Americký výrobce čipů Nvidia získal od vlády prezidenta Donalda Trumpa souhlas s prodejem svých pokročilých počítačových čipů používaných k vývoji umělé inteligence (AI) H20 do Číny. Prodej těchto čipů speciálně upravených pro čínský trh by tak mohl být brzy obnoven, uvedla firma na svém blogu. Americká vláda zakázala prodej v dubnu, v době eskalace obchodního sporu mezi oběma zeměmi. Tehdy to zdůvodnila obavami, že by čipy mohla využívat čínská armáda.
3D software Blender byl vydán ve verzi 4.5 s prodlouženou podporou. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Videopředstavení na YouTube.
Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.
V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
sys.argv[1];Tedy vypise svuj prvni parametr. Jakym zpusobem musim skript upravit, aby fungoval obemi temito moznostmi:
$ ./skript test test $ echo test | ./skript test
Řešení dotazu:
sys.stdin
.
Příklad, mějme soubor pokus.py:
#!/bin/env python import sys nejakadatazestdin = sys.stdin.readlines() print nejakadatazestdina pro otestovaní:
echo pokus.py | ./pokus.py
for line in sys.stdin: dělej něco...což by ze znalosti, že souborový objekt odpovídající stdin je sys.stdin, mělo jít odvodit...
#!/bin/bash while [ 1 ]; do echo "Tik" sleep 1 doneNyni chci napsat skript test.py takovy, aby to fungovalo takto:
$ ./test.sh | ./test.py Tik Tik Tik Tik ^Ccoz s tim vasim resenim nefunguje.
while True: print sys.stdin.readline()(funkcia readline ale na konci reťazca necháva znak \n)
Skript funguje, ale data visí v bufferu a jelikož jich nepřišlo takové množství, aby se buffer vyprázdnil, tak si myslíš, že to nešlape. Nažeň tam víc dat a uvidíš, že to jde. Nejlépe by jsi udělal kdyby jsi přesně popsal co potřebuješ, aby se případně dalo nadhodit vhodnější řešení.
$ sudo tcpdump -A -s 1400 'dst port 80' -i wlan0 | grep GETMi vypisuje jednotlive GET pozadavky, ktere chodi pres wlan0. Co radek, to pozadavek. Pozavek se do konzole vypise vzdy ihned pote co dorazi na wlan0 interface. Ja potrebuji pouze python script, ktery ty retezce (GET pozadavky) bude dostavat na stdin a ihned je vypisovat (pak skript samozrejme upravim, aby i neco s tema retezcema delal). Tzn, chci dosahnout toho, aby prikazy
$ sudo tcpdump -A -s 1400 'dst port 80' -i wlan0 | grep GETi
$ sudo tcpdump -A -s 1400 'dst port 80' -i wlan0 | grep GET | ./skript.pymely stejny vystup.
Šlo mi spíš o nějaké reálné nasazení, možná by Ti totiž místo tcpdump
vyhovoval více přímo modul do Pythonu Pcapy (je součástí Lennyho, třeba bude přímo i v Tvé distibuci).
import sys while True: print sys.stdin.readline().strip()musí
tcpdump -ldělat totéž co
tcpdump -l | ./test.pyTentokrát i ověřeno.
for line in sys.stdin: ...
, což mělo být nejčitější a nejpythonovější řešení. Konstrukce sice používá lazy evaluation, jenže souborové objekty kvůli efektivitě provádějí jakěsi vnitřní bufferování, takže člověk ty řádky stejně nedostane po jednom. Nezjistil jsem, jak/zda se dá vypnout.
sudo tcpdump -l -A -s 1400 'dst port 80' -i eth0 | grep --line-buffered GET | ./skript.pyDulezity je parametr -l u tcpdumpu a --line-buffered u grepu. Dekuji vsem za pomoc.
Tiskni
Sdílej: