Bylo vydáno Ubuntu 20.04.6 LTS, tj. šesté opravné vydání Ubuntu 20.04 LTS s kódovým názvem Focal Fossa. Přehled novinek v poznámkách k vydání a v přehledu změn.
Připojit neznámý USB flash disk do počítače může být nebezpečné. Dokonce může jít i o život. Někdo rozeslal ekvádorským novinářům USB flash disky, které po připojení do počítače explodují [BBC, Twitter].
Byla vydána nová verze 7.4 open source virtualizační platformy Proxmox VE (Proxmox Virtual Environment, Wikipedie) založené na Debianu. Přehled novinek v poznámkách k vydání a v informačním videu.
Byla vydána verze 11.0 s kódovým jménem Aramo linuxové distribuce Trisquel GNU/Linux. Založena je na Ubuntu 22.04 LTS a podporována bude do roku 2027. Trisquel patří mezi svobodné distribuce doporučované Nadací pro svobodný software (FSF).
Mozilla založila startup Mozilla.ai a vložila do něj 30 milionů dolarů. Cílem je vývoj důvěryhodné, nezávislé a open source AI.
Po půl roce vývoje od vydání verze 43 bylo vydáno GNOME 44 s kódovým názvem Kuala Lumpur. Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání a v novinkách pro vývojáře. Krátké představení na YouTube.
Letošní Turingovou cenu (2022 ACM A.M. Turing Award) získal Bob Metcalfe za vynalezení, standardizaci a komercializaci Ethernetu.
Svobodná webová platforma pro sdílení a přehrávání videí PeerTube (Wikipedie) byla vydána ve verzi 5.1. Přehled novinek i s náhledy v oficiálním oznámení a na GitHubu.
Byla vydána Java 20 / JDK 20. Nových vlastností (JEP - JDK Enhancement Proposal) je 7. Nová Java / JDK vychází každých 6 měsíců. LTS verze je 17.
Google spustil konverzační AI Bard. Vyzkoušet lze zatím pouze ve Spojených státech a Spojeném království. Více v Bard FAQ.
Coz nevim jestli by to pomoci JS slo, nebot ja to potrebuji vedet driv nez se zacne rendrovat html kod.
Jestli dopředu, tak to jedině pomocí JavaScriptu. Dokonce mám pocit že ho ten skript dovede dekódovat, no pokud ne, tak tenhle určitě.
Je to ovšem hodně buranské řešení. Lepší by bylo nabídnout více zdrojů a nech si prohlížeč dekóduje sám co zvládne. Ale nevím jak na tom webové standardy popř. prohlížeče s podporou něčeho takového jsou.
Accept
– pokud prohlížeč podporuje WebP, měl by při požadavku na obrázek v této hlavičce poslat příslušný MIME typ. Server se podle hlavičky rozhodne, zda poslat WebP nebo třeba JPG a k ostatním hlavičkám přidá Vary
s hodnotou Accept
, aby případné cache věděly, že odpověď závisí na hlavičce Accept
a neposílaly na dotaz s jiným Accept
nakešovanou odpověď.
To samozřejmě neřeší váš požadavek vědět to před tím, než začnete renderovat HTML – ale opravdu to takhle potřebujete? Pokud ano, šlo by to asi udělat jedině tak, že stáhnete nějakou úvodní stránku, která načte testovací obrázek, server výše uvedeným způsobem zjistí podporu WebP a poznamená si to do cookie, případně si to poznamená klientský JavaScript, a pak dojde k přesměrování na tu správnou stránku. Ale je to zbytečně komplikované řešení.
Tiskni
Sdílej: