Na konferenci Microsoft Build 2023 byl představen Azure Linux container host for Azure Kubernetes Service (AKS). Podrobnosti ve videu s otázkami a odpovědmi. Shrnutí v článku na DevClass.
Na itch.io probíhá Linux Game Jam 2023. Zapojit se a přihlásit hru běžící na Linuxu lze do 6. června do 01:59. Zahrát si lze hry z loňského ročníku.
Na Steamu lze získat zdarma počítačové hry Warhammer 40,000: Gladius - Relics of War a Hue. Na Epic Games Storu počítačovou hru Fallout: New Vegas - Ultimate Edition.
WordPress (Wikipedie), open source systém pro správu webového obsahu (CMS), zítra slaví 20 let. První verze byla vydána 27. května 2003.
Deno (Wikipedie), běhové prostředí (runtime) pro JavaScript, TypeScript a WebAssembly, bylo vydáno ve verzi 1.34. Přehled novinek v poznámkách k vydání. Od verze 1.6 lze pomocí "deno compile" sestavit ze zdrojových kódů binární spustitelný soubor. Nově "deno compile" podporuje také npm balíčky.
Aktuálně posledním 14. open source filmem od Blender Studia je CHARGE (YouTube). Dokončuje se 15. film Pet Projects. Začíná se pracovat na 16. filmu s pracovním názvem Project Gold.
Thunderbird má nové logo.
Není zcela jednoduché rozchodit v Linuxu kameru IPU6 umístěnou v noteboocích Dell Latitude 9420, Lenovo ThinkPad X1 Carbon Gen 10, Lenovo ThinkPad X1 Nano Gen 2, Lenovo ThinkPad X1 Yoga Gen 7 a dalších. Ve Fedora Linuxu je to teď snadnější. Hans de Goede informuje o podpoře kamery IPU6 ve Fedora Linuxu pomocí balíčků umístěných na RPM Fusion.
Společnost AMD na YouTube představila a oznámila prodej grafické karty Radeon RX 7600. Cena začíná na 269 dolarech.
Podman Desktop dospěl do verze 1.0. Jedná se o grafickou nadstavbu nad nástrojem Podman, jenž umožňuje vytvářet a provozovat kontejnery, aniž by uživatel potřeboval práva roota.
Ahoj, předmět mojí otázky se nedá moc dobře sesunout do jedné věty, natož slova, takže to bude trošku zdlouhavější.
Vytvořil jsem jakousi sadu nástrojů, která pomáhá s vývojem a ovládáním různých cokoliv, které v sobě mají mikrokontrolér - příklad: barevný senzor napojený na mikrokontrolér, který po sériové lince posílá vyčtenou barvu do PC. V PC to potřebuju něják zobrazit - to přesně dělá moje aplikace. Dělá to stylem widgetů na ploše, viz obrázek
Kromě barvy dokáže zobrazovat čísla, progress bar a hromadu dalších věcí. Lze i napsat vlastní script v pythonu nebo QtScriptu, který bude data parsovat a předávat je dalšim wigetům. Příklad složitějšího rozložení - data z magnetického enkodéru.
Tenhle nástroj je vyvíjen jakožto pomůcka pro asi 20 lidí, kteří se dohromady znají a staví roboty na různé amatérské soutěže (Eurobot, tento rok třeba Robotický den v Praze), především proto, že to prostě chybělo - nic podobného jsem nenašel.
Chtěl bych proto vědět, jestli je o tento nástroj zájem i jaksi z venku, nebo jestli už něco takového existuje a dělám to zbytečně. Znáte nějáký podobný nástroj? Používáte ho? Chtěli byste třeba používát moji aplikaci, až bude dospělejší?
webvelice pěkné ! určitě vyzkouším ..používám jen terminál a občas se pak ztratím i ve vlastním protokolu
bohužel nešlo mi to v Archu zkompilovat. Pravděpodobně nevyřešené závislosti a pak jsem na to nějak už neměl čas. Ještě s tím zkusím něco vymyslet..
connection/usbshupitoconn.h:9:23: fatal error: libusby.hpp: Adresář nebo soubor neexistuje
git submodule init git submodule update
./autogen.sh
.
díky moc jsem nepokročil asi nevidí qextserial knihovnu..
serialport.cpp:(.text+0xb18): undefined reference to `QextSerialPort::QextSerialPort(QString const&, QextSerialPort::QueryMode, QObject*)'
serialport.cpp:(.text+0xb5d): undefined reference to `QextSerialPort::setBaudRate(int)'
make distclean qmake CONFIG+=release makejestli to nevyhodí nějákou chybu, v dep/qextserialport/lib by měl být libqextserialport.a. Hm, teď koukám že na webu není správnej qmake - má to být celé takhle (hlavně to CONFIG+=release):
make distclean qmake Lorris.pro CONFIG+=release make sudo make install
díky. bohužel mi to nepomohlo. *.a knihovna tam je. Stejnou chybu mi to hlásí když ten projekt otevřu v qtcreatoru a snažím se jej zbuildnout
return 4;
LIBS += "$$PWD/../dep/qextserialport/lib/" ... LIBS += -ludev -lSDL -lqextserialportpoužiť len
LIBS += -ludev -lSDL "$$PWD/../dep/qextserialport/lib/libqextserialport.a"
díky už to šlape.. jak odzkouším v praxi tak dám vědět.
Mně to třeba zkompilovat nejde
make[3]: Entering directory `/home/pepe/pracovni/Lorris/Lorris/dep/pythonqt/src'
g++ -c -m64 -pipe -O2 -fPIC -D_REENTRANT -Wall -W -DQT_WEBKIT -DPYTHONQT_EXPORTS -DQT_NO_DEBUG -DQT_GUI_LIB -DQT_CORE_LIB -DQT_SHARED -I/usr/share/qt4/mkspecs/linux-g++-64 -I. -I/usr/include/qt4/QtCore -I/usr/include/qt4/QtGui -I/usr/include/qt4 -I../../python2.7/linux/ -I. -o PythonQtStdDecorators.o PythonQtStdDecorators.cpp
In file included from PythonQtStdDecorators.cpp:44:0:
PythonQtStdDecorators.h:46:20: fatal error: Python.h: Adresář nebo soubor neexistuje
compilation terminated.
make[3]: *** [PythonQtStdDecorators.o] Error 1
make[3]: Leaving directory `/home/pepe/pracovni/Lorris/Lorris/dep/pythonqt/src'
make[2]: *** [sub-src-make_default-ordered] Error 2
make[2]: Leaving directory `/home/pepe/pracovni/Lorris/Lorris/dep/pythonqt'
make[1]: *** [sub-pythonqt-make_default-ordered] Error 2
make[1]: Leaving directory `/home/pepe/pracovni/Lorris/Lorris/dep'
make: *** [sub-dep-make_default-ordered] Error 2
pepe@PC-Pepe-HP:~/pracovni/Lorris/Lorris$
asi něco nemám nainstalované. UB12.04 64bit
Jinak je to určitě skvělá věcička , pokud bude i článek jak si něco postavit a vyůžít to tak budu rád ...
Aha, to sou dvě odlišné osoby, omlouvám se:
@Pepe_: buďto v config.pri vypni podporu pythonu nebo nainstaluj balíček python2.7-devsamozřejmě python2.7-dev mam nainstalovaný , tím to není.
git pull origin master git submodule update cd src make clean ; makeŠkoda že to nedělá git sám. Chtělo by to nějáký script, který zkontroluje jestli jsou stáhnuté všechny potřebné balíčky a provede ten submodule update. Ten autogen.sh je spíš pro autotools a hádám, že nic takového bez závislosti na nějákém build systému neexistuje, zkusím něco napsat.
return 4;
Tiskni
Sdílej: