Před 25 lety byl uvolněn zdrojový kód balíku aplikací Netscape Communicator jako open source (např. dobová zpráva CNET), z čehož vzešel projekt Mozilla – ten si výročí nyní připomíná.
Na GOG.com běží Spring Sale. Při té příležitosti lze získat zdarma počítačovou hru Deep Sky Derelicts.
Sound Open Firmware, projekt Linux Foundation, open source audio DSP firmware a SDK, byl vydán ve verzi 2.5.0. Přináší podporu platformy Mediatek mt8188 nebo nový audio modul ARIA (Automatic Regressive Input Amplifier Module).
Byla vydána nová verze 5.8 programovacího jazyka Swift (Wikipedie). Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu. Ke stažení budou oficiální binární balíčky pro Ubuntu 18.04, Ubuntu 20.04, Ubuntu 22.04, CentOS 7, Amazon Linux 2 a Red Hat Universal Base Image 9.
Byla vydána nová verze 1.77 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a animovanými gify v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.77 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána beta verze Ubuntu 23.04 s kódovým názvem Lunar Lobster. Přehled novinek v poznámkách k vydání. Dle plánu by Ubuntu 23.04 mělo vyjít 20. dubna 2023.
Linuxová distribuce OpenMandriva byla vydána ve verzi ROME 23.03. Název ROME říká, že se jedná se o průběžně aktualizovanou (rolling) edici. Stabilní edice nese název Rock, aktuálně OpenMandriva Lx 4.3 Dysprosium.
Tento pátek od 14:00 proběhne v Brně na FI MUNI konference DevConf Mini. Na programu je celá řada zajímavých přednášek od testování releasů Fedory, přes super počítače nebo Big Data, až po závody autonomních aut. Konferenci bude možné sledovat i na online streamu.
Minulý týden proběhla hackerská soutěž Pwn2Own Vancouver 2023. Adobe Reader, Microsoft SharePoint, Oracle VirtualBox, Tesla, Ubuntu Desktop, Windows 11, macOS, Microsoft Teams, VMWare Workstation. Vše hacknuto. Synacktiv získal 530 000 dolarů a Teslu Model 3.
Byla vydána nová stabilní verze 3.5 svobodného 3D softwaru Blender. Přehled novinek i s náhledy v oznámení o vydání a na YouTube.
narazil jsem na problém a nevím jak se pohnout z místa :-/
K jedné úloze z teorie sítí potřebuju napsat funkci, která vrátí permutaci všech prvků seznamu, kterej se jí předá jako parametr. Ať jsem nad tím koumal jak chtěl, řešení vždycky vedlo k rekurzi. Problém nastane, pokud je seznam relativně velký. Program spadne na výjimku "RuntimeError: maximum recursion depth exceeded in cmp"
def permute(lst):
if lst == []:
return [[]]
else:
return [[el]+chunk for el in lst for chunk in permute([ x for x in lst if x != el])]
Dá se tý rekurzi nějak vyhnout nebo dá se spustit python s větším zásobníkem ?
Na druhou stranu ten kód už nevypadá tak elegantně, resp. zatím se mi nepodařilo přesně vyčíst ten algoritmus. Nebyla by nějaká jednodušší verze ? Já vím, to už chci moc
Ok, na to generování podle pořadového čísla se juknu. Díky.
def permute(lst): if not lst: yield [] else: for item in lst: for chunk in permute([x for x in lst if x != item]): yield [item] + chunkAk by som mal tento program vylepsovat, tak by som ho prepisal tak, aby nevratil iterovany zoznam zoznamov, ale iterovany zoznam toho co dostal na vstupe (cize ak agrumentom bude string - vratil by zoznam stringov, ak tuple, zoznam tuplov...)
$ cat permutations.py #! /usr/bin/env python3 import sys import itertools for item in itertools.permutations(sys.argv[1:]): print("".join(item)) $ ./permutations.py A B C ABC ACB BAC BCA CAB CBA
Tiskni
Sdílej: