abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 13:22 | Zajímavý projekt

    Francouzská veřejná správa má v rámci vládní iniciativy LaSuite Numérique ('Digitální sada') v plánu od roku 2027 přestat používat Microsoft Teams a Zoom a přejít na videokonferenční platformu Visio, hostovanou na vlastním hardwaru. Konkrétně se jedná o instance iniciativou vyvíjeného open-source nástroje LaSuite Meet, jehož centrální komponentou je LiveKit. Visio nebude dostupné pro veřejnost, nicméně LaSuite Meet je k dispozici pod licencí MIT.

    NUKE GAZA! 🎆 | Komentářů: 4
    dnes 12:11 | IT novinky

    Eben Upton oznámil další zdražení počítačů Raspberry Pi: 2GB verze o 10 dolarů, 4GB verze o 15 dolarů, 8GB verze o 30 dolarů a 16GB verze o 60 dolarů. Kvůli růstu cen pamětí. Po dvou měsících od předchozího zdražení.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    dnes 05:11 | Zajímavý software

    Shellbeats je terminálový hudební přehrávač pro Linux a macOS, který umožňuje vyhledávat a streamovat hudbu z YouTube, stahovat odtud skladby a spravovat lokální playlisty. Pro stahování dat z YouTube využívá yt-dlp, pro práci s audiostreamy mpv. Je napsán v jazyce C a distribuován pod licencí GPL-3.0, rezpozitář projektu je na GitHubu.

    NUKE GAZA! 🎆 | Komentářů: 6
    dnes 03:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 26.1.30 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. S podporou hardwarového dekódování videa. Shotcut je vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 03:00 | Nová verze

    LibrePCB, tj. svobodný multiplatformní softwarový nástroj pro návrh desek plošných spojů (PCB), byl po deseti měsících od vydání verze 1.3 vydán ve verzi 2.0.0. Přehled novinek v příspěvku na blogu a v aktualizované dokumentaci. Zdrojové kódy LibrePCB jsou k dispozici na GitHubu pod licencí GPLv3.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    včera 21:11 | Komunita

    Guido van Rossum, tvůrce programovacího jazyka Python, oslavil 70. narozeniny. Narodil se 31. ledna 1956 v nizozemském Haarlemu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 8
    včera 12:22 | Zajímavý software

    OpenClaw je open-source AI asistent pro vykonávaní různých úkolů, ovládaný uživatelem prostřednictvím běžných chatovacích aplikací jako jsou například WhatsApp, Telegram nebo Discord. Asistent podporuje jak různé cloudové modely, tak i lokální, nicméně doporučován je pouze proprietární model Claude Opus 4.5 od firmy Anthropic v placené variantě. GitHubová stránka projektu OpenClaw.

    NUKE GAZA! 🎆 | Komentářů: 4
    včera 03:00 | Komunita

    Projekt VideoLAN a multimediální přehrávač VLC (Wikipedie) dnes slaví 25 let. Vlastní, tenkrát ještě studentský projekt, začal již v roce 1996 na vysoké škole École Centrale Paris. V první únorový den roku 2001 ale škola oficiálně povolila přelicencování zdrojových kódů na GPL a tím pádem umožnila používání VLC mimo akademickou půdu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    31.1. 18:11 | Humor

    Moltbook je sociální síť podobná Redditu, ovšem pouze pro agenty umělé inteligence - lidé se mohou účastnit pouze jako pozorovatelé. Agenti tam například rozebírají podivné chování lidí, hledají chyby své vlastní sociální sítě, případně spolu filozofují o existenciálních otázkách 🤖.

    NUKE GAZA! 🎆 | Komentářů: 3
    31.1. 18:00 | Humor

    scx_horoscope je „vědecky pochybný, kosmicky vtipný“ plně funkční plánovač CPU založený na sched_ext. Počítá s polohami Slunce a planet, fázemi měsíce a znameními zvěrokruhu. Upozornil na něj PC Gamer.

    |🇵🇸 | Komentářů: 4
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (19%)
     (6%)
     (0%)
     (10%)
     (24%)
     (3%)
     (5%)
     (2%)
     (12%)
     (30%)
    Celkem 729 hlasů
     Komentářů: 23, poslední dnes 13:14
    Rozcestník

    Dotaz: Oživení/zprovoznění-AT89S52 USB ISP Programmer+Mini 51 board

    3.11.2010 19:55 ondra
    Oživení/zprovoznění-AT89S52 USB ISP Programmer+Mini 51 board
    Přečteno: 943×
    Ahoj, koupil jsem toto zařízení na ebay:

    http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=150505321971&ssPageName=STRK:MEWNX:IT

    Už to mám doma a snažím se to rozjet. Pomocí toho USBASP jsem to nerozchodil vubec (nenašel jsem zadny ovladac).

    Pripojil sem to tedy do COM portu toho zařízení a do USB PC. Podařilo se mi sehnat ovladače na ten kabel a ted mám ve Win COM4.

    Potřeboval bych poradit jak dál. Zkoušel sem nejaký kompilátor ale nepodařilo se mi to rozjet. Díky za každé rady

    Ondra

    Odpovědi

    4.11.2010 08:55 Petr Šobáň | skóre: 80 | blog: soban | Olomouc
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Oživení/zprovoznění-AT89S52 USB ISP Programmer+Mini 51 board
    usbasp on Linux

    Pokud něco nefunguje tak by to chtělo popsat co nefunguje.

    Pokud se to snažíš sprovoznit pod jiným OS jak linux tak použij programy co jsi k tomu dostal, připadně si je musíš zakoupit.

    Pod linuxem by to mělo fungovat.
    5.11.2010 21:25 Tom
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Oživení/zprovoznění-AT89S52 USB ISP Programmer+Mini 51 board
    Ahoj. Promiň, ale s předpokládanými Tvými znalostmi bys udělal lépe, kdybys koupil např. Arduino. Ale to Ti asi teď moc nepomůže. Ten procesor naprogramuješ jen přes ten programátor USBASP zapojený do 10-ti pinového konektoru vedle toho napájecího. K programátoru USBASP najdeš potřebné informace přes Google. Abys měl co naprogramovat, potřebuješ nějaký překladač pro procesory řady 51. Pokud preferuješ programování v C, tak zkus překladač SDCC nebo nějakou volnou ořezanou variantu od IAR nebo KIEL atp. RS232 port a převodník USB-RS232 slouží jen pro komunikaci Tebou vytvořených aplikací s PC nebo jiným systémem ( právě přes ten COM4 ). V žádném případě u tohohle procesoru ho přes tohle rozhraní nenaprogramuješ ( to právě umí třeba to Arduino ). Ale podle toho příslušenství, co k tomu nabízejí ( displej, teplotní čidla, dálkové ovládání ) jsi k tomu musel potřebný sw s knihovnami dostat. Takže nejdříve rozchodit programátor, pak zprovoznit překladač, stáhnout datasheet k procesoru, abys věděl co vlastně dělá, napsat program, přeložit a pomocí programátoru nahrát do procesoru. Bohužel pro začátečníka spousta práce bez nějaké větší podpory na netu právě pro tuhle konkrétní desku.

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.