Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
Ministerstvo vnitra odhalilo závažný kyberincident v IT systému resortu. Systém, do kterého se dostal útočník bez oprávnění, byl odpojen a nedošlo k odcizení dat [𝕏].
Před rokem byla streamovací služba HBO Max přejmenována na Max. Dle managementu slovo HBO v názvu nebylo důležité. Včera byl Max přejmenován zpět na HBO Max. Kolik milionů dolarů to stálo? 😂
Byla vydána nová major verze 8.0.0 svobodného systému pro detekci a prevenci průniků a monitorování bezpečnosti počítačových sítí Suricata (Wikipedie). Přehled novinek v oficiálním oznámení a v aktualizované dokumentaci.
Mastodon (Wikipedie) - sociální síť, která není na prodej - byl vydán ve verzi 4.4. Přehled novinek s náhledy a videi v oznámení na blogu.
Instituce státní správy nebudou smět využívat produkty, aplikace, řešení, webové stránky a webové služby poskytované čínskou společností DeepSeek. Na doporučení Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost rozhodla o jejich zákazu vláda Petra Fialy na jednání ve středu 9. července 2025.
Tady bude veselo.
Zatím jsem si nevšimnl, že by někomu ublížilo mít rozhled. Když ti řekne 100 lidí nauč se Python, C a Javu, tak to uděláš, protože oni to řekli? Hloupost. Udělej si názor sám pomocí reálných poznatků a pak si to porovnej s ostatníma, zkus si to obhájit nebo si nechat poradit jak dál, rozhodně tě to posune dál.
Nevím proč nenávidíš PHP, ale to je tvoje věc, horší je ta tvoje hláška, že Python není uzpůsoben pro web. O tom bych se od tebe rád dozvěděl víc, jak se to provuje, popřípadě, jak vypadá jazyk, který je uzpůsoben pro web?
Nemám potřebu se hádat, ale tvoje argumenty mě donutily si tady ukomentnout, to nešlo nechat.
Ad API k databázím a Python. Co chtít víc, než SQLAlchemy, co se týče ORM. Jinak jsem nikdy nenarazil na žádný velký problém s mysql-python.
Ad webové frameworky. Python má Django a další bžilion frameworků, ale o to nejde. Důležité je, že můžu použít cokoli od nějakého základního pidi skriptíku co bude něco přes print and fcgi plivat na výstup, přes CherryPy, který nabídne větší komfort, až po Django, kde mám arzenál užitečných věcí, ale za cenu relativní klece možností Djanga a toho, jak jsem schopen a ochoten si ho přiohnout. Netuším co chtít víc, Ruby (a Rails) znám je z rychlíku, nic velkého, nic co by reálně běželo jsem v tom nikdy nenapsal, nelíbí se mi filozofie toho jazyka, nelíbí se mi ten hype který okolo toho kdysi byl (uděláme blog za 10 minut, wheeee) a který doteď doznívá.
Nepodsouvej mi tady ook, zveličuješ a generalizuješ co jsem napsal. Naprosto souhlasím s tím, co napsal yedpodtrzitko níže, vystihl to přesně.
Vlastně netuším, jak odpovědět na odpovědět na otázku jestli Python nebo Ruby. Protože ani jeden nemá žádné kouzlo, žádnou killer feature která by tě přitáhla.
Ovce si nech pro sebe a frajeření taky, protože při rozumech jakými se oháníš, by jsi tohle tvoje dilema měl zvládnout vyřešit sám.
Programovaci rozhled se nepocita na to, kolik umis jazyku, ale jestli je umis dobre.To je klasicky omyl lidi kteri zastydli u sveho pascalu/javy/php/cokolivjezrovnavmode a vidi jine jazyky jen jako jine syntaxe. Jenze on je to casto taky uplne jiny pristup k videni a reseni problemu ktery muze byt daleko snazsi. A i kdyz nebudou, rozhled JE devizou sam o sobe. ESR treba z tohoto duvodu doporucuje aspirujicim zacatecnikum naucit se lisp, protoze "i kdyz v nem nenapisou ani radku, udela z nich lepsi programatory". A ma naprostou pravdu.
Kdyz se naucis 12 realnych jazyku, sice budes cool frajer co ma "rozhled", ale v pulce z nich se po roce ani nezeptas kudy se jde na zachod.To je nesmysl. Zeptej se nejakeho skutecneho multiliguala – rekne ti ze prvni jazyk je tezky, druhy snazsi… paty a sesty uz se da studovat najednou.
Nebo si podle tebe mam rovnou udelat VLASTNI programovaci jazyk?To neni uplne spatny napad. I kdyz by to byla hloupustka ala brainfuck, napsat si vlastni lexer, parser a kompiler jeste nikomu neuskodilo
…doufal jsem ze se mi dostane nejake inteligentni a strucne odpovedi…OKI, tady je: Jestli neumis C, zacni s nim, jeste porad je to lingua franca pocitacoveho sveta. Jestli opravdu _dobre_ ovladas python, vykasli se na ruby a koukni na smalltalk. Pak se mrknes na nejaky zacatecnicky clanek o ruby a hned uvidis v cem je dobre… a v cem neni
;
'. Každý znak navíc, který nepřispívá k čitelnosti programu, nějakým způsobem více či méně vadí.
Dalším důvodem může být třeba i to, že PHP nutí programátora psát za každým příkazem ';
'. Každý znak navíc, který nepřispívá k čitelnosti programu, nějakým způsobem více či méně vadí.
Upřímně, když jsem trochu viděl pravidla pro semicolon insertion v několika jazycích, dospěl jsem k názoru, že povinné ukončování čitelnost programů významně zvyšuje.
Tiskni
Sdílej: