Defold (Wikipedie) je multiplatformní herní engine. Nejnovější verze je 1.10.0. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu. Licence vychází z licence Apache 2.0.
Správa služeb hlavního města Prahy se potýká s následky kyberútoku. Hackerská skupina začala zveřejňovat na internetu některé z ukradených materiálů a vyzvala organizaci k vyjednávání. Ta zatím podrobnosti k případu sdělovat nechce. Případem se zabývá policie i Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB).
OCCT je oficiálně k dispozici na Linuxu (YouTube). Jedná se o proprietární software pro zátěžové testování a monitorování hardwaru.
Společnost OpenAI představila AI modely o3 a o4-mini (𝕏).
Canonical vydal Ubuntu 25.04 Plucky Puffin. Přehled novinek v poznámkách k vydání. Jedná se o průběžné vydání s podporou 9 měsíců, tj. do ledna 2026.
Desktopové prostředí LXQt (Lightweight Qt Desktop Environment, Wikipedie) vzniklé sloučením projektů Razor-qt a LXDE bylo vydáno ve verzi 2.2.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání.
Vývojáři KDE oznámili vydání balíku aplikací KDE Gear 25.04. Přehled novinek i s náhledy a videi v oficiálním oznámení.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 152 (pdf) a Hello World 26 (pdf).
Zajímá vás Open Build Service (OBS) a vývoj linuxového jádra pro IBM Mainframe? V rámci Informatických večerů na FIT ČVUT v Praze proběhne v pondělí 28. dubna přednáška Linux on Z Development s podtitulem „From packaging in the openSUSE Build Service until Linux Kernel Development at IBM“. Přednáška proběhne v anglickém jazyce. Vstup je zdarma a bez předchozí registrace.
Vyšla nová verze XMPP (Jabber) klienta Dino. Mezi novinky patří vylepšený přenos souborů (XEP-0447: Stateless file sharing), přepracované dialogy a další. Vyzkoušet lze i na (linuxových) telefonech.
Ahoj,
používám v aplikaci knihovnu, kterou jsem si sestavil někam do domovského adresáře.
Jak ji přibalit v qmake? Zkoušel jsem parametry -L, -l, ale neprošlo to.
Když ji mám nainstalovanou klasicky v systému, někde v /usr/include a /usr/lib tak funguje klasické CONFIG += knihovna.
Ale jelikož ji často upravuji, tak by bylo fajn mít distribuční verzi někde v systému ale pro vývoj knihovny a té aplikace která ji používá bych chtěl linkovat její build z domovského adresáře.
Je to možné, nebo se postupuje nějak jinak?
Díky za radu.
Řešení dotazu:
Díky, jednoduché, stačilo si pořádně přečíst dokumentaci, čekal jsem větší složitost.
Ještě to chtělo nastavit LD_LIBRARY_PATH, aby aplikace při spuštění věděla kde knihovnu hledat a je to.
Nastavování LD_LIBRARY_PATH můžeš elegantně během vývoje obejít nastavením QMAKE_RPATHDIR proměnné v projektu...
Tiskni
Sdílej: