Společnost MNT Research oznámila, že po open source noteboocích MNT Reform a MNT Pocket Reform bude následovat MNT Reform Next. Časem se objeví na Crowd Supply. Vývoj lze sledovat na Mastodonu.
Apple představil (YouTube) telefony iPhone 16 Pro a iPhone 16, hodinky Watch Series 10 a Watch Ultra 2 a sluchátka AirPods 4, AirPods Pro 2 a AirPods Max.
Byla vydána verze 0.9.0 operačního systému Redox OS (Wikipedie). Jedná se o mikrokernelový unixový operační systém naprogramovaný v programovacím jazyce Rust. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitLabu pod licencí MIT. Z novinek lze vypíchnout aplikace Files, Editor a Terminal z desktopového prostředí COSMIC, RustPython nebo webový server Simple HTTP Server.
Dnes ve 23:59 končí hlasování o přednáškách na konferenci LinuxDays 2024, která proběhne o víkendu 12. a 13. října v Praze.
Vývojáři KDE ve spolupráci se společností Slimbook oznámili 16palcový notebook KDE Slimbook VI s předinstalovaným KDE Neon s Plasmou 6. Uvnitř se nachází procesor AMD Ryzen 7 8845HS s integrovanou grafickou kartou Radeon 780M.
Ve Würzburgu dnes začala konference vývojářů a uživatelů desktopového prostředí KDE Akademy 2024. Sledovat lze také online (YouTube, Mastodon, 𝕏, …)
Byla vydána nová major verze 14 svobodného systému pro řízení přístupu k síti (NAC) PacketFence (Wikipedie). Přehled novinek v oznámení o vydání. Pro uživatele předchozích verzí jsou k dispozici poznámky k aktualizaci.
Jak nahrávat zvuk z webového prohlížeče na Linuxu s PipeWire pomocí Nahrávání zvuku (Sound Recorder) a Helvum případně qpwgraph, článek na webu Libre Arts.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána ve verzi 2024.9.
Ahoj, předmět mojí otázky se nedá moc dobře sesunout do jedné věty, natož slova, takže to bude trošku zdlouhavější.
Vytvořil jsem jakousi sadu nástrojů, která pomáhá s vývojem a ovládáním různých cokoliv, které v sobě mají mikrokontrolér - příklad: barevný senzor napojený na mikrokontrolér, který po sériové lince posílá vyčtenou barvu do PC. V PC to potřebuju něják zobrazit - to přesně dělá moje aplikace. Dělá to stylem widgetů na ploše, viz obrázek
Kromě barvy dokáže zobrazovat čísla, progress bar a hromadu dalších věcí. Lze i napsat vlastní script v pythonu nebo QtScriptu, který bude data parsovat a předávat je dalšim wigetům. Příklad složitějšího rozložení - data z magnetického enkodéru.
Tenhle nástroj je vyvíjen jakožto pomůcka pro asi 20 lidí, kteří se dohromady znají a staví roboty na různé amatérské soutěže (Eurobot, tento rok třeba Robotický den v Praze), především proto, že to prostě chybělo - nic podobného jsem nenašel.
Chtěl bych proto vědět, jestli je o tento nástroj zájem i jaksi z venku, nebo jestli už něco takového existuje a dělám to zbytečně. Znáte nějáký podobný nástroj? Používáte ho? Chtěli byste třeba používát moji aplikaci, až bude dospělejší?
webvelice pěkné ! určitě vyzkouším ..používám jen terminál a občas se pak ztratím i ve vlastním protokolu
bohužel nešlo mi to v Archu zkompilovat. Pravděpodobně nevyřešené závislosti a pak jsem na to nějak už neměl čas. Ještě s tím zkusím něco vymyslet..
connection/usbshupitoconn.h:9:23: fatal error: libusby.hpp: Adresář nebo soubor neexistuje
git submodule init git submodule update
./autogen.sh
.
díky moc jsem nepokročil asi nevidí qextserial knihovnu..
serialport.cpp:(.text+0xb18): undefined reference to `QextSerialPort::QextSerialPort(QString const&, QextSerialPort::QueryMode, QObject*)'
serialport.cpp:(.text+0xb5d): undefined reference to `QextSerialPort::setBaudRate(int)'
make distclean qmake CONFIG+=release makejestli to nevyhodí nějákou chybu, v dep/qextserialport/lib by měl být libqextserialport.a. Hm, teď koukám že na webu není správnej qmake - má to být celé takhle (hlavně to CONFIG+=release):
make distclean qmake Lorris.pro CONFIG+=release make sudo make install
díky. bohužel mi to nepomohlo. *.a knihovna tam je. Stejnou chybu mi to hlásí když ten projekt otevřu v qtcreatoru a snažím se jej zbuildnout
return 4;
LIBS += "$$PWD/../dep/qextserialport/lib/" ... LIBS += -ludev -lSDL -lqextserialportpoužiť len
LIBS += -ludev -lSDL "$$PWD/../dep/qextserialport/lib/libqextserialport.a"
díky už to šlape.. jak odzkouším v praxi tak dám vědět.
Mně to třeba zkompilovat nejde
make[3]: Entering directory `/home/pepe/pracovni/Lorris/Lorris/dep/pythonqt/src'
g++ -c -m64 -pipe -O2 -fPIC -D_REENTRANT -Wall -W -DQT_WEBKIT -DPYTHONQT_EXPORTS -DQT_NO_DEBUG -DQT_GUI_LIB -DQT_CORE_LIB -DQT_SHARED -I/usr/share/qt4/mkspecs/linux-g++-64 -I. -I/usr/include/qt4/QtCore -I/usr/include/qt4/QtGui -I/usr/include/qt4 -I../../python2.7/linux/ -I. -o PythonQtStdDecorators.o PythonQtStdDecorators.cpp
In file included from PythonQtStdDecorators.cpp:44:0:
PythonQtStdDecorators.h:46:20: fatal error: Python.h: Adresář nebo soubor neexistuje
compilation terminated.
make[3]: *** [PythonQtStdDecorators.o] Error 1
make[3]: Leaving directory `/home/pepe/pracovni/Lorris/Lorris/dep/pythonqt/src'
make[2]: *** [sub-src-make_default-ordered] Error 2
make[2]: Leaving directory `/home/pepe/pracovni/Lorris/Lorris/dep/pythonqt'
make[1]: *** [sub-pythonqt-make_default-ordered] Error 2
make[1]: Leaving directory `/home/pepe/pracovni/Lorris/Lorris/dep'
make: *** [sub-dep-make_default-ordered] Error 2
pepe@PC-Pepe-HP:~/pracovni/Lorris/Lorris$
asi něco nemám nainstalované. UB12.04 64bit
Jinak je to určitě skvělá věcička , pokud bude i článek jak si něco postavit a vyůžít to tak budu rád ...
Aha, to sou dvě odlišné osoby, omlouvám se:
@Pepe_: buďto v config.pri vypni podporu pythonu nebo nainstaluj balíček python2.7-devsamozřejmě python2.7-dev mam nainstalovaný , tím to není.
git pull origin master git submodule update cd src make clean ; makeŠkoda že to nedělá git sám. Chtělo by to nějáký script, který zkontroluje jestli jsou stáhnuté všechny potřebné balíčky a provede ten submodule update. Ten autogen.sh je spíš pro autotools a hádám, že nic takového bez závislosti na nějákém build systému neexistuje, zkusím něco napsat.
return 4;
Tiskni Sdílej: