Organizace Apache Software Foundation (ASF) vydala verzi 20 integrovaného vývojového prostředí a vývojové platformy napsané v Javě NetBeans (Wikipedie). Přehled novinek na GitHubu. Instalovat lze také ze Snapcraftu a Flathubu.
Desktopové prostředí Cinnamon, vyvíjené primárně pro distribuci Linux Mint, dospělo do verze 6.0. Seznam změn obsahuje především menší opravy a v říjnovém přehledu novinek v Mintu avizovanou experimentální podporu Waylandu.
OpenZFS (Wikipedie), tj. implementace souborového systému ZFS pro Linux a FreeBSD, byl vydán ve verzích 2.2.2 a 2.1.14. Přináší důležitou opravu chyby vedoucí k možnému poškození dat.
V ownCloudu byly nalezeny tři kritické zranitelnosti: CVE-2023-49103, CVE-2023-49104 a CVE-2023-49105 s CVSS 10.0, 8.7 a 9.8. Zranitelnost CVE-2023-49103 je právě využívána útočníky. Nextcloudu se zranitelnosti netýkají.
I letos vychází řada ajťáckých adventních kalendářů. Programátoři se mohou potrápit při řešení úloh z kalendáře Advent of Code 2023. Pro programátory v Perlu je určen Perl Advent Calendar 2023. Zájemci o UX mohou sledovat Lean UXmas 2023. Pro zájemce o kybernetickou bezpečnost je určen Advent of Cyber 2023…
Byla vydána verze 2.12 svobodného video editoru Flowblade (GitHub, Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání. Videoukázky funkcí Flowblade na Vimeu. Instalovat lze také z Flathubu.
Armbian, tj. linuxová distribuce založená na Debianu a Ubuntu optimalizovaná pro jednodeskové počítače na platformě ARM a RISC-V, ke stažení ale také pro Intel a AMD, byl vydán ve verzi 23.11 Topi. Přehled novinek v Changelogu.
Po 4 měsících vývoje byla vydána nová verze 4.2 multiplatformního open source herního enginu Godot (Wikipedie, GitHub). Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu a na YouTube.
Byla vydána nová stabilní verze 23.11 linuxové distribuce NixOS (Wikipedie). Její kódové označení je Tapir. Podrobný přehled novinek v poznámkách k vydání. O balíčky se v NixOS stará správce balíčků Nix.
Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB) upozorňuje na hrozbu spojenou s používáním mobilní aplikace WeChat a její čínské verze Weixin (dále jen WeChat). Ta sbírá velký objem uživatelských dat, a právě to by – v kombinaci se způsobem jejich sběru – mohlo sloužit k přesnému zacílení kybernetických útoků.
Řešení dotazu:
import random def throw(total = 0): num = random.randint(1, 6) if num != 6: return total + num else: return throw(total + 6)A poté by následoval tisk hodnot:
rounds = 0 pos = 1 while True: rounds += 1 throw_result = throw() print 'V %d kole padlo: ' % rounds, if throw_result < 6: print throw_result else: print '%s %d' % (' '.join('6' * (throw_result / 6)), throw_result % 6) pos += throw_result print 'Jsem na pozici %d' % posPozor, nekonečný cyklus, podmínka pro jeho ukončení nebyla v zadání
vypis = True or False
mělo znamenat co? Protože to znamená
vypis = True
Hod kostky se dá zjednodušit místo hromady těch ifů dát prostě
hod_kostky += hod
vypis
prijit True i False. Ale tim ze napises vypis = True or False
rovnou menis hodnotu parametru, protoze i kdyz prijde False, udelas z toho True.
kolo = 0 pozice = 1 while True: kolo += 1 print 'V %d kole padlo: ' % rounds, hod = random.randint(1, 6) while hod == 6: pozice += hod print hod, ' ', hod = random.randint(1, 6) pozice += hod print hod print 'Jsem na pozici %d' % pozice
…tak není moc dobré se snažit uflikovat program, aby fungoval.Mnooo, není to sice dobré pro ten program, ale může to být dobré pro programátora. Je tu někdo kdo se naučil prgat opisováním "správného" kódu z učebnic? Kdepak, někdy nejlepší způsob jak se naučit dělat věci správně je zkusit nejdřív všechno ostatní.
To že někdo potřebuje poradit, když je úplný začátečník a programuje 3 týdny, tak tu, prosím, nedělej předčastný závěry. Děkuji.Tohle ani není validní věta. Chtěla jsi nejspíš napsat něco jako:
Jsem úplný začátečník, v pythonu dělám 3 týdny, tak mám nárok, aby jste za mě řešili domácí úkoly. Děkuji.
Prostě potřebuji poradit.Potřebuješ se doučit naprosté základy. Očividně máš silný bordel ve funkcích, smyčkách, if podmínkách, vyhodnocování binárních operátorů a já nevím v čem ještě. To neber jako nadávky, ale jako konstruktivní kritiku - pokud si vyhledáš tyhle termíny a doučíš se je z učebnice, tak ti to dojde. Zkoušet to tímhle stylem "upravuju kód, dokud to nepůjde", to by mohlo být ještě na hodně dlouho. Ostatní tě to asi můžou doučit, ale v podstatě by jen přepisovali učebnici, takže to imho nemá žádnou cenu. Mě osobně do začátku vždy pomáhá brát si lehčí úkoly. Prvně si vyzkoušej smyčky, funkce, rekurzi a binární operátory v samostatných souborech, pak je zkus různě zkombinovat a teprve až pochopíš tyhle základní stavební kameny jakéhokoliv programu, tak můžeš začít stavět něco víc.
Navíc, kdybych chtěla, abyste mi vyřešili dú tak to sem pošlu celé zadání a ne jen jednu část, která mi dělá problém.Dostala jsi zde hned několik řešení, z nihž jedno je i docela elegantní. Až se doučíš funkci základních konstrukcí, tak celý problém zmizí.
Navíc, kdybych chtěla, abyste mi vyřešili dú tak to sem pošlu celé zadání a ne jen jednu část, která mi dělá problém.Ale to by bylo proti pravidlům ;)
Tiskni
Sdílej: