboard taktovanej na 168 MHz.
Grafana (Wikipedie), tj. open source nástroj pro vizualizaci různých metrik a s ní související dotazování, upozorňování a lepší porozumění, byla vydána ve verzi 12.0. Přehled novinek v aktualizované dokumentaci.
Raspberry Pi OS, oficiální operační systém pro Raspberry Pi, byl vydán v nové verzi 2025-05-06. Přehled novinek v příspěvku na blogu Raspberry Pi a poznámkách k vydání. Pravděpodobně se jedná o poslední verzi postavenou na Debianu 12 Bookworm. Následující verze by již měla být postavena na Debianu 13 Trixie.
Richard Stallman dnes v Liberci přednáší o svobodném softwaru a svobodě v digitální společnosti. Od 16:30 v aule budovy G na Technické univerzitě v Liberci. V anglickém jazyce s automaticky generovanými českými titulky. Vstup je zdarma i pro širokou veřejnost.
sudo-rs, tj. sudo a su přepsáné do programovacího jazyka Rust, nahradí v Ubuntu 25.10 klasické sudo. V plánu je také přechod od klasických coreutils k uutils coreutils napsaných v Rustu.
Fedora se stala oficiální distribucí WSL (Windows Subsystem for Linux).
Společnost IBM představila server IBM LinuxONE Emperor 5 poháněný procesorem IBM Telum II.
Dobrý den, řeším jedem problém, který mi docela láme hlavu. Řekněme, že mám nějaký řetězec a chci jej předat jako parametr funkci, která vrátí stejně dlouhý řetězec s přeházenými písmeny. Jak na to? Když zkusím třeba:
char *Fce(char *str)
{
char *newStr = str;
newStr[1] = newStr[6]; // Zde je již chyba!
printf("%c\n", newStr[1]);
return newStr;
}
Jde o to, že jsem zkoušel všemožné kombinace, ale zkrátka jsem nepřišel na to, jak prohodit znaky u jiného řetězce než s předem definovanou délkou (např: "char str[10];").
Byl by někdo tak laskav a napsal mi takovou funkci která přehodí některé znaky a vrátí upravený řetězec? Děkuji
Řešení dotazu:
Děkuji za konstruktivní návrh, ale bohužel k řešení to nevede.Ale vede. Jen delší cestou, než jste ochoten akceptovat.
Samozřejmě jsem před položením dotazu hledal kde se dalo. Bohužel marně.To jste zřejmně minul tento článek: http://www.linuxsoft.cz/article.php?id_article=842
Mimochodem nevím jak vy, ale pod pojmem "ofixlovat" si představuji něco opsat, ne něco pochopit.Ano, přesně tak. Pokud chcete pochopit, hotové řešení jedné konkrétní funkce vám stačit nebude.
novy = (char*) malloc(strlen(stary)+1); /* alokace stringu stejne velikosti */ if (novy == NULL) { /* nahlasit chyby alokace */ } strcpy(novy,stary); /* zkopirovani puvodniho stringu do nove alokovane pameti */ /* ... pouziti ... */ free(novy); /* dealokace (uvolneni pameti) */Místo malloc a strcpy lze také použít strdup:
novy = strdup(stary); /* alokace noveho stringu stejne velikosti a zkopirovani obsahu ze stareho */ if (novy == NULL) { /* nahlasit chyby alokace */ } /* ... pouziti ... */ free(novy); /* dealokace (uvolneni pameti) */Funkce strdup() není součástí ANSI C, tedy nemusí být přenositelná na jiné systémy.
char *prehod(const char *str) { char *buff; int n, i = 0; if ((buff = (char *)malloc((strlen(str) + 1) * sizeof(char))) == NULL) { fprintf(stdout, "Chyba alokace.\n"); exit (1); } for(n = strlen(str) - 1; n >= 0; n--) buff[i++] = str[n]; buff[i] = '\0'; return (buff); } int main(void) { char str[5]; strcpy(str, "ahoj"); fprintf(stdout, "%s\n", prehod(str)); return (0); }
Tiskni
Sdílej: