abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 04:22 | Komunita

    Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za březen (YouTube).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 16:44 | Nová verze

    ESP-IDF (Espressif IoT Development Framework), tj. oficiální vývojový framework pro vývoj aplikací na mikrokontrolérech řady ESP32, byl vydán v nové verzi 6.0. Detaily na portálu pro vývojáře.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 12:33 | Nová verze

    DeepMind (Alphabet) představila novou verzi svého multimodálního modelu, Gemma 4. Modely jsou volně k dispozici (Ollama, Hugging Face a další) ve velikostech 5-31 miliard parametrů, s kontextovým oknem 128k až 256k a v dense i MoE variantách. Modely zvládají text, obrázky a u menších verzí i audio. Modely jsou optimalizované pro běh na desktopových GPU i mobilních zařízeních, váhy všech těchto modelů jsou uvolněny pod licencí Apache 2.0. Návod na spuštění je už i na Unsloth.

    NUKE GAZA! 🎆 | Komentářů: 4
    včera 03:55 | Nová verze

    Cursor (Wikipedie) od společnosti Anysphere byl vydán ve verzi 3. Jedná se o multiplatformní proprietární editor kódů s podporou AI (vibe coding).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    2.4. 19:55 | Zajímavý projekt

    Průkopnická firma FingerWorks kolem roku 2000 vyvinula vícedotykové trackpady s gesty a klávesnice jako TouchStream LP. V roce 2005 ji koupil Apple, výrobu těchto produktů ukončil a dotykové technologie využil při vývoji iPhone. Multiplatformní projekt Apple Magic TouchstreamLP nyní implementuje funkcionalitu TouchStream LP na současném Apple Magic Trackpad, resp. jejich dvojici. Diskuze k vydání probíhá na Redditu.

    |🇵🇸 | Komentářů: 0
    2.4. 18:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 10.3 sady aplikací pro SSH komunikaci OpenSSH. Přináší řadu bezpečnostních oprav, vylepšení funkcí a oprav chyb.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    2.4. 15:11 | Zajímavý software

    Cloudflare představil open source redakční systém EmDash. Jedná se o moderní náhradu WordPressu, která řeší bezpečnost pluginů. Administrátorské rozhraní lze vyzkoušet na EmDash Playground.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    2.4. 14:00 | Komunita

    Bratislava OpenCamp 2026 zverejnil program a spustil registráciu. Štvrtý ročník komunitnej konferencie o otvorených technológiách prinesie 19 prednášok na rôzne technologické témy. Konferencia sa uskutoční v sobotu 25. apríla 2026 v priestoroch FIIT STU v Bratislave.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    2.4. 13:44 | Humor

    Na iVysílání lze zhlédnout všechny díly kultovního sci-fi seriálu Červený trpaslík.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 5
    2.4. 04:44 | IT novinky

    Společnost Valve aktualizovala přehled o hardwarovém a softwarovém vybavení uživatelů služby Steam. Podíl uživatelů Linuxu dosáhl v březnu 5,33 % (Windows -4,28 %, OSX +1,19 %, Linux +3,10 %). Nejčastěji používané linuxové distribuce jsou Arch Linux, Linux Mint a Ubuntu. Při výběru jenom Linuxu vede SteamOS Holo s 24,48 %. Procesor AMD používá 67,48 % hráčů na Linuxu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (15%)
     (7%)
     (1%)
     (12%)
     (30%)
     (3%)
     (5%)
     (1%)
     (14%)
     (23%)
    Celkem 1214 hlasů
     Komentářů: 30, poslední včera 20:20
    Rozcestník

    Dotaz: Python Plasma - jak zobrazit vygenerovanou pixmapu

    Marián Kyral avatar 23.1.2011 13:01 Marián Kyral | skóre: 29 | blog: Sem_Tam | Frýdek-Místek
    Python Plasma - jak zobrazit vygenerovanou pixmapu
    Přečteno: 159×
    Zdravím, mám plasmoid v pythonu, který je tvořen pomocí Plasma.Label. Plasmoid zobrazuje text, ale chtěl bych zobrazit i graf, který nakreslím na QPixmap pomocí QPainter. Kreslení problém není, bohužel netuším, jak výsledek zobrazit.

    Plasma.Label umí nastavit obrázek jen ze souboru: setImage (self, QString path). Myslel jsem, že to obejdu přes QLabel, které pixmapu nastavit umí, ale tu se mi nepodařilo přidat do Layoutu :-( Hledal jsem inspiraci u jiných plasmoidů - nejslibněji vypadá Now Rocking, ovšem kód je hodně komplikovaný a moje omezené znalosti objektového programování a pythonu nestačí k pochopení co se to tam děje a hlavně proč se to děje a proč právě takhle.

    Vím o tom, že můžu použít metodu appletu paintInterface(), ale pak si musím umístění jednotlivých prvků řešit sám. Rád bych to nechal na Plasmě/Qt vzhledem k plánovanému rozšíření o další prvky.

    Kousek kódu:
           # We need a layout
            self.layout = QGraphicsLinearLayout(Qt.Horizontal, self.applet)
            self.setLayout(self.layout)
    
            # A label
            self.label = Plasma.Label(self.applet)
            self.label.setScaledContents(True)
            self.label.setAlignment(Qt.AlignCenter)
    
            # add it to current layout
            self.layout.addItem(self.label) 
    
            # Prepare pixmap
            pixmap = QPixmap();
            painter = QPainter();
    
            painter.begin(pixmap)
            painter.setPen = QColor('green')
            painter.drawText(self.label.rect(), QtCore.Qt.AlignCenter, text)
    
            #self.label.setText(text)
            self.label.set???(pixmap)
    
    

    Potřeboval bych buď nějak nastavit tu pixmapu na Plasma.Label, nebo přidat do layoutu objekt QLabel, nebo použít nějaký jiný prvek, podobně jako v Now Rocking.

    Teď mě napadlo zkusit self.label.nativeWidget().setPixmap(pixmap). Sice to nespadne na chybu, ale label je prázdný :-(

    Na otázku zatím nikdo bohužel neodpověděl.

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.