Po více než roce vývoje od vydání verze 5.40 byla vydána nová stabilní verze 5.42 programovacího jazyka Perl (Wikipedie). Do vývoje se zapojilo 64 vývojářů. Změněno bylo přibližně 280 tisíc řádků v 1 500 souborech. Přehled novinek a změn v podrobném seznamu.
Byla vydána nová stabilní verze 7.5 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 138. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
Sniffnet je multiplatformní aplikace pro sledování internetového provozu. Ke stažení pro Windows, macOS i Linux. Jedná se o open source software. Zdrojové kódy v programovacím jazyce Rust jsou k dispozici na GitHubu. Vývoj je finančně podporován NLnet Foundation.
Byl vydán Debian Installer Trixie RC 2, tj. druhá RC verze instalátoru Debianu 13 s kódovým názvem Trixie.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za červen (YouTube).
Libreboot (Wikipedie) – svobodný firmware nahrazující proprietární BIOSy, distribuce Corebootu s pravidly pro proprietární bloby – byl vydán ve verzi 25.06 "Luminous Lemon". Přidána byla podpora desek Acer Q45T-AM a Dell Precision T1700 SFF a MT. Současně byl ve verzi 25.06 "Onerous Olive" vydán také Canoeboot, tj. fork Librebootu s ještě přísnějšími pravidly.
Licence GNU GPLv3 o víkendu oslavila 18 let. Oficiálně vyšla 29. června 2007. Při té příležitosti Richard E. Fontana a Bradley M. Kuhn restartovali, oživili a znovu spustili projekt Copyleft-Next s cílem prodiskutovat a navrhnout novou licenci.
Svobodný nemocniční informační systém GNU Health Hospital Information System (HIS) (Wikipedie) byl vydán ve verzi 5.0 (Mastodon).
Open source mapová a navigační aplikace OsmAnd (OpenStreetMap Automated Navigation Directions, Wikipedie, GitHub) oslavila 15 let.
Vývojář Spytihněv, autor počítačové hry Hrot (Wikipedie, ProtonDB), pracuje na nové hře Brno Transit. Jedná se o příběhový psychologický horor o strojvedoucím v zácviku, uvězněném v nejzatuchlejším metru východně od všeho, na čem záleží. Vydání je plánováno na čtvrté čtvrtletí letošního roku.
for((i=0;i<100;i++)); do echo $i; sleep 0.2; done| dialog --gauge Hotovo 6 70
for((i=0;i<100;i++)); do echo $i;sleep 0.2;done|dialog --progressbox 16 80
./test: 3: Syntax error: Bad for loop variableNevíš co se mu nelíbí?
tohle funguje /etc/init.d/apache2 status | dialog --progressbox 16 80 tohle treba nefunguje (adresar folder jiz existuje) mkdir /root/folder | dialog --progressbox 16 80 mělo by to vypsat ze již existuje, ale nevypise nicJak to prosim tedy je? Dekuji
mkdir -v /root/aaaje to stejný
mkdir -v /root/aaa 2>&1 | dialog --progressbox
(mkdir -v /root/aaa || ls -ld /root/aaa || rmdir -v /root/aaa) 2>&1 | dialog --progressbox 16 80případně:
(mkdir -v /root/aaa && ls -ld /root/aaa && rmdir -v /root/aaa) 2>&1 | dialog --progressbox 16 80?
(mkdir -v /root/aaa ; ls -vld /root/aaa ; rmdir -v /root/aaa) 2>&1 | dialog --progressbox 16 80?
VALUE=$(dialog --stdout --menu "MENU" 50 160 50\ "1" "Test-1"\ "2" "Test-2") case $VALUE in 1) /etc/init.d/apache2 restart | dialog --progressbox 16 80;; 2) mkdir /root/aaa | dialog --progressbox 16 80;; esac
1) spustim program 2) zvolím treba polozku Test-1 a spustim ji 3) spustí se přikaz : /etc/init.d/apache2 restart | dialog --progressbox 16 80;; 4) po provedeni se program se ukončí, a to je muj problem, potrebuji aby ta nabidka "MENU" byla zase videt po provedeni toho prikazu v kroku 3, jelikoz potrebuji aby kurzor zustal na te polozce na ktere byl nez se neco spustilo.Děkuji za pomoc
To nemusí, já svůj problém dříve či později vyřeším, ale ty budeš ve fórech i nadále rozdávat (na úkor své reklamy) rady které nikdy nikomu nepomůžou a odkazovat na manuál, i když ani vlastně to ne, jelikož jsi žádný link kde to je napsáno neuvedl.
BTW: Za toho "blbečka" se omlouvám, ruce byli v dané chvíli emočně rychlejší...
To nemusí, já svůj problém dříve či později vyřeším, ale ty budeš ve fórech i nadále rozdávat (na úkor své reklamy) rady které nikdy nikomu nepomůžou a odkazovat na manuál, i když ani vlastně to ne, jelikož jsi žádný link kde to je napsáno neuvedl.Soudíš nejen předčasně, ale i hloupě. Ale to koneckonců není můj problém. Pokud máš problém s tou patičkou, napiš Lubošovi, na jeho návrh ji změním.
BTW: Za toho "blbečka" se omlouvám, ruce byli v dané chvíli emočně rychlejší...Omluva se přijímá.
Soudíš nejen předčasně, ale i hloupě.Patrně ano, proto jsem se dostal sem..
Pokud máš problém s tou patičkou, napiš Lubošovi, na jeho návrh ji změním.Vlk taky sliboval.. Dělej si propagaci dál, je mi to fuk.
Omluva se přijímá.Tak aspoň něco.. ;)
Vlk taky sliboval.. Dělej si propagaci dál, je mi to fuk.Tak se do mě neser, když je ti to fuk :).
S tím jediným s tebou souhlasím, aspoň se teď můžeš radovat, že jsem v p*deliBudeme slavit! Ne, takhle to opravdu nefunguje, já naopak doufám, že na to časem přijdeš.
PS: Prosím o smazání celého vlákna, nenese čtenářům jedinou užitečnou informaci, díky.Tady se vlákna nemažou, ale vyhnívají a upadají v zapomnění. Jako anonymovi ti to pak může být jedno.
#!/bin/bash # utilitymenu.sh - A sample shell script to display menus on screen # Store menu options selected by the user INPUT=/tmp/menu.sh.$$ # Storage file for displaying cal and date command output OUTPUT=/tmp/output.sh.$$ # get text editor or fall back to vi_editor vi_editor=${EDITOR-vi} # trap and delete temp files trap "rm $OUTPUT; rm $INPUT; exit" SIGHUP SIGINT SIGTERM # # Purpose - display output using msgbox # $1 -> set msgbox height # $2 -> set msgbox width # $3 -> set msgbox title # function display_output(){ local h=${1-10} # box height default 10 local w=${2-41} # box width default 41 local t=${3-Output} # box title dialog --backtitle "Linux Shell Script Tutorial" --title "${t}" --clear --msgbox "$(<$OUTPUT)" ${h} ${w} } # # Purpose - display current system date & time # function show_date(){ echo "Today is $(date) @ $(hostname -f)." >$OUTPUT display_output 6 60 "Date and Time" } # # Purpose - display a calendar # function show_calendar(){ cal >$OUTPUT display_output 13 25 "Calendar" } # # set infinite loop # while true do ### display main menu ### dialog --clear --help-button --backtitle "Linux Shell Script Tutorial" \ --title "[ M A I N - M E N U ]" \ --menu "You can use the UP/DOWN arrow keys, the first \n\ letter of the choice as a hot key, or the \n\ number keys 1-9 to choose an option.\n\ Choose the TASK" 15 50 4 \ Date/time "Displays date and time" \ Calendar "Displays a calendar" \ Editor "Start a text editor" \ Exit "Exit to the shell" 2>"${INPUT}" menuitem=$(<"${INPUT}") # make decsion case $menuitem in Date/time) show_date;; Calendar) show_calendar;; Editor) $vi_editor;; Exit) echo "Bye"; break;; esac done # if temp files found, delete em [ -f $OUTPUT ] && rm $OUTPUT [ -f $INPUT ] && rm $INPUT
Tiskni
Sdílej: