Raspberry Pi Connect, tj. oficiální služba Raspberry Pi pro vzdálený přístup k jednodeskovým počítačům Raspberry Pi z webového prohlížeče, byla vydána v nové verzi 2.5. Nejedná se už o beta verzi.
Google zveřejnil seznam 1272 projektů (vývojářů) od 185 organizací přijatých do letošního, již jednadvacátého, Google Summer of Code. Plánovaným vylepšením v grafických a multimediálních aplikacích se věnuje článek na Libre Arts.
Byla vydána (𝕏) dubnová aktualizace aneb nová verze 1.100 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.100 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.5.
OpenSearch (Wikipedie) byl vydán ve verzi 3.0. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Jedná se o fork projektů Elasticsearch a Kibana.
PyXL je koncept procesora, ktorý dokáže priamo spúštat Python kód bez nutnosti prekladu ci Micropythonu. Podľa testov autora je pri 100 MHz približne 30x rýchlejší pri riadeni GPIO nez Micropython na Pyboard taktovanej na 168 MHz.
Grafana (Wikipedie), tj. open source nástroj pro vizualizaci různých metrik a s ní související dotazování, upozorňování a lepší porozumění, byla vydána ve verzi 12.0. Přehled novinek v aktualizované dokumentaci.
Raspberry Pi OS, oficiální operační systém pro Raspberry Pi, byl vydán v nové verzi 2025-05-06. Přehled novinek v příspěvku na blogu Raspberry Pi a poznámkách k vydání. Pravděpodobně se jedná o poslední verzi postavenou na Debianu 12 Bookworm. Následující verze by již měla být postavena na Debianu 13 Trixie.
Richard Stallman dnes v Liberci přednáší o svobodném softwaru a svobodě v digitální společnosti. Od 16:30 v aule budovy G na Technické univerzitě v Liberci. V anglickém jazyce s automaticky generovanými českými titulky. Vstup je zdarma i pro širokou veřejnost.
sudo-rs, tj. sudo a su přepsáné do programovacího jazyka Rust, nahradí v Ubuntu 25.10 klasické sudo. V plánu je také přechod od klasických coreutils k uutils coreutils napsaných v Rustu.
$obj = Ovoce();a z té třídy volám jiné třídy které potřebují instanci třídy 'Ovoce', existuje řešení jak to udělat? Děkuji
$this
.
$obj = Ovoce();v class Ovoce zavolám jinou class Zelenina
$obj2 = Zelenina();a v class Zelenina potřebuji zavolat metodu v class Ovoce. je to lépe k pochopení? Děkuji
<?php class Ovoce { private $atribut; private $obj2; function __construct($atribut){ $this->atribut = $atribut; $this->obj2 = new Zelenina($this); } function getAtribut(){ return $this->atribut; } function __toString() { return "Ovoce a $this->obj2"; } } class Zelenina { private $ovoce; function __construct(Ovoce $ovoce){ $this->ovoce = $ovoce; } function __toString() { return "zeleniny mám: " . $this->ovoce->getAtribut() . " kusů"; } } $obj = new Ovoce(42); echo $obj;Výsledek:
Ovoce a zeleniny mám: 42 kusů
class Test{ private $item1 = false; private $item2 = false; private $item3 = false; public $show = false; public function __construct(){ $this->item1(); $this->item2(); $this->item3(); } public function item1(){ $this->item1 .= 'Text item1'; } public function item2(){ $this->item2 .= 'Text item2'; } public function item3(){ $this->item3 .= 'Text item3'; } public function show(){ $this->show .= $this->item1; $this->show .= $this->item2; $this->show .= $this->item3; } } $test = new Test(); var_dump($test->show); // bool(false)
Kde voláš tu metodu show()? Podle mne nikde. Atributu $show zůstane původní hodnota.Já jsem fakt pako
Kdo ti poradil, abys dělal atributy "public"? Mají být "private".Narážiš na tento zápis ?
public $show = false;Pokud ano, jak bych tu proměnnou pak vypsal?
A kdo ti poradil řetězit booleovskou hodnotu s řetězcem? Sice to tak nějak funguje, ale je to nesmysl.tak jak to má být? Měl jsem za to, že když se jedná o inicializace proměnné je to fuk..
public $show = ''; nebo public $show = ""; nebo úplně jinakDíky
<?php class Test { private $item1 = 'Text item1'; private $item2 = 'Text item2'; private $item3 = 'Text item3'; public function __toString() { return $this->item1 . $this->item2 . $this->item1; } } $test = new Test(); echo $test;Všechno ostatní je tam jaksi "navíc" a není příliš patrné, proč to tam máš. Vyhýbej se operátorům ".=" - nejsou moc efektivní a většinou ani nejsou potřebné.
Všechno ostatní je tam jaksi "navíc" a není příliš patrné, proč to tam máš.Byl to jen příklad, metody jsem tady nechtěl z důvodu přehlednosti rozvádět... Když si vezmu cenné ponaučení a vycházím z původního příkladu, tak ted je to OK ? Děkuji
class Test{ private $item1; private $item2; private $item3; public function __construct(){ $this->item1(); $this->item2(); $this->item3(); } public function item1(){ $this->item1 = 'Text item1'; } public function item2(){ $this->item2 = 'Text item2'; } public function item3(){ $this->item3 = 'Text item3'; } public function show(){ $this->show = $this->item1.$this->item2.$this->item1; } public function __toString(){ return show(); } } $test = new Test(); echo($test->show());
public function __toString(){ return $this->item1.$this->item2.$this->item1; }tak vůbec nebudeš potřebovat volat metodu show()
$test = new Test(); echo($test);Uvnitř objektu si udržuj atributy v atomickém stavu, ale vně objektu je prezentuj jako komplexní hotovou informaci, kterou k něčemu potřebuješ. Nesnaž se z vnějšku manipulovat s jednotlivými atributy, to je úkolem metod uvnitř objektu.
Metodu __toString() tam máš navíc, protože jsi ji nepoužil.jak to že jsem ji nepoužil? ta metoda se zpracuje přece vždy?
U metody show() ti chybí return.Ano to je pravda, to co jsem napsal je nesmysl, čili se dvěma metodama asi takto (doufám)
public function show(){ return $this->item1.$this->item2.$this->item1; } public function __toString(){ return show(); }
Uvnitř objektu si udržuj atributy v atomickém stavu, ale vně objektu je prezentuj jako komplexní hotovou informaci, kterou k něčemu potřebuješ.Vůbec netuším co je to atomický stav, musím pohledat a nastudovat...
Nesnaž se z vnějšku manipulovat s jednotlivými atributy, to je úkolem metod uvnitř objektu.No a tohle jde úplně mimo mne. Absolutně nerozumím co se mi snažíš poradit...
Tiskni
Sdílej: