abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    včera 22:22 | Komunita

    Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 16:11 | Komunita

    V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 11:33 | IT novinky

    Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 15
    včera 10:55 | IT novinky

    Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 16
    13.7. 17:55 | Zajímavý projekt

    Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 11
    11.7. 16:44 | Komunita

    Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    11.7. 14:55 | Humor

    McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 16
    11.7. 00:11 | Nová verze

    Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    10.7. 21:00 | Bezpečnostní upozornění

    Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    10.7. 15:22 | Nová verze

    Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 12
    Jaký je váš oblíbený skriptovací jazyk?
     (59%)
     (26%)
     (7%)
     (3%)
     (1%)
     (1%)
     (4%)
    Celkem 393 hlasů
     Komentářů: 16, poslední 8.6. 21:05
    Rozcestník

    Dotaz: Python: jaka je nejlepsi/elegantnejsi praktika pro odkazovani na soubory?

    22.9.2019 13:47 zdenek2008 | skóre: 26
    Python: jaka je nejlepsi/elegantnejsi praktika pro odkazovani na soubory?
    Přečteno: 485×
    Cas od casu si pisu skriptiky v Pythonu, vetsinou pro sestavovani pravnich spisu a automatizaci mechanickych/opakujicich se cinnosti a doplnovani stale tychz informaci. Jak se casem skriptiky mnozi, bobtnaji a konci v ruznych adresarich, tak pri importovani do jinych skriptu mam casto problem s odkazovanim na vstupni/vystupni soubory. Napriklad relativni odkaz na vstupni soubor ne pokazde funguje kdyz ten konkretni modul importuji do jineho modulu v jinem adresari. Jak si tak postupne v prubehu doby ctu ruzne navody a tutorialy, tak obcas pouziju nejakou metodu, ta v konkretnim pripade treba funguje, ale pak treba vytvorim novy skript s novou funkcionalitou a tam uz stejna metoda nefunguje a tak najdu jinou a celkove uz je v tom docela chaos. Tak bych se rad zeptal, jaka praktika pro odkazovani na soubory v ruznych adresarich by byla nejlepsi nebo nejelegantnejsi pro neprilis velky projekt s nekolika adresari a rekneme nekolika desitkami modulu/funkci, ktery ale postupne roste? Kdyztak predem diky za pripadne nazory nebo tipy.

    Odpovědi

    23.9.2019 08:33 NN
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Python: jaka je nejlepsi/elegantnejsi praktika pro odkazovani na soubory?
    Napriklad relativni odkaz na vstupni soubor ne pokazde funguje kdyz ten konkretni modul importuji do jineho modulu v jinem adresari.
    To mas vstupni soubory hardcoded v modulech? Rekl bych, ze dost podstatna praktika je oddeovat data od kodu. Potom to bude pouzitelne pro libovolny vstup a vystup. Soubory/cesty muzes napriklad predavat jak parametry.
    23.9.2019 16:12 Semo | skóre: 45 | blog: Semo
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Python: jaka je nejlepsi/elegantnejsi praktika pro odkazovani na soubory?
    pri importovani do jinych skriptu mam casto problem s odkazovanim
    Predpokladam, ze riesi vzajomne volanie skriptov v roznych adresaroch.
    If you hold a Unix shell up to your ear, you can you hear the C.
    23.9.2019 21:01 zdenek2008 | skóre: 26
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Python: jaka je nejlepsi/elegantnejsi praktika pro odkazovani na soubory?
    Je to tak.
    25.9.2019 09:27 Tomáš
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Python: jaka je nejlepsi/elegantnejsi praktika pro odkazovani na soubory?
    Pro začátek můžeš požár uhasit tak, že si ve skriptu zjistíš absolutní cestu (os.path.abspath) a dalším skriptům pak předáš tu absolutní.

    Jak budeš mít uhašeno, tak se podíváš, jak udělat moduly a pak je importovat namísto volání skriptů.
    23.9.2019 21:01 zdenek2008 | skóre: 26
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Python: jaka je nejlepsi/elegantnejsi praktika pro odkazovani na soubory?
    Diky za tip. S tim souvisi i to, ze nejdriv to byl jeden skript v bashi, pak jsem to prepsal do pythonu ale porad bylo vse v jednom adresari. Pak jsem pridal asi dva adresare, tam jeste stacilo odkazat na modul ve vedlejsim adresari, ale pak jsem dale pridaval a zacal moduly importovat napric adresari, pak uz bylo potreba trochu vice se obeznamit s os, sys a glob, pak jeste subprocess, ale ted se snazim dalsi rozsireni delat formou trid a navic jsem si pridal i takove mensi gui v tkinteru, jakysi dashboard - klikatko kde mam tlacitka na spousteni ruznych jednotlivych dilcich ukonu (vypln ten a ten formular, sestav kompletni spis atd.). Take chci v novych skriptech pouzivat pathlib misto os/sys/glob, tak proto ten celkovy chaos. Tak treba premyslim jestli je lepe mit vychozi adresar na vrcholu pomyslne hierarchie, tam kde je ten dashboard (a vsechno skripty prepsat), nebo podle potreby menit cwd do vnorenych adresaru kde jsou ty puvodni moduly a volat je az po premisteni do jejich adresaru.
    ⧠ A = 0 avatar 25.9.2019 08:02 ⧠ A = 0 | skóre: 11 | blog: Technokratovo_zrcadlo | Helsinki
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Python: jaka je nejlepsi/elegantnejsi praktika pro odkazovani na soubory?
    Chápu to správně, že ty skripty ani nebalíčkuješ? Tím bych asi začal. Jinak pokud chceš vidět, jak se to dělá ve složitějších projektech, podívej se například na scipy.
    Nevolte zmrdy.
    24.9.2019 22:58 Jary | skóre: 30 | blog: Jary má blog | Dům
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Python: jaka je nejlepsi/elegantnejsi praktika pro odkazovani na soubory?
    Doporučil bych psát všecko tak, aby to přijímalo relativní cestu (relativní k working directory). Pokud je nutné něco mít na absolutní cestě, tak bych použil environment variable která bude definovat adresář, ve kterém se data nachází.

    Dále bych ti doporučil nastudovat si práci s entry_points a `pip install -e` a třeba setuptools. Těmito nástroji sedá zajistit, že program/skript bude nainstalován tak, že ho budeš moci spustit z jakéhokoiv adresáře, stejně jako třeba `ls`
    .sig virus 3.2_cz: Prosím, okopírujte tento text do vaší patičky. GitHub

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.