Společnost IBM představila server IBM LinuxONE Emperor 5 poháněný procesorem IBM Telum II.
Byla vydána verze 4.0 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání. Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Podpora Windows 10 končí 14. října 2025. Připravovaná kampaň Konec desítek (End of 10) může uživatelům pomoci s přechodem na Linux.
Již tuto středu proběhne 50. Virtuální Bastlírna, tedy dle římského číslování L. Bude L značit velikost, tedy více diskutujících než obvykle, či délku, neboť díky svátku lze diskutovat dlouho do noci? Bude i příští Virtuální Bastlírna virtuální nebo reálná? Nejen to se dozvíte, když dorazíte na diskuzní večer o elektronice, softwaru, ale technice obecně, který si můžete představit jako virtuální posezení u piva spojené s učenou
… více »Český statistický úřad rozšiřuje Statistický geoportál o Datový portál GIS s otevřenými geografickými daty. Ten umožňuje stahování datových sad podle potřeb uživatelů i jejich prohlížení v mapě a přináší nové možnosti v oblasti analýzy a využití statistických dat.
Kevin Lin zkouší využívat chytré brýle Mentra při hraní na piano. Vytváří aplikaci AugmentedChords, pomocí které si do brýlí posílá notový zápis (YouTube). Uvnitř brýlí běží AugmentOS (GitHub), tj. open source operační systém pro chytré brýle.
Jarní konference EurOpen.cz 2025 proběhne 26. až 28. května v Brandýse nad Labem. Věnována je programovacím jazykům, vývoji softwaru a programovacím technikám.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma.
Před 25 lety zaplavil celý svět virus ILOVEYOU. Virus se šířil e-mailem, jenž nesl přílohu s názvem I Love You. Příjemci, zvědavému, kdo se do něj zamiloval, pak program spuštěný otevřením přílohy načetl z adresáře e-mailové adresy a na ně pak „milostný vzkaz“ poslal dál. Škody vznikaly jak zahlcením e-mailových serverů, tak i druhou činností viru, kterou bylo přemazání souborů uložených v napadeném počítači.
text.replace(" ", "\\ ");a výsledek pořád stejný, soubor nenalezen kvůli mezeře... Poraďte prosím.
Řešení dotazu:
Runtime run = Runtime.getRuntime(); String text = jTextFieldSoundPath.getText(); //text = "'"+text+"'"; try{ run.exec("vlc " + text); } catch (Exception e){}
String[] cmd = {"vlc", text}; Process p = Runtime.getRuntime().exec(cmd);
Runtime run = Runtime.getRuntime(); String stext = jTextFieldSoundPath.getText(); String[] cmd = {"vlc", stext}; try { run.exec(cmd); } catch (Exception e) { //... }
vlc
vyhledávat v cestě, zvlášť když tam předáváte prázdný seznam proměnných prostředí.
public static void main
z jejího parametru. Shell tenhle seznam vytváří tak, že vezme mezeru jako oddělovač a to, co napíšete na příkazovém řádku, podle mezer rozseká na jednotlivé parametry. Zpětné lomítko nebo uvozovky jsou záležitostí shellu – jemu tím řeknete "tuhle mezeru při rozsekání na seznam parametrů neber v úvahu", operační systém ani program s tím nic nedělá.
Vytvořit správný seznam parametrů je tedy ve vašem případě vaší úlohou. Když použijete některou z metod Runtime.exec()
, které mají jako první parametr String
, použije se StringTokenizer
pro rozsekání vámi zadaného řetězce na argumenty podle bílých znaků (mezery, tabulátory, konce řádků). Žádné escapování tam nefunguje, takže mezera vždy způsobí rozdělení na dva argumenty. Musíte tedy použít některou z metod, která jako první parametr přijímá pole String
ů – tím připravíte přesně to pole, které pak Java předá operačnímu systému a ten nově spuštěnému programu. Jako první prvek pole je samotný program, který chcete spustit.
Jinak když vám nějaká třída v Javě nedělá, co od ní čekáte, je dobré si přečíst příslušný JavaDoc – tam byste se tohle (trochu stručněji) dozvěděl.
Tiskni
Sdílej: