Vývojáři postmarketOS vydali verzi 23.06 tohoto před šesti lety představeného operačního systému pro chytré telefony vycházejícího z optimalizovaného a nakonfigurovaného Alpine Linuxu s vlastními balíčky. Přehled novinek v příspěvku na blogu. Na výběr jsou 4 uživatelská rozhraní: GNOME Shell, Phosh, Plasma a Sxmo. Aktuálně podporovaných zařízení je 30.
Byla vydána distribuce openSUSE Leap verze 15.5 (poznámky k vydání). Jde o konzervativní distribuci odpovídající komerčnímu SUSE Linux Enterprise 15, nyní Service Pack 5. Mělo jít o poslední aktualizaci Leap v současné podobě před přechodem na Adaptable Linux Platform s „neměnným“ základem, ale padlo rozhodnutí, že v roce 2024 ještě vyjde Leap 15.6 s podporou do konce roku 2025.
Alyssa Rosenzweig v příspěvku na blogu oznámila, že Asahi Linux už zvládá OpenGL 3.1. Dokončuje se podpora OpenGL ES 3.1. Dalším krokem bude Vulkan 1.0.
Intel nedávno představil a pod licencí SIL Open Font License (OFL) na GitHubu zveřejnil font Intel One Mono. Font je určen především pro zobrazování textu v emulátorech terminálu a vývojových prostředích (Přehled fontů s pevnou šířkou).
Na redditu byly publikovány zajímavé QR kódy vygenerované pomocí Stable Diffusion. Přehled použitého softwaru v článku na Ars Technica.
Byl vydán Mozilla Firefox 114.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání, poznámkách k vydání pro firmy a na stránce věnované vývojářům. Nově jsou také na Linuxu podporovány USB FIDO2/WebAuthn bezpečnostní klíče. WebTransport je ve výchozím stavu povolen. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 114 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Byla vydána červnová aktualizace aneb verze 2023.06-1 linuxové distribuce OSMC (Open Source Media Center). Z novinek lze zdůraznit povýšení verze multimediálního centra Kodi na 20. Na léto je plánováno představení nového vlajkového zařízení Vero, jež nahradí Vero 4K +.
Už zítra 7. června od 17 hodin proběhne SUSE Czech Open House 2023 aneb den otevřených dveří pražské pobočky SUSE. Těšit se lze na komentovanou prohlídku nebo přednášku o spotřebě procesorů.
Na vývojářské konferenci Applu WWDC23 byla představena řada novinek (cz): brýle Apple Vision Pro, MacBook Air 15” s čipem M2, Mac Studio s čipem M2 Max nebo M2 Ultra, Mac Pro s čipem M2 Ultra, iOS 17, iPadOS 17, macOS Sonoma, watchOS 10, …
Chystá se poslední jarní Virtuální Bastlírna. Nachystejte si ledové kávy, mojita a vodní chladiče a pojďte se se strahovskými bastlíři pobavit o technice a bastlení! Ptáte se, co mají bastlíři za novinky? Například se ukázalo, že OLED s SSD1306 ve skutečnosti nejsou nutně jen černobílé. Vyšla také nová verze KiCADu včetně betaverze pluginu pro tvorbu databázových knihoven pro KiCAD v InvenTree a na internetu se objevil USB
… více »Dobrý den,
chtěl bych se zeptat na radu zkušenějších programátorů.
Něco na úvod o mé problematice - snažím se udělat internetový obchod a dostal jsem se do poslední fáze, kterou tvoří zapsání záznamů (produktů) z košíku do databáze.
Vypisování řeším pomocí pole a session a potřeboval bych poradit s cyklem, který by prošel všechny zakoupené záznamy a zapsal je do databáze.
Tento obchod nepůjde do ostrého provozu, proto není potřeba se zabývat zabezpečením jako je sql injection apod.
Pro lepší pochopení příkládám screenshoty (Návrh tabulek, hl. stránka a screenshot kódu pro lepší zobrazení)
Vzhled webové stránky s nákupem - http://2imgs.com/2i/i/51add260/b9d58ed187be42f29810afdb884b5ca2/115e1c36e5.f.png
Návrh tabulek - http://2imgs.com/2i/i/51add2e2/b40d7c96fe11b51d123e6b56fe605aeb/eea1e3c91a.f.png
Část kódu-
http://2imgs.com/2i/i/51add318/2635afae9fb269957231f9cbbc8dd500/ffb0f2d80b.f.png
http://2imgs.com/2i/i/51add322/31275a004b304afc7822a7d1f92627cd/cc83c1eb38.f.png
http://2imgs.com/2i/i/51add328/53faf384a0fc6a3ef0585ae9f066e6b3/dd92d0fa29.f.png
Pokud by někdo měl čas a ochotu pomoci, byl bych mu neskutečně vděčný, jelikož je to poslední část.
Děkuji,
Daniel!
if(isset($_GET['id_kosik'])){ $id = $_GET["id_kosik"]; $nazev = $_GET["nazev_kosik"]; $cena = $_GET["cena_kosik"]; } $_SESSION["data"][$id]=array( "nazev_kosik"=>$nazev, "cena_kosik"=>$cena, ); if(is_array($_SESSION["data"])) { foreach ($_SESSION["data"] as $id=>$data) { $nazev = $data["nazev_kosik"]; $cena = $data["cena_kosik"]; echo ""; } } if(isset($_POST['jmeno_kosik'])){ $dotaz1="INSERT INTO nakupujici (jmeno,prijmeni,bydliste,email,tel_cislo) VALUES ("; $dotaz1.="'".$_POST['jmeno_kosik']."',"; $dotaz1.="'".$_POST['prijmeni_kosik']."',"; $dotaz1.="'".$_POST['bydliste_kosik']."',"; $dotaz1.="'".$_POST['email_kosik']."',"; $dotaz1.="'".$_POST['telefon_kosik']."');"; $vysledek1 = mysql_query($dotaz1) or die (mysql_error()); echo "přidáno"; } for($i= 0; $i < count($nazev); $i++){ $dotaz="INSERT INTO kosik (zbozi_id,nazev_zbozi,cena_zbozi) VALUES ("; $dotaz.="'".$id."',"; $dotaz.="'".$nazev."',"; $dotaz.="'".$cena."');"; $vysledek = mysql_query($dotaz) or die (mysql_error()); } "; echo $id." "; echo $nazev." "; echo $cena." "; echo "
mysql
, kdyby alespoň mysqli
, kde by už i Prepared Statements lze použít hezky.Je poměrně zajímavé tohle všechno číst. Studuji 3.ročník SŠ oboru IT a způsob, který mi je zde vytýkán je zároveň i způsob, jakým mě to ve škole naučili.
V podstatě jsem se ještě nedozvěděl žádnou radu, jak pokračovat. je mi zde vytýkána bezpečnost, ale o tu v tomhle případě nejde, protože se to nikde používat nebude.
Původní otázka je - jak zapsat ten nákup kterýje vypisován do pole do databáze.
Mám tam sice cyklus, který by záznamy v poli měl projít, ale nefunguje správně.
auto_increment
, tak asi ti jde o toto (nakupujici_id):
$sqlq="INSERT INTO nakupujici (jmeno,prijmeni,bydliste,email,tel_cislo) VALUES…"; mysql_query($sqlq)… //získani id posledního vloženého záznamu, nesmí být použit mysql_pconnect() pro připojení $nakupujici_id=mysql_insert_id(); for($i= 0; $i < count($nazev); $i++){ $sql="INSERT INTO kosik (nakupujici_id,zbozi_id,nazev_zbozi,cena_zbozi) VALUES ('${nakupujici_id}',…"; mysql_query($sqlq)… … }
Mohl bych se zeptat kam chodis na skolu?
fuk to neni, jde o to proc takovyto kod vubec psat? Pokud se hodlate neco naucit, tak prave to ze to delate spatne a to jak by jste to mel delat by melo byt dulezite. Pokud jde o nejaky skolni projekt, tak by za neco takoveho meli dat nula bodu, takze opet ma smysl to resit a neni to fuk.
Celkove bych se zamyslel, jestli to cele nesmazat a nezacit znovu, a treba zkusit pouzit nejaky framework. Osobne mohu doporucit napriklad Nette.
Co se tyce navrhu, tak minimalne si myslim ze nazev_zbozi v kosiku je zbytecnej, kdyz uz tam je id na zbozi, a naopak mi tam chyby pocet kusu nakoupeneho zbozi
Ok co se tyce kodu, tak:
for($i= 0; $i < count($nazev); $i++){ $dotaz="INSERT INTO kosik (zbozi_id,nazev_zbozi,cena_zbozi) VALUES ("; $dotaz.="'".$id."',"; $dotaz.="'".$nazev."',"; $dotaz.="'".$cena."');"; $vysledek = mysql_query($dotaz) or die (mysql_error()); }tohle ma podle tebe delat co? nechces tam neco jako:
foreach($_SESSION["data"] as $id=>$data){ $nazev = $data['nazev']; $cena = $data['cena']; $dotaz="INSERT INTO kosik (zbozi_id,nazev_zbozi,cena_zbozi) VALUES ("; $dotaz.="'$id',"; $dotaz.="'$nazev',"; $dotaz.="'$cena');"; $vysledek = mysql_query($dotaz) or die (mysql_error()); }
$dotaz="INSERT INTO kosik (zbozi_id,nazev_zbozi,cena_zbozi) VALUES "; $vysledek=NULL; foreach($_SESSION["data"] as $id=>$data){ $nazev = $data['nazev']; $cena = $data['cena']; $dotaz.="('$id', '$nazev', '$cena'),"; } if ($dotaz[strlen($dotaz)-1] == ',') { $dotaz[strlen($dotaz)-1] = ')'; $vysledek = mysql_query("$dotaz;") or die (mysql_error()); }
Mnohokrát všem děkuji, uživatelům Kozzi a Šangala, konečně jsem se částečně posunul z místa a mohu pokračovat.
Dále pro upřesnění -
často mi zde byla vytýkáná ,,děravost" a nemožnost užití v praxi. Chci bych jen říct, že takové použití do nás učitelé vštěpují a jelikož se o programování zas tak moc nezajímám, používám to, co jsem se od nich naučil.
Ještě jednou děkuji.
Ani si nedokážeš představit, jak rád bych ti ten kontakt dal. Není to poprvé, co mě bylo řečeno, že podobný kód se v praxi použít nedá. Na druhou stranu, kdyby mu podobná zpráva došla, soudě podle mého nicku a žádosti(typu) o radu bych z toho ve výsledku měl jen problémy.
Přece jen co člověk na internetu jednou napíše, to tam taky zůstane.
Z té lepší stránky si člověk udělá obrázek o výuce některých kantorů. :o)
co databaze... se spatne navrzenou databazi muze mensi projekt stabilne fungovat, ale s deravou aplikaci moc dlouho nevydrzi
a celkove se na oborech mimo IT uci dost zajimave veci, nedavno jsem se taky podivoval nad tim, proc musi ekonomove vedet, jake kodeky se pouzivaji pro prenos zvuku a jake maji parametry
Tiskni
Sdílej: