V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
Ministerstvo vnitra odhalilo závažný kyberincident v IT systému resortu. Systém, do kterého se dostal útočník bez oprávnění, byl odpojen a nedošlo k odcizení dat [𝕏].
Řešení dotazu:
import random def throw(total = 0): num = random.randint(1, 6) if num != 6: return total + num else: return throw(total + 6)A poté by následoval tisk hodnot:
rounds = 0 pos = 1 while True: rounds += 1 throw_result = throw() print 'V %d kole padlo: ' % rounds, if throw_result < 6: print throw_result else: print '%s %d' % (' '.join('6' * (throw_result / 6)), throw_result % 6) pos += throw_result print 'Jsem na pozici %d' % posPozor, nekonečný cyklus, podmínka pro jeho ukončení nebyla v zadání
vypis = True or False
mělo znamenat co? Protože to znamená
vypis = True
Hod kostky se dá zjednodušit místo hromady těch ifů dát prostě
hod_kostky += hod
vypis
prijit True i False. Ale tim ze napises vypis = True or False
rovnou menis hodnotu parametru, protoze i kdyz prijde False, udelas z toho True.
kolo = 0 pozice = 1 while True: kolo += 1 print 'V %d kole padlo: ' % rounds, hod = random.randint(1, 6) while hod == 6: pozice += hod print hod, ' ', hod = random.randint(1, 6) pozice += hod print hod print 'Jsem na pozici %d' % pozice
…tak není moc dobré se snažit uflikovat program, aby fungoval.Mnooo, není to sice dobré pro ten program, ale může to být dobré pro programátora. Je tu někdo kdo se naučil prgat opisováním "správného" kódu z učebnic? Kdepak, někdy nejlepší způsob jak se naučit dělat věci správně je zkusit nejdřív všechno ostatní.
To že někdo potřebuje poradit, když je úplný začátečník a programuje 3 týdny, tak tu, prosím, nedělej předčastný závěry. Děkuji.Tohle ani není validní věta. Chtěla jsi nejspíš napsat něco jako:
Jsem úplný začátečník, v pythonu dělám 3 týdny, tak mám nárok, aby jste za mě řešili domácí úkoly. Děkuji.
Prostě potřebuji poradit.Potřebuješ se doučit naprosté základy. Očividně máš silný bordel ve funkcích, smyčkách, if podmínkách, vyhodnocování binárních operátorů a já nevím v čem ještě. To neber jako nadávky, ale jako konstruktivní kritiku - pokud si vyhledáš tyhle termíny a doučíš se je z učebnice, tak ti to dojde. Zkoušet to tímhle stylem "upravuju kód, dokud to nepůjde", to by mohlo být ještě na hodně dlouho. Ostatní tě to asi můžou doučit, ale v podstatě by jen přepisovali učebnici, takže to imho nemá žádnou cenu. Mě osobně do začátku vždy pomáhá brát si lehčí úkoly. Prvně si vyzkoušej smyčky, funkce, rekurzi a binární operátory v samostatných souborech, pak je zkus různě zkombinovat a teprve až pochopíš tyhle základní stavební kameny jakéhokoliv programu, tak můžeš začít stavět něco víc.
Navíc, kdybych chtěla, abyste mi vyřešili dú tak to sem pošlu celé zadání a ne jen jednu část, která mi dělá problém.Dostala jsi zde hned několik řešení, z nihž jedno je i docela elegantní. Až se doučíš funkci základních konstrukcí, tak celý problém zmizí.
Navíc, kdybych chtěla, abyste mi vyřešili dú tak to sem pošlu celé zadání a ne jen jednu část, která mi dělá problém.Ale to by bylo proti pravidlům ;)
Tiskni
Sdílej: