Raspberry Pi Connect, tj. oficiální služba Raspberry Pi pro vzdálený přístup k jednodeskovým počítačům Raspberry Pi z webového prohlížeče, byla vydána v nové verzi 2.5. Nejedná se už o beta verzi.
Google zveřejnil seznam 1272 projektů (vývojářů) od 185 organizací přijatých do letošního, již jednadvacátého, Google Summer of Code. Plánovaným vylepšením v grafických a multimediálních aplikacích se věnuje článek na Libre Arts.
Byla vydána (𝕏) dubnová aktualizace aneb nová verze 1.100 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.100 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.5.
OpenSearch (Wikipedie) byl vydán ve verzi 3.0. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Jedná se o fork projektů Elasticsearch a Kibana.
PyXL je koncept procesora, ktorý dokáže priamo spúštat Python kód bez nutnosti prekladu ci Micropythonu. Podľa testov autora je pri 100 MHz približne 30x rýchlejší pri riadeni GPIO nez Micropython na Pyboard taktovanej na 168 MHz.
Grafana (Wikipedie), tj. open source nástroj pro vizualizaci různých metrik a s ní související dotazování, upozorňování a lepší porozumění, byla vydána ve verzi 12.0. Přehled novinek v aktualizované dokumentaci.
Raspberry Pi OS, oficiální operační systém pro Raspberry Pi, byl vydán v nové verzi 2025-05-06. Přehled novinek v příspěvku na blogu Raspberry Pi a poznámkách k vydání. Pravděpodobně se jedná o poslední verzi postavenou na Debianu 12 Bookworm. Následující verze by již měla být postavena na Debianu 13 Trixie.
Richard Stallman dnes v Liberci přednáší o svobodném softwaru a svobodě v digitální společnosti. Od 16:30 v aule budovy G na Technické univerzitě v Liberci. V anglickém jazyce s automaticky generovanými českými titulky. Vstup je zdarma i pro širokou veřejnost.
sudo-rs, tj. sudo a su přepsáné do programovacího jazyka Rust, nahradí v Ubuntu 25.10 klasické sudo. V plánu je také přechod od klasických coreutils k uutils coreutils napsaných v Rustu.
řekněme, že mám fungující algoritmus, který hraje v online casinu, podle čeho je možné dále identifikovat, že bota používám?
(tak bych to pravděpodobně řešil namísto obstrukcí s flashem a hejbáním myší)Už jsem viděl i flashárnu, která měla vevnitř nějaký klíč a z něj generovala jakýsi hash, kterým podepisovala HTTP požadavky, co z ní tekly. Tam by cracknutí vyžadovalo netriviální reverzní inženýrství (pro získání klíče a postupu, kterým se generuje hash s požadavky). // OT: kdo odemuluje ceskopodpalcem.cz? :)
ale tam kde instalace je bych si tím nebyl až tak jistý, muže mít nějaký antibot system, který vyhodnocuje data dlouhodobě, najde se pravidelnost nebo něco podobného, chtělo by to někoho z branžePokud se to instaluje pod rootem (Administrátorem v systému s .dll), pak to může zjišťovat opravdu všechno (také se takovým aplikacím říká backdoor nebo rootkit :) a jedinou možnou emulací je plná virtualizace.
/dev/input/mouse*
), tak je může porovnávat s tím, co dostává od operačního systému. Ale udev defaultně nastavuje v /dev/input/
práva pouze pro roota, jak je to v OS, ve kterém se vyskytují soubory *.dll
, to nevím.
například stránka .aspEhm, ASP je serverová technologie.
má možnost číst data o poloze kurzoru(v rozsahu aplikace)Ano, stránky obecně mají možnost JavaScriptem (a jistou omezenou formou i CSS) sledovat polohu kurzoru. Co zmůže Flash nebo nedej bože Java applet, to nevím.
Tiskni
Sdílej: