sudo-rs, tj. sudo a su přepsáné do programovacího jazyka Rust, nahradí v Ubuntu 25.10 klasické sudo. V plánu je také přechod od klasických coreutils k uutils coreutils napsaných v Rustu.
Fedora se stala oficiální distribucí WSL (Windows Subsystem for Linux).
Společnost IBM představila server IBM LinuxONE Emperor 5 poháněný procesorem IBM Telum II.
Byla vydána verze 4.0 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání. Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Podpora Windows 10 končí 14. října 2025. Připravovaná kampaň Konec desítek (End of 10) může uživatelům pomoci s přechodem na Linux.
Již tuto středu proběhne 50. Virtuální Bastlírna, tedy dle římského číslování L. Bude L značit velikost, tedy více diskutujících než obvykle, či délku, neboť díky svátku lze diskutovat dlouho do noci? Bude i příští Virtuální Bastlírna virtuální nebo reálná? Nejen to se dozvíte, když dorazíte na diskuzní večer o elektronice, softwaru, ale technice obecně, který si můžete představit jako virtuální posezení u piva spojené s učenou
… více »Český statistický úřad rozšiřuje Statistický geoportál o Datový portál GIS s otevřenými geografickými daty. Ten umožňuje stahování datových sad podle potřeb uživatelů i jejich prohlížení v mapě a přináší nové možnosti v oblasti analýzy a využití statistických dat.
Kevin Lin zkouší využívat chytré brýle Mentra při hraní na piano. Vytváří aplikaci AugmentedChords, pomocí které si do brýlí posílá notový zápis (YouTube). Uvnitř brýlí běží AugmentOS (GitHub), tj. open source operační systém pro chytré brýle.
Jarní konference EurOpen.cz 2025 proběhne 26. až 28. května v Brandýse nad Labem. Věnována je programovacím jazykům, vývoji softwaru a programovacím technikám.
Coz nevim jestli by to pomoci JS slo, nebot ja to potrebuji vedet driv nez se zacne rendrovat html kod.
Jestli dopředu, tak to jedině pomocí JavaScriptu. Dokonce mám pocit že ho ten skript dovede dekódovat, no pokud ne, tak tenhle určitě.
Je to ovšem hodně buranské řešení. Lepší by bylo nabídnout více zdrojů a nech si prohlížeč dekóduje sám co zvládne. Ale nevím jak na tom webové standardy popř. prohlížeče s podporou něčeho takového jsou.
Accept
– pokud prohlížeč podporuje WebP, měl by při požadavku na obrázek v této hlavičce poslat příslušný MIME typ. Server se podle hlavičky rozhodne, zda poslat WebP nebo třeba JPG a k ostatním hlavičkám přidá Vary
s hodnotou Accept
, aby případné cache věděly, že odpověď závisí na hlavičce Accept
a neposílaly na dotaz s jiným Accept
nakešovanou odpověď.
To samozřejmě neřeší váš požadavek vědět to před tím, než začnete renderovat HTML – ale opravdu to takhle potřebujete? Pokud ano, šlo by to asi udělat jedině tak, že stáhnete nějakou úvodní stránku, která načte testovací obrázek, server výše uvedeným způsobem zjistí podporu WebP a poznamená si to do cookie, případně si to poznamená klientský JavaScript, a pak dojde k přesměrování na tu správnou stránku. Ale je to zbytečně komplikované řešení.
Tiskni
Sdílej: