abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 12:11 | Nová verze

    Raspberry Pi OS, oficiální operační systém pro Raspberry Pi, byl vydán v nové verzi 2025-10-01. Přehled novinek v příspěvku na blogu Raspberry Pi a poznámkách k vydání. Jedná o první verzi postavenou na Debianu 13 Trixie.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 05:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 4.6 svobodného notačního programu MuseScore Studio (Wikipedie). Představení novinek v oznámení v diskusním fóru a také na YouTube.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 02:22 | Komunita

    Společnost DuckDuckGo stojící za stejnojmenným vyhledávačem věnovala 1,1 milionu dolarů (stejně jako loni) na podporu digitálních práv, online soukromí a lepšího internetového ekosystému. Rozdělila je mezi 29 organizací a projektů. Za 15 let rozdala 8 050 000 dolarů.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    včera 20:11 | Nová verze

    Svobodný multiplatformní herní engine Bevy napsaný v Rustu byl vydán ve verzi 0.17. Díky 278 přispěvatelům.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 16:11 | Nová verze

    Bylo vydáno openSUSE Leap 16 (cs). Ve výchozím nastavení přichází s vypnutou 32bitovou (ia32) podporou. Uživatelům však poskytuje možnost ji ručně povolit a užívat si tak hraní her ve Steamu, který stále závisí na 32bitových knihovnách. Změnily se požadavky na hardware. Leap 16 nyní vyžaduje jako minimální úroveň architektury procesoru x86-64-v2, což obecně znamená procesory zakoupené v roce 2008 nebo později. Uživatelé se starším hardwarem mohou migrovat na Slowroll nebo Tumbleweed.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 16:00 | IT novinky

    Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) ve spolupráci s Národní rozvojovou investiční (NRI) připravuje nový investiční nástroj zaměřený na podporu špičkových technologií – DeepTech fond. Jeho cílem je posílit inovační ekosystém české ekonomiky, rozvíjet projekty s vysokou přidanou hodnotou, podpořit vznik nových technologických lídrů a postupně zařadit Českou republiku mezi země s nejvyspělejší technologickou základnou.

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    včera 12:55 | Nová verze

    Radicle byl vydán ve verzi 1.5.0 s kódovým jménem Hibiscus. Jedná se o distribuovanou alternativu k softwarům pro spolupráci jako např. GitLab.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    včera 03:22 | IT novinky

    Společnost OpenAI představila text-to-video AI model Sora 2 pro generování realistických videí z textového popisu. Přesnější, realističtější a lépe ovladatelný než předchozí modely. Nabízí také synchronizované dialogy a zvukové efekty.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    30.9. 23:11 | Nová verze

    UBports, nadace a komunita kolem Ubuntu pro telefony a tablety Ubuntu Touch, vydala Ubuntu Touch 24.04-1.0, tj. první stabilní vydání založené na Ubuntu 24.04 LTS.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    30.9. 21:00 | Komunita

    Rakouská armáda přechází na LibreOffice. Ne kvůli licencím (16 000 počítačů). Hlavním důvodem je digitální suverenita. Prezentace v pdf z LibreOffice Conference 2025.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 39
    Jaké řešení používáte k vývoji / práci?
     (41%)
     (47%)
     (15%)
     (16%)
     (18%)
     (14%)
     (17%)
     (14%)
     (14%)
    Celkem 158 hlasů
     Komentářů: 9, poslední 24.9. 17:28
    Rozcestník

    Dotaz: Jak řešit reCAPTCHu?

    10.7.2018 10:47 〹
    Jak řešit reCAPTCHu?
    Přečteno: 2407×
    Kolik času vám typicky zabere projití captchou na tomto portále v její aktuální obtížnosti (zvýšené po nárustu spambotů)? Pokud jste odpověděli méně než 3 minuty, měl bych pár dotazů, které mě velmi tíží:
    1. Označujete poctivě všechny čtverce, které obsahují i jen malou část toho, co máte hledat, nebo je zanedbáváte? Osobně to dělám pocitově, patrně asi podle toho, jak moc velká část čtverce je relevantní (pokud příliš malá, např. jen nějaká hrana po straně, neoznačuji jej).
    2. Když mám vybírat obrázky s „roads“, má tam být přímo vidět ta cesta/silnice, nebo to může být i (zcela očividně) vedle silnice?
    3. Co je „street sign“? Když vyberu obrázky, na kterých se domnívám, že jsou ukazatele názvů ulic, stejně neprojdu. Možná to u fotek, které ani nejsou psané latinkou, prostě musím občas odhadovat?
    4. Kde jste sehnali ten softwarový zoom viděný v amerických kriminálkách? Když dostanu hromadu fotek s nejnižším možným rozlišením a mám vybírat ty, na kterých jsou auta, a fakt si dávám záležet, abych to vybral správně, tak mě to stejně zpíčuje! Očividně tedy někde na nějaké té fotce, která vypadá jen jako hromada šumu, bylo auto a je moje chyba, že si neumím chybějící pixely ne interpolovat, ale dopočítat se 100% přesností.
    5. Nějaký tip, jak kdekoliv ve světě, pokud možno v rozvojových zemích, rozeznat výlohu obchodu od výlohy třeba menší lokální pobočky banky? Očividně se v tom taky pletu.
    6. Pletu se i v autobusech a zřejmě to opět souvisí s mou neschopností věštit z fleků. Možnosti jsou dvě. Buď nevidím autobus někde, kde bych autobus vidět měl (populární dilema: ta věc v rohu, která je skoro určitě autobus, zabírá hodně malou část; mám to vybrat?), nebo naopak označím něco, kde autobus není.
    7. Proč se nové obrázky u té proměnlivé captchy načítají tak kurevsky dlouho? A občas se to bugne a nenačte vůbec. To jasně dokazuje, že nejsem příslušník lidské rasy a nezasloužím si si proto přispívat na tento portál.
    Fakt s tím jděte do píči.

    Na otázku zatím nikdo bohužel neodpověděl.

    Diskuse byla administrátory uzamčena.
    FAQ: Proč byl uzamčen/smazán můj dotaz v Poradně?

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.