abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    včera 14:44 | IT novinky

    Apple bez varování odstranil ze svého obchodu sociální síť VKontaktě i další aplikace skupiny VK, jako je VK Music nebo VK Video [Novinky.cz].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    včera 14:22 | IT novinky

    V dubnu loňského roku představený poštovní klient Notion Mail bude 22. září ukončen.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 04:33 | Komunita

    Konference OpenAlt 2026 hledá přednášející. Proběhne o víkendu 7. a 8. listopadu na půdě Fakulty informačních technologií VUT v Brně. Témata konference jsou: Otevřený a svobodný software, IoT a Hnutí tvůrců, Vzdělávání, Bezpečnost a soukromí, Otevřená společnost, komunity a data, OpenMobility a další.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 04:22 | IT novinky

    Společnosti OpenAI a Broadcom oznámily čip optimalizovaný pro AI pojmenovaný Jalapeño.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    25.6. 20:22 | Nová verze

    Deno (Wikipedie), běhové prostředí (runtime) pro JavaScript, TypeScript a WebAssembly, bylo vydáno v nové verzi 2.9. Hlavní novinkou je deno desktop pro převod Deno projektu na desktopovou aplikaci. Jedná se o alternativu k frameworkům Electron nebo Tauri.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    25.6. 15:44 | IT novinky

    Od zítra jsou Datové schránky oficiálně na nové adrese datovka.gov.cz. Adresa mojedatovaschranka.cz zůstává funkční do 27. srpna 2026, následně budou uživatelé automaticky přesměrováni na datovka.gov.cz.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    25.6. 13:44 | Nová verze

    Dolphin (Wikipedie), tj. open source multiplatformní emulátor herních konzolí GameCube a Wii od Nintenda, byl vydán ve verzi 2606. S podporou Game Boy Playeru.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    25.6. 11:11 | Zajímavý software

    Vasudeva Kamath představil utilitu debvulns, alternativu k nativní utilitě debsecan, pro výpis zranitelností v Debianu. Navíc má především možnost výstupu ve strukturovaných formátech JSON a CSV. V plánu je exportér pro Prometheus.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    24.6. 21:44 | IT novinky

    Oficiální český státní eshop s elektronickými dálničními známkami nově najdete na edalnice.gov.cz. Doména gov.cz jasně potvrzuje, že jste na oficiálním státním webu [𝕏].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 27
    24.6. 14:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 4.8.0 interaktivního shellu fish (friendly interactive shell, Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 7
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (8%)
     (2%)
     (17%)
     (31%)
     (3%)
     (6%)
     (2%)
     (15%)
     (26%)
    Celkem 1995 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník


    Dotaz: verticalScrollBar (Qt)

    31.10.2010 11:05 krb | blog: herni_blog
    verticalScrollBar (Qt)
    Přečteno: 316×
    Dobrý den, chtěl bych do programu udělat vertikální ScrollBar, který by roloval s textBrowserem, ale při sestavování mi to vyhodí chybu na řádek:

    verticalScrollBar->valueChanged(int 5);

    expected primary-expression before 'int'

    V čem dělám chybu?

    Řešení dotazu:


    Odpovědi

    31.10.2010 11:27 Vojtěch Horký | skóre: 39 | blog: Vojtův zápisník | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: verticalScrollBar
    Je tam int navíc:
    verticalScrollBar->valueChanged(5);
    I am always ready to learn although I do not always like to be taught. (W. Churchill)
    31.10.2010 12:58 krb | blog: herni_blog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: verticalScrollBar
    Jo, to už jsem zkoušel, ale to zase vyhodí tuhle chybu:

    In member function 'void_Ui_MainWindow::setupUi(QMainWindow*)'

    'void QAbstractSlider::valueChanged(int)' is protected within this context: verticalScrollBar->valueChanged(5);
    31.10.2010 13:34 Vojtěch Horký | skóre: 39 | blog: Vojtův zápisník | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: verticalScrollBar
    Vložte sem celý zdroják (resp. celou relevantní část). Z chybové hlášky bez zdrojáku se to těžko vykouká...
    I am always ready to learn although I do not always like to be taught. (W. Churchill)
    Vojta Drbohlav avatar 31.10.2010 13:36 Vojta Drbohlav | skóre: 26 | blog: Blog | Strahov
    Rozbalit Rozbalit vše Re: verticalScrollBar
    Musíš použít nějakou z funkcí, které jsou public. Záleží na tom, co chceš s tím scrollbarem udělat. Takže třeba vericalScrollBar->setValue(5);. Viz dokumentaci třídy QAbstractSlider, kterou dědí QScrollBar.
    31.10.2010 13:41 krb | blog: herni_blog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: verticalScrollBar
    Jo takže setValue to je vlastně hodnota resp. pozice na které ten slider bude při spuštění, mě spíš jde totiž o to že chci udělat že když se bude hýbat sliderem, bude se to pohybovat v text browseru ale asi přesně nevím jak to udělat, spíš jak udělat ten connect
    Vojta Drbohlav avatar 31.10.2010 13:46 Vojta Drbohlav | skóre: 26 | blog: Blog | Strahov
    Rozbalit Rozbalit vše Re: verticalScrollBar
    QTextBrowser dědí QTextEdit a ten dědí QAbstractScrollArea, takže stačí udělat:
    textBrowser->setVerticalScrollBar(verticalScrollBar);
    Ale myslím si, že by dokonce mělo nastavit verticalScrollBarPolicy a scrollbary se automaticky přidají, viz dokumentace QAbstractScrollBarArea. :-)
    Vojta Drbohlav avatar 31.10.2010 13:47 Vojta Drbohlav | skóre: 26 | blog: Blog | Strahov
    Rozbalit Rozbalit vše Re: verticalScrollBar
    s/mělo nastavit/mělo stačit nastavit/
    31.10.2010 13:54 krb | blog: herni_blog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: verticalScrollBar
    To jsem zkusil ale to je divný protože se ten verticalScrollBar teď nezobrazí vůbec
    Vojta Drbohlav avatar 31.10.2010 14:10 Vojta Drbohlav | skóre: 26 | blog: Blog | Strahov
    Rozbalit Rozbalit vše Re: verticalScrollBar
    No defaultně by se oba scrollbary měly objevit, pokud jsou potřeba. Ale je možné že u QTextBrowseru je nastavené automatické zalamování řádků, takže to musíš asi změnit. Viz dokumentace QTextEditu. Koukni se hlavně na lineWrapMode a wordWrapMode.
    31.10.2010 15:02 krb | blog: herni_blog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: verticalScrollBar

    Takže by to mělo vypadat takto?

     

    textBrowser->setLineWrapMode(0);

    textBrowser->setWordWrapMode(0);

     

    To mi ale zase háže chyby jestli jsem dobře pochopil tak mode 0 je NoWrap a to by mělo být řešením ...

    Vojta Drbohlav avatar 31.10.2010 15:45 Vojta Drbohlav | skóre: 26 | blog: Blog | Strahov
    Rozbalit Rozbalit vše Re: verticalScrollBar
    Když ti něco háže chyby, tak příště rovnou napiš jaké. Zkus tohle:
    textBrowser->setLineWrapMode(QTextEdit::NoWrap);
    textBrowser->setWordWrapMode(QTextOption::NoWrap);
    
    Místo čísel by si měl používat definované konstanty, ty jsou v dokumentaci taky popsané. ;-)
    31.10.2010 17:04 krb | blog: herni_blog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: verticalScrollBar
    Stejně se scrollBar nezobrazí já fakt už nevím :(
    Vojta Drbohlav avatar 31.10.2010 17:43 Vojta Drbohlav | skóre: 26 | blog: Blog | Strahov
    Rozbalit Rozbalit vše Re: verticalScrollBar
    Pokud si v QtCreatoru udělám jen základní příklad, kde na formulář přidám QTextBrowser a v konstruktoru MainWindow mu nastavím již zmíněné NoWrap a načtu obsah velkého souboru, tak se scrollbary skutěčně ukážou.

    Pravděpodobně budeš mít problém jinde, zkus sem postnout celý zdroják, takhle se chyba hledá těžko.
    31.10.2010 17:48 krb | blog: herni_blog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: verticalScrollBar
    Příloha:
    Soubor je v příloze...
    Vojta Drbohlav avatar 31.10.2010 17:57 Vojta Drbohlav | skóre: 26 | blog: Blog | Strahov
    Rozbalit Rozbalit vše Re: verticalScrollBar
    Zkus si celý projekt znovu vytvořit znovu a použít QtCreator a necpat všechno do ui souboru. :-) Ten je automaticky generovaný. O práci s QtCreatorem tu vyšel i pěkný seriál.
    Vojta Drbohlav avatar 31.10.2010 17:59 Vojta Drbohlav | skóre: 26 | blog: Blog | Strahov
    Rozbalit Rozbalit vše Re: verticalScrollBar
    Příloha:
    V příloze je ukázka, která mi funguje, akorát si musíš v MainWindow.cpp změnit název souboru, který se do QTextBrowseru načítá.
    31.10.2010 18:21 krb | blog: herni_blog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: verticalScrollBar
    Tak jsem to pozměnil a zkoušel sestavit ale napsal:

    cannot open output file test: is a directory
    Vojta Drbohlav avatar 31.10.2010 21:34 Vojta Drbohlav | skóre: 26 | blog: Blog | Strahov
    Rozbalit Rozbalit vše Re: verticalScrollBar
    V čem si to sestavoval a upravoval? Použil si QtCreator? Stačí to rozbalit a otevřít v něm.
    2.11.2010 15:34 krb | blog: herni_blog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: verticalScrollBar
    Jo, normálně Qt Creator ...
    stativ avatar 31.10.2010 16:46 stativ | skóre: 54 | blog: SlaNé roury
    Rozbalit Rozbalit vše Re: verticalScrollBar
    Z diskuse jsem pochopil, že je to Qt. Pokud tomu tak opravdu je, tak si nejdřív přečti dokumentaci a nějaké tutoriály než začneš něco prasit. valueChanged() u QScrollBaru je totiž signál a ten se fakt nevolá.
    Ať sežeru elfa i s chlupama!!! ljirkovsky.wordpress.com stativ.tk

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.