Programovací jazyk HTML.
Podpora TORu v Debianu 11 Bullseye a 10 Buster byla ukončena. Doporučuje se přechod na Debian 12 Bookworm.
Příkaz "opakuj donekonečna" je nově v rozporu s podmínkami používání ChatGPT. Příkaz vedl k prozrazení trénovacích dat [/.].
GNU Project Debugger aneb GDB byl vydán ve verzi 14.1. Podrobný přehled novinek v souboru NEWS. Vypíchnout lze podporu NO_COLOR a Debugger Adapter Protocol (DAP).
Byla vydána verze 5.0 webového aplikačního frameworku napsaného v Pythonu Django (Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání.
TuxClocker je Qt GUI nástroj pro monitorování a nastavování (přetaktovávání) hardwaru na Linuxu. Aktuální verze je 1.4.0. Z novinek lze vypíchnout monitorování využití AMD a NVIDIA VRAM nebo sledování spotřeby energie procesorů AMD a Intel.
O víkendu (15:00 až 23:00) probíhá EmacsConf 2023, tj. online konference vývojářů a uživatelů editoru GNU Emacs. Sledovat ji lze na stránkách konference. Záznamy jsou k dispozici přímo z programu.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE? Pravidelný přehled novinek i s náhledy aplikací v Týden v GNOME a Týden v KDE.
Organizace Apache Software Foundation (ASF) vydala verzi 20 integrovaného vývojového prostředí a vývojové platformy napsané v Javě NetBeans (Wikipedie). Přehled novinek na GitHubu. Instalovat lze také ze Snapcraftu a Flathubu.
Desktopové prostředí Cinnamon, vyvíjené primárně pro distribuci Linux Mint, dospělo do verze 6.0. Seznam změn obsahuje především menší opravy a v říjnovém přehledu novinek v Mintu avizovanou experimentální podporu Waylandu.
class Hrac { private: QString * jmeno; QColor * barva; int * znak; int * body; public: Hrac(); Hrac(const Hrac &other); ~Hrac(); void nastavVlastnosti(QString jmeno, QColor barva, int znak, int body); int * zjistiZnak(); int * zjistiBody(); QColor * zjistiBarvu(); QString * zjistiJmeno(); TypHrace * zjistiTyp(); bool checkForVictory(); friend QDataStream &operator<<(QDataStream &out, Hrac &hrac); void serialize(QDataStream& ost); static Hrac unserialize(QDataStream& istr); };
Řešení dotazu:
serialize
a unserialize
, definice třídy se zdá v pořádku
QDataStream& operator <<(QDataStream &out, Hrac &hrac)
nemusí být friend, protože použije (měl by použít ) veřejnou metodu serialize
unserialize
by mělo vracet Hrac*, jinak se tam bude volat (zbytečně) copy konstruktor. Lepší by ale bylo vytvořit deserializační konstruktor explicit Hrac(QDataStream &str)
Btw. proč jsou tam ty dva int
y (znak
a body
) dynamicky alokované?
QDataStream &operator<<(QDataStream &out, Hrac &hrac) { return(out << hrac.jmeno->length()<< " " << hrac.jmeno->toAscii() << " " << hrac.barva << " " << hrac.znak << " " << hrac.body); } void Hrac::serialize(QDataStream &ost) { ost << this; } Hrac Hrac::unserialize(QDataStream &istr) { Hrac tmp; int delkajmena; QString jmeno; QColor barva; int znak; int body; istr >> delkajmena; //istr.readBytes() //? tmp.nastavVlastnosti(jmeno,barva,znak,body); return tmp; }Tu deserializaci udělám pomocí toho kontruktoru, takové řešení mě nenapadlo, díky. Dynamickou alokaci tam používám pro všechny objekty uvnitř tříd, neměl by v tom být žádný rozdíl ne? Kdyby vás zajímal ještě nějaký kus kódu, tak to celé mám na SVN pod http://code.google.com/p/pisqorky/source/browse/trunk#trunk/src .
Dynamickou alokaci tam používám pro všechny objekty uvnitř tříd, neměl by v tom být žádný rozdíl ne?I kdyby to byla pravda, tak proč se v takovym případě namáhat?
void Hrac::serialize(QDataStream &str) { str << *this->jmeno << *this->barva << *this->znak << *this->body; } void Hrac::unserialize(QDataStream &str) { str >> *this->jmeno >> *this->barva >> *this->znak >> *this->body; }resp. s konstruktorem:
Hrac::Hrac(QDataStream &str) : jmeno(new QString()) , barva (new QColor()) , znak (new int(0)) , body (new int(0)) { this->unserialize(str); }a pokud budou potřeba, tak přidat operátory
QDataStream& operator <<(QDataStream &str, Hrac &hrac) { hrac.serialize(str); return str; } QDataStream& operator >>(QDataStream &str, Hrac &hrac) { hrac.unserialize(str); return str; }
Tiskni
Sdílej: