Raspberry Pi Connect, tj. oficiální služba Raspberry Pi pro vzdálený přístup k jednodeskovým počítačům Raspberry Pi z webového prohlížeče, byla vydána v nové verzi 2.5. Nejedná se už o beta verzi.
Google zveřejnil seznam 1272 projektů (vývojářů) od 185 organizací přijatých do letošního, již jednadvacátého, Google Summer of Code. Plánovaným vylepšením v grafických a multimediálních aplikacích se věnuje článek na Libre Arts.
Byla vydána (𝕏) dubnová aktualizace aneb nová verze 1.100 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.100 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.5.
OpenSearch (Wikipedie) byl vydán ve verzi 3.0. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Jedná se o fork projektů Elasticsearch a Kibana.
PyXL je koncept procesora, ktorý dokáže priamo spúštat Python kód bez nutnosti prekladu ci Micropythonu. Podľa testov autora je pri 100 MHz približne 30x rýchlejší pri riadeni GPIO nez Micropython na Pyboard taktovanej na 168 MHz.
Grafana (Wikipedie), tj. open source nástroj pro vizualizaci různých metrik a s ní související dotazování, upozorňování a lepší porozumění, byla vydána ve verzi 12.0. Přehled novinek v aktualizované dokumentaci.
Raspberry Pi OS, oficiální operační systém pro Raspberry Pi, byl vydán v nové verzi 2025-05-06. Přehled novinek v příspěvku na blogu Raspberry Pi a poznámkách k vydání. Pravděpodobně se jedná o poslední verzi postavenou na Debianu 12 Bookworm. Následující verze by již měla být postavena na Debianu 13 Trixie.
Richard Stallman dnes v Liberci přednáší o svobodném softwaru a svobodě v digitální společnosti. Od 16:30 v aule budovy G na Technické univerzitě v Liberci. V anglickém jazyce s automaticky generovanými českými titulky. Vstup je zdarma i pro širokou veřejnost.
sudo-rs, tj. sudo a su přepsáné do programovacího jazyka Rust, nahradí v Ubuntu 25.10 klasické sudo. V plánu je také přechod od klasických coreutils k uutils coreutils napsaných v Rustu.
Zdravim,
mam tu zapeklity problem, kdysi davno jsem delal eshop a data z kosiku jsem serializoval a rval do db (pekna prasarna, nicmene to fungovalo). Vsechno jede doted a ok, az na 1 pripad, data jsem serializoval a pri vytahnuti z db nejdou unserialozovat. var_dump pise, false, zkousel jsem to na vice hostinzich a nejde to, leda postupne policko po policku (struktura je asi takova:
array('0' => array(<prvky polozky v kosiku (mnozstvi, cena atp)>), '1' => array(<dalsi polozka>));
nerikam, ze je to neresitelny pripad, jen me zajima, jak se neco takoveho muze stat, jak tomu predejit a nejlepe jak to jednoduse vyresit .
serializovane data:
http://www.maad.sk/data.html
error_reporting = E_ALL
:
Notice: unserialize() [function.unserialize]: Error at offset 293 of 6564 bytes in /home/zephyr/Web/tests/unserialize.php on line 9 bool(false)Zkoušel jsem se vrtat jen v prvním "subpoli" – chyba je u položky s klíčem
text1
. V serializovaném tvaru je u ní uvedena délka 74 bytů:
s:5:"text1";s:74:"Fašiangový halový turnaj 1. miesto 4. ročník - Lendak 14.02.2010"V UTF-8 však ten text má 69 bytů. Tohle už například deserializovat jde (74 opraveno na 69):
a:15:{s:3:"kod";s:4:"8027";s:3:"typ";s:1:"D";s:8:"mnozstvi";i:1;s:4:"cena";d:21.5;s:7:"rozmery";s:5:"37x14";s:4:"kryt";s:0:"";s:9:"podstavec";s:0:"";s:5:"barva";s:0:"";s:6:"stitek";s:3:"zst";s:5:"text1";s:69:"Fašiangový halový turnaj 1. miesto 4. ročník - Lendak 14.02.2010";s:5:"text2";s:0:"";s:7:"emblem1";s:0:"";s:7:"emblem2";s:0:"";s:7:"figurka";s:0:"";s:5:"stuha";s:0:"";}Podobné chyby jsou i u dalších "subpolí", oprava není těžká. Jako příčinu problému bych si tipnul nějaké čachry s kódováním – znaky s diakritikou snadno mohly změnit délku stringu měřenou v bytech.
var_dump(iconv_get_encoding('all'));
třeba se nějaké 1250 objeví :)
Tiskni
Sdílej: