Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Vláda dne 16. července 2025 schválila návrh nového jednotného vizuálního stylu státní správy. Vytvořilo jej na základě veřejné soutěže studio Najbrt. Náklady na přípravu návrhu a metodiky činily tři miliony korun. Modernizovaný dvouocasý lev vychází z malého státního znaku. Vizuální styl doprovází originální písmo Czechia Sans.
Vyhledávač DuckDuckGo je podle webu DownDetector od 2:15 SELČ nedostupný. Opět fungovat začal na několik minut zhruba v 15:15. Další služby nesouvisející přímo s vyhledáváním, jako mapy a AI asistent jsou dostupné. Pro některé dotazy během výpadku stále funguje zobrazování například textu z Wikipedie.
Více než 600 aplikací postavených na PHP frameworku Laravel je zranitelných vůči vzdálenému spuštění libovolného kódu. Útočníci mohou zneužít veřejně uniklé konfigurační klíče APP_KEY (např. z GitHubu). Z více než 260 000 APP_KEY získaných z GitHubu bylo ověřeno, že přes 600 aplikací je zranitelných. Zhruba 63 % úniků pochází z .env souborů, které často obsahují i další citlivé údaje (např. přístupové údaje k databázím nebo cloudovým službám).
Open source modální textový editor Helix, inspirovaný editory Vim, Neovim či Kakoune, byl vydán ve verzi 25.07. Přehled novinek se záznamy terminálových sezení v asciinema v oznámení na webu. Detailně v CHANGELOGu na GitHubu.
Řešení dotazu:
import random def throw(total = 0): num = random.randint(1, 6) if num != 6: return total + num else: return throw(total + 6)A poté by následoval tisk hodnot:
rounds = 0 pos = 1 while True: rounds += 1 throw_result = throw() print 'V %d kole padlo: ' % rounds, if throw_result < 6: print throw_result else: print '%s %d' % (' '.join('6' * (throw_result / 6)), throw_result % 6) pos += throw_result print 'Jsem na pozici %d' % posPozor, nekonečný cyklus, podmínka pro jeho ukončení nebyla v zadání
vypis = True or False
mělo znamenat co? Protože to znamená
vypis = True
Hod kostky se dá zjednodušit místo hromady těch ifů dát prostě
hod_kostky += hod
vypis
prijit True i False. Ale tim ze napises vypis = True or False
rovnou menis hodnotu parametru, protoze i kdyz prijde False, udelas z toho True.
kolo = 0 pozice = 1 while True: kolo += 1 print 'V %d kole padlo: ' % rounds, hod = random.randint(1, 6) while hod == 6: pozice += hod print hod, ' ', hod = random.randint(1, 6) pozice += hod print hod print 'Jsem na pozici %d' % pozice
…tak není moc dobré se snažit uflikovat program, aby fungoval.Mnooo, není to sice dobré pro ten program, ale může to být dobré pro programátora. Je tu někdo kdo se naučil prgat opisováním "správného" kódu z učebnic? Kdepak, někdy nejlepší způsob jak se naučit dělat věci správně je zkusit nejdřív všechno ostatní.
To že někdo potřebuje poradit, když je úplný začátečník a programuje 3 týdny, tak tu, prosím, nedělej předčastný závěry. Děkuji.Tohle ani není validní věta. Chtěla jsi nejspíš napsat něco jako:
Jsem úplný začátečník, v pythonu dělám 3 týdny, tak mám nárok, aby jste za mě řešili domácí úkoly. Děkuji.
Prostě potřebuji poradit.Potřebuješ se doučit naprosté základy. Očividně máš silný bordel ve funkcích, smyčkách, if podmínkách, vyhodnocování binárních operátorů a já nevím v čem ještě. To neber jako nadávky, ale jako konstruktivní kritiku - pokud si vyhledáš tyhle termíny a doučíš se je z učebnice, tak ti to dojde. Zkoušet to tímhle stylem "upravuju kód, dokud to nepůjde", to by mohlo být ještě na hodně dlouho. Ostatní tě to asi můžou doučit, ale v podstatě by jen přepisovali učebnici, takže to imho nemá žádnou cenu. Mě osobně do začátku vždy pomáhá brát si lehčí úkoly. Prvně si vyzkoušej smyčky, funkce, rekurzi a binární operátory v samostatných souborech, pak je zkus různě zkombinovat a teprve až pochopíš tyhle základní stavební kameny jakéhokoliv programu, tak můžeš začít stavět něco víc.
Navíc, kdybych chtěla, abyste mi vyřešili dú tak to sem pošlu celé zadání a ne jen jednu část, která mi dělá problém.Dostala jsi zde hned několik řešení, z nihž jedno je i docela elegantní. Až se doučíš funkci základních konstrukcí, tak celý problém zmizí.
Navíc, kdybych chtěla, abyste mi vyřešili dú tak to sem pošlu celé zadání a ne jen jednu část, která mi dělá problém.Ale to by bylo proti pravidlům ;)
Tiskni
Sdílej: