Kevin Lin zkouší využívat chytré brýle Mentra při hraní na piano. Vytváří aplikaci AugmentedChords, pomocí které si do brýlí posílá notový zápis (YouTube). Uvnitř brýlí běží AugmentOS (GitHub), tj. open source operační systém pro chytré brýle.
Jarní konference EurOpen.cz 2025 proběhne 26. až 28. května v Brandýse nad Labem. Věnována je programovacím jazykům, vývoji softwaru a programovacím technikám.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma.
Před 25 lety zaplavil celý svět virus ILOVEYOU. Virus se šířil e-mailem, jenž nesl přílohu s názvem I Love You. Příjemci, zvědavému, kdo se do něj zamiloval, pak program spuštěný otevřením přílohy načetl z adresáře e-mailové adresy a na ně pak „milostný vzkaz“ poslal dál. Škody vznikaly jak zahlcením e-mailových serverů, tak i druhou činností viru, kterou bylo přemazání souborů uložených v napadeném počítači.
Byla vydána nová major verze 5.0.0 svobodného multiplatformního nástroje BleachBit (GitHub, Wikipedie) určeného především k efektivnímu čištění disku od nepotřebných souborů.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za duben (YouTube).
Provozovatel čínské sociální sítě TikTok dostal v Evropské unii pokutu 530 milionů eur (13,2 miliardy Kč) za nedostatky při ochraně osobních údajů. Ve svém oznámení to dnes uvedla irská Komise pro ochranu údajů (DPC), která jedná jménem EU. Zároveň TikToku nařídila, že pokud správu dat neuvede do šesti měsíců do souladu s požadavky, musí přestat posílat data o unijních uživatelích do Číny. TikTok uvedl, že se proti rozhodnutí odvolá.
Společnost JetBrains uvolnila Mellum, tj. svůj velký jazykový model (LLM) pro vývojáře, jako open source. Mellum podporuje programovací jazyky Java, Kotlin, Python, Go, PHP, C, C++, C#, JavaScript, TypeScript, CSS, HTML, Rust a Ruby.
Vývojáři Kali Linuxu upozorňují na nový klíč pro podepisování balíčků. K původnímu klíči ztratili přístup.
V březnu loňského roku přestal být Redis svobodný. Společnost Redis Labs jej přelicencovala z licence BSD na nesvobodné licence Redis Source Available License (RSALv2) a Server Side Public License (SSPLv1). Hned o pár dní později vznikly svobodné forky Redisu s názvy Valkey a Redict. Dnes bylo oznámeno, že Redis je opět svobodný. S nejnovější verzí 8 je k dispozici také pod licencí AGPLv3.
imp.load_source(name, pathname[, file])Load and initialize a module implemented as a Python source file and return its module object. If the module was already initialized, it will be initialized again. The name argument is used to create or access a module object. The pathname argument points to the source file. The file argument is the source file, open for reading as text, from the beginning. It must currently be a real file object, not a user-defined class emulating a file. Note that if a properly matching byte-compiled file (with suffix .pyc or .pyo) exists, it will be used instead of parsing the given source file. Nikde ale nená napsáno, čeho to má být jméno
imp.load_source('??????', '/cesta/k/souboru.py')poradí prosím někdo ? Díky
Řešení dotazu:
import "bar"
imp.load_source(bar, /cesta/soubor.py) import bar
imp.load_source("bar", "/cesta/soubor.py")
import bar
dá sa použiť bar = imp.load_source("bar", "/cesta/soubor.py")
bar = imp.load_source("bar", "/cesta/soubor.py") bar = imp.load_source("bar", "/cesta/soubor2.py") bar = imp.load_source("bar", "/cesta/soubor3.py") bar = imp.load_source("bar", "/cesta/soubor4.py")
class colors(object): a = 0 b = 1 def sel(self): nacti soubor.py .. ..obsah souboru soubor.py
self.a # 0 self.b # 1
###########################################aby výše uvedený script fungoval přesně takto
class colors(object): a = 0 b = 1 def sel(self): print self.a # 0 print self.b # 1 .. ..Díky, fakt už nevím..
def sel(self):
print self.a # 0
print self.b # 1
a pak jen udělat
colors.sel = module.sel
?
Popř. můžeš z toho co je v souboru udělat metodu a tu zavolat:
with open(filename, 'r') as content_file:
content = content_file.read()
return lambda: eval(content)
ale to je neoptimalní, nebo optimálněji (kus z mýho kódu):
def function_from_string(str, glob={}, loc={}, filename = '<string>'):
def fce():
exec code in glob, loc
code = compile(str,filename,'exec')
return fce
def function_from_file(filename, glob={}, loc ={}):
with open(filename, 'r') as content_file:
return function_from_string(
content_file.read()
, glob, loc,
filename = filename
)
with open(filename, 'r') as content_file:
content = content_file.read()
eval(content)
ale to je imho špatnej přístup - budeš to načítat každý spuštění funkce. Proč tam vlastně nechceš obalovou funkci - to je takovej problém do ní dát
self jako argument, jestli ho tam potřebuješ?
# načte a spustí script v místě načítání filename = "/home/py/test16.py" exec(compile(open(filename).read(), filename, 'exec'))
..ale to je imho špatnej přístup - budeš to načítat každý spuštění funkce.Tak to jsem do teď žil v představě, že tomu tak není. Načetl jsem celou class a myslel jsem, že je v paměti se vším všudy. Pokud za běhu něco v načítaném souboru změním, nebo lépe řečeno vytvořím chybu, program se ukončí
Když při konstrukci třídy provedeš read - compile jen jednou a výsledek si uložíš, pak to provedeš jen jednou.Můžeš to prosím upřesnit ? Dík
filename = "/home/py/test16.py" compile = compile(open(filename).read() exec(compile, filename, 'exec'))
Asi by to šlo i uložit někam do souboru, bys to musel kompilovat jen při změně (a ne při každym spuštění skriptu).…což je standartni chovaní importovaných modulů. Jaký kolo se tu bude vynalézat dál?
Tiskni
Sdílej: