Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.
V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
int main(void){ int z; while((z = getchar()) != EOF){ putchar(z); } return 0; }diky za pomoc
bool space=0; if (z == ' ') { if(!space) { putchar(z); } space=1; } else { putchar(z); space=0; }Netestováno a neumím programovat.
…Netestováno a neumím programovat.Je to znát
printf("%EOF");
?
char* str = "Ahoj!"; printf("%s", str);bude se (zjednodušeně) dít toto: Funkce printf() bude číst řetězec "str" byte po bytu a podle použité převodní tabulky převádět ta čísla na znaky. Kdyby se použilo ISO-8895-1, provedl by následující kód toto:
#include <stdio.h> #include <string.h> int main() { int i; char str[] = "Lama Glama!"; for (i = 0; i <= strlen(str); i++) { int val = str[i]; printf("%d => '%c'\n", val, str[i]); } return 0; }
76 => 'L' 97 => 'a' 109 => 'm' 97 => 'a' 32 => ' ' 71 => 'G' 108 => 'l' 97 => 'a' 109 => 'm' 97 => 'a' 33 => '!' 0 => ''Používat putchar() na zjištění hodnoty znaku je tedy blbost, putchar() dělá pravý opak. Správný postup je tedy použít getchar() a vypisovat, co dostane. Hodnota EOF by měla být -1, na *NIXech se EOF z klávesnice dá vložit pomocí CTRL+D.
$ grep EOF /usr/include/stdio.h
#define EOF (-1)
takze vypisat to vies napr.
#include <stdio.h> int main() { #ifdef EOF printf ("yop, EOF is defined: %d\n", EOF); #else printf ("sorry, we don't have EOF defined\n"); #endif return 0; }no, a co sa tyka tej druhej ulohy, trosku sa potrap :). ako hint - ulozeny retazec budes prechadzat po znakoch a budes kontrolovat, ci dany znak je medzera.
Tiskni
Sdílej: