abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×

    včera 14:33 | Nová verze

    Vývojáři mobilní Datovky prosí o pomoc s testováním beta verze mobilní Datovky s novým grafickým rozhraním, podporou pro tmavý režim a podporou pro VoDZ. Aplikace je zatím dostupná pouze pro zařízení Android a je umístěna v samostatném instalačním kanále Datovka Beta. Tento kanál slouží pro testovaní nové funkcionality a grafického uživatelského rozhraní. Datovka Beta se instaluje jako samostatná aplikace s vlastními daty, která

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 13:22 | Zajímavý software

    Harlequin byl vydán ve verzi 1.0.0. Jedná se o TUI (Text User Interface) IDE (Integrated Development Environment) k systému pro správu SQL OLAP databází DuckDB.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 12:55 | IT novinky

    Po roce a půl od představení DALL·E 2 představila společnost OpenAI novou verzi DALL·E 3 svého AI systému pro generování "realisticky vypadajících obrázků nebo uměleckých děl" na základě popisu v přirozeném jazyce, viz příklad "kosmonaut na koni fotorealisticky". Jednou z novinek je integrace s ChatGPT.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 09:00 | Nová verze

    Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi: MagPi 133 (pdf) a HackSpace 70 (pdf).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    20.9. 23:55 | Nová verze

    Po půl roce vývoje od vydání verze 44 bylo vydáno GNOME 45 s kódovým názvem Rīga. Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání a v novinkách pro vývojáře. Krátké představení na YouTube. Jednou z nejviditelnějších změn je odstranění tlačítka Činnosti (Activities) v levém horním rohu. Nově je tam indikátor ploch. Výchozím prohlížečem obrázků je nově Loupe, nahradil Eye of GNOME (eog). Novou aplikací pro práci s webovou kamerou je Snapshot, nahradil Cheese. Rozšíření GNOME Shellu fungující v předchozích verzích nejsou s verzí 45 kompatibilní.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 25
    20.9. 17:55 | Komunita

    Linux Foundation představila a zaštítila svobodný a otevřený fork Terraformu s názvem OpenTofu. Ten vznikl pod původním názvem OpenTF jako reakce na přelicencování Terraformu na BSL (Business Source License) společností HashiCorp.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    20.9. 11:22 | IT novinky

    Google oznámil (en), že konverzační AI Bard (Wikipedie) může nyní komunikovat s aplikacemi a službami Google: "Díky nejnovějšímu rozšíření služby může Bard najít a zobrazit relevantní informace z nástrojů společnosti Google, které používáte každý den, jako je například Gmail, Dokumenty, Disk, Mapy, YouTube a Letenky Google, a to i když jsou potřebné informace v různých aplikacích a službách."

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    20.9. 08:00 | Zajímavý software

    Apache Pinot (GitHub, Wikipedie) dospěl do verze 1.0. Jedná se o realtimeový distribuovaný OLAP datastore navržený tak, aby na OLAP dotazy odpovídal s nízkou latencí.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    19.9. 19:44 | Nová verze

    Byla vydána Java 21 / JDK 21. Nových vlastností (JEP - JDK Enhancement Proposal) je 15. Jedná se o LTS verzi. Nová Java / JDK vychází každých 6 měsíců.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 19
    19.9. 16:55 | Nová verze

    Byla vydána betaverze Fedora Linuxu 39, tj. poslední zastávka před vydáním finální verze, která je naplánována na úterý 17. října. Nový Fedora Linux přinese GNOME 45, LibreOffice 7.6, GCC 13.2, …

    Ladislav Hagara | Komentářů: 11
    Knihy s linuxovou tematikou
     (20%)
     (16%)
     (51%)
     (26%)
    Celkem 269 hlasů
     Komentářů: 11, poslední 17.9. 19:19
    Rozcestník

    Dotaz: c++ hledani v textovem souboru

    7.11.2013 16:58 marek33
    c++ hledani v textovem souboru
    Přečteno: 921×
    jak overit zda je v textovem souboru ulozeno slovo, ktere uzivatel zadal?

    Odpovědi

    7.11.2013 17:32 Milan Roubal | skóre: 25
    Rozbalit Rozbalit vše Re: c++ hledani v textovem souboru
    #include <stdlib.h>
    
    int main(void)
    {
      system("grep -e slovo soubor.txt");
    }
    7.11.2013 22:44 bjarne
    Rozbalit Rozbalit vše Re: c++ hledani v textovem souboru
    To je lajdácké c++, za to zápočet v životě nedostane. Správně tam mělo být include cstdlib, void v závorkách do ++ taky nepatří a ještě by stálo za to vyhodnotit návratovou hodnotu, jestli se to teda našlo či nikoliv. Znovu a lépe!
    10.11.2013 20:37 Sten
    Rozbalit Rozbalit vše Re: c++ hledani v textovem souboru
    A když už se používá cstdlib, tak tam má být std::system ;-)
    7.11.2013 17:42 Andrej | skóre: 50 | blog: Republic of Mordor
    Rozbalit Rozbalit vše Re: c++ hledani v textovem souboru
    Nejlepší bude otevřít soubor a pak běžným způsobem vyhledávat v textu. Pokud jde o jednoduché slovo a ne o regexp, celý graf se zredukuje na jednu cestu, tj. implementace bude poměrně snadná. Jen pozor na správné nastavení zpětné funkce; ta bude záviset na hledaném slově. Pokud jde o standardní text se slovy oddělenými mezerami, další možnost (snazší, méně efektivní (složitost závisí na délce hledaného slova), tupější, méně zábavná a méně poučná) je číst slovo od slova, ať už tak nebo tak, a porovnávat ho se vstupním slovem (i operátor == bude stačit).
    7.11.2013 19:41 potato
    Rozbalit Rozbalit vše Re: c++ hledani v textovem souboru
    Nastávají teď dlouhé zimní večery, takže implementace Aho–Corasick jistě přijde vhod, ale normálně bych soubor mmap()nul a použil memmem(), pokud se tedy má vyhledávat řetězec. Má-li se vyhledávat slovo v textu (tedy řešit kódování, normalizaci, rozpoznání hranic slov, etc.), tak si to rozhodně nepsat sám, ale použít knihovnu, metody jsou např. i v boostu.
    7.11.2013 20:46 Andrej | skóre: 50 | blog: Republic of Mordor
    Rozbalit Rozbalit vše Re: c++ hledani v textovem souboru

    To je všechno pravda, ale měl jsem dojem, že otázka nápadně připomíná nějaký zápočťák. :-)

    8.11.2013 09:48 potato
    Rozbalit Rozbalit vše Re: c++ hledani v textovem souboru
    To je dost možné. Na druhé straně snad funkce standardní knihovny (tedy libc a libstdc++ pro C++) lze při řešení zápočťáků používat. Nebo musí otevírat soubory syscallem a napsat si kolem toho nějakou tu třídu či frameworčík? Možné je vše...
    9.11.2013 01:01 Andrej | skóre: 50 | blog: Republic of Mordor
    Rozbalit Rozbalit vše Re: c++ hledani v textovem souboru

    Záleží na konkrétním zadání. Jestliže zadání říká například „implementujte insert a delete ve vyvážených stromech“, použití std::set asi nebude preferovaná metoda vypracování úkolu.

    Kromě toho je rozdíl mezi něčím, co je pouze technicky náročné bez jakéhokoliv přínosu pro pochopení algoritmů, a něčím, na čem se člověk učí. Jistě by šlo otevřít soubor klidně bez glibc, tedy nastudovat ABI, připravit data, vyvolat příslušný syscall a tak podobně. Přínos pro algoritmické myšlení tam ovšem nevidím ani v náznaku. Naopak (re)implementace něčeho jako std::set může programátora hodně obohatit. Pro vyhledávání v textu platí totéž.

    Jedním z dobrých rozlišovacích znaků mezi bezúčelnou duplikací knihoven a poučnou reimplementací zajímavého algoritmu může být portovatelnost. Otevření souboru nebude portovatelné ani z Linuxu na FreeBSD, zatímco my_great::set poběží všude možně, stejně jako Aho-Corasick.

    9.11.2013 10:05 potato
    Rozbalit Rozbalit vše Re: c++ hledani v textovem souboru
    S tím úplně souhlasím -- až na jednu věc. Viděl jsem dost vystudovaných informatiků ‚řešících‘ nějaký problém neuronovými sítěmi, genetickými algoritmy a pod., přičemž krachovali na neschopnosti otevřít soubor a přečíst z něj pole čísel. Takže ohledně důrazu čistě na techniky a algoritmy jsem trochu skeptický...
    9.11.2013 20:45 Andrej | skóre: 50 | blog: Republic of Mordor
    Rozbalit Rozbalit vše Re: c++ hledani v textovem souboru

    Existují například vystudovaní informatici, pro které je dobrá znalost POSIXového API, zkušenost s kernelovým programováním, znalost několika jazyků od C a C++ přes Javu až po Python a pár běžných vývojových nástrojů (gcc/clang, gdb, valgrind, KDevelop, JDK, Eclipse/IntelliJ, Git, SVN, ...) samozřejmostí, bez které si neumějí informatiku představit.

    Existují ovšem také „ti druzí informatici“, kteří nejsou o nic horší nebo lepší, o nic hloupější či chytřejší, ale podle mého názoru by si měli říkat spíš „matematici“. Zabývají se pouze teoretickými záležitostmi, získat jednoduchý projekt z repository je pro ně nepřekonatelný problém, desktopy jim musí instalovat správce sítě a v mém oblíbeném testu (napsat, přeložit a spustit Hello World v libovolném kompilovaném jazyce) by někteří neuspěli.

    Vědecký přínos takových teoretických informatiků může být v konečném součtu větší než v případě těch praktických. Problém ovšem může nastat, když se teoretici rozhodnou pracovat v industry, protože z hlediska praktických dovedností dělají někteří z nich „vystudovaným informatikům“ ostudu. :-)

    Tvorba efektivního a udržovatelného software vyžaduje z každé oblasti něco. Znalost algoritmů a jejich vlastností je nutné skloubit s technickými dovednostmi a se schopností srozumitelně formulovat problém. V tom je věda, řemeslo i umění zároveň.

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.