3D software Blender byl vydán ve verzi 4.5 s prodlouženou podporou. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Videopředstavení na YouTube.
Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.
V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Řešení dotazu:
Dej do cronu pod rootem script kterej se bude spouštět 1x za hodinu a bude mít obsah
find / > /tmp/pokus
pak zjisti cat /tmp/pokus | wc -l
udělej generátor náhodného čísla 1-(hodnota wc -l)
no a pak přečti řáek podle náhodného čísla ze souboru /tmp/pokus do proměné soubor
no a ve finále rm $soubor
a o zábavu je postaráno
Pak dej vědět jak script vypadá v bashi , a jak ten samej vypadá v c++.
:)
Zatim sem to nahradil Gwenview, ale není to ono (ikdyž jako plugin má taky opegl prohlížeč), pomalu to startuje, je to takový těžkopádný a dřív to i hrozně padalo a leakovalo, teď je to už lepší, ale pořád nejsem spokojenej. Jediná věc která se mi na tom líbí a je udělaná podle mě opravdu dobře je import fotek z foťáku. To pokud vim ksquirrel vůbec neměl a taková funkcionalita by se opravdu hodila.
Ahoj, zkus aichallenge.org I kdyz to na prvni pohled mozna nevypada, da se na tom pekne ujet a vydrzi to na dlouho.
V kalendari brmlabu mate pristi tyden nejaky seminar o Reprapu, co to je?Pár lidí si pod vedením Josefa Průši staví RepRapy.
Muzu se tam podivat i jako neclen?Určitě, akorát počítej s tím, že tam asi budou jenom reprapisti. Jestli máš zájem i o další projekty, zkus se objevit spíš někdy jindy - typicky v úterý večer na meetup, to tam jsou skoro všichni.
Až na ruby (ale to je věc preferencí) naprosto souhlasím, krom procházek provozuji také vaření a případně následné šlofíky .
Tiskni
Sdílej: