Počítačové hře Doom je dnes 30 let. Vydána byla 10. prosince 1993. Zahrát si ji lze také na Internet Archive.
V srpnu společnost HashiCorp přelicencovala "své produkty" Terraform, Packer, Vault, Boundary, Consul, Nomad a Waypoint z MPL a Vagrant z MIT na BSL (Business Source License). V září byl představen svobodný a otevřený fork Terraformu s názvem OpenTofu. Na konferenci Open Source Summit Japan 2023 byl představen (YouTube) svobodný a otevřený fork Vaultu s názvem OpenBao (GitHub).
Na dnes plánované vydání Debianu 12.3 bylo posunuto. V jádře 6.1.64-1 v souborovém systému ext4 je chyba #1057843 vedoucí k možnému poškození dat.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE? Pravidelný přehled novinek i s náhledy aplikací v Týden v GNOME a Týden v KDE.
Tak od ledna linuxové terminály, výchozí pozadí i celé desktopy v barvě "broskvového chmýří", v barvě "jejíž všeobjímající duch obohacuje mysl, tělo i srdce". Barvou roku 2024 je PANTONE 13-1023 Peach Fuzz.
Byla vydána verze 10 linuxové distribuce Freespire (Wikipedie). Jedná se o bezplatnou linuxovou distribuci vyvíjenou společností PC/OpenSystems LLC stojící za komerční distribucí Linspire (Wikipedie), původně Lindows.
Binarly REsearch před týdnem informoval o kritických zranitelnostech UEFI souhrnně pojmenovaných LogoFAIL. Tento týden doplnil podrobnosti. Útočník může nahradit logo zobrazováno při bootování vlastním speciálně upraveným obrázkem, jehož "zobrazení" při bootování spustí připravený kód. Pětiminutové povídání o LogoFAIL a ukázka útoku na YouTube.
Byla vydána listopadová aktualizace aneb nová verze 1.85 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a animovanými gify v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.85 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
git.kernel.org je nově oficiálně také v tmavém vzhledu.
Richard Hughes na svém blogu oznámil, že počet aktualizací firmwarů pomocí služby LVFS (Linux Vendor Firmware Service) přesáhl 100 milionů. Přehled podporovaných zařízení, nejnovějších firmwarů nebo zapojených výrobců na stránkách LVFS.
Řešení dotazu:
představoval jsem si jednoduchou utilitkuVšichni jsme si jednou představovali jednoduché utilitky. :)
To co chcete není vůbec triviální úloha. Jenom definice podobnosti úseků ve dvou skladbách je složitý problém. Proto asi taky výše zmíněné nástroje pracují jen s krátkými úseky. Triviální přístup by bylo počítat diskrétní konvoluci hledat její maximum. Ale tento přístup bude určitě kolabovat pro dlouhé audio soubory s krátkými steknými/podobnými úseky. Je to netriviální úloha z oblasti rozpoznávání. Cesta vede asi přes DFT a další techniky ze zpracování signálů a umělé inteligence.
A ještě třešnička na závěr. Pokud by se vám výpočet pro porovnání dvou souborů trval vteřinu, tak hledání těchto shod v 500 souborech by trvalo 500*500-500 sekund což jsou necelé 3(!) dny.
Pokud máte zájem napište mi (t_tečka_jura_at_volny_tečka_cz) můžeme se sejít a probrat to. Ale první co budu zjištovat je, zda to není Vaše diplomka.
a další techniky ze zpracování signálů a umělé inteligence.Umělá inteligence by na to potřeba nebyla, ale opravdu to není tak snadné. V oblasti rozpoznávání lidské řeči se používá frekvenční domény a pak následné pozorování určitých frekvencí (každé slovo má vrcholy na různých frekvencích a nebo teda aspoň přibližně). Což je také první věc, která mě napadla. Udělat si FFT vzorku a pak udělat okno v signálu o délce toho vzorku, provádět FFT okna, srovnávat oba vzory a šoupat postupně v signálu okno o vzorek. Tím by se sice vyřešila problém s fázovým posunem a různých přičmoudlin, ale co třeba takové zkreslení a zarovnání způsobené perceptuálnímy kodeky a nebo jen taková blbá hlasitost? Chtělo by to určitě něco komplexnějšího.
Jeden soubor s cca hodinou záznamu to proleze za 20 vteřin. Testoval jsem ho na 8 různých audio souborech a vše spolehlivě nalezl.
Časem bych snad ještě dodělal podporu pro stereo a přímé načítání mp3 abych to nemusel vše převádět.
Tiskni
Sdílej: