abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 04:00 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 15.0 svobodného unixového operačního systému FreeBSD. Podrobný přehled novinek v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 03:00 | Nová verze

    UBports, nadace a komunita kolem Ubuntu pro telefony a tablety Ubuntu Touch, vydala Ubuntu Touch 24.04 1.1 a 20.04 OTA-11. Vedle oprav chyb a drobných vylepšení je řešen také středně závažný bezpečnostní problém.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 00:33 | IT novinky Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 16:00 | Komunita

    Fedora zve na dvoudenní testování (2. a 3. prosince), během kterého si můžete vyzkoušet nové webové uživatelské rozhraní (WebUI) projektu FreeIPA. Pomozte vychytat veškeré chyby a vylepšit uživatelskou zkušenost ještě předtím, než se tato verze dostane k uživatelům Fedory a celého linuxového ekosystému.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    včera 13:22 | IT novinky

    Eben Upton oznámil zdražení počítačů Raspberry Pi, kvůli růstu cen pamětí, a představil 1GB verzi Raspberry Pi 5 za 45 dolarů.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 04:44 | Humor

    Linus Torvalds na YouTube kanálu Linus Tech Tips staví dokonalý linuxový počítač.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 6
    včera 04:11 | Nová verze

    Po 9 týdnech vývoje od vydání Linuxu 6.17 oznámil Linus Torvalds vydání Linuxu 6.18. Přehled novinek a vylepšení na LWN.net: první a druhá polovina začleňovacího okna a Linux Kernel Newbies. Vypíchnout lze například podporu protokolu PSP (PSP Security Protocol, PSP encryption of TCP connections).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 03:55 | Nová verze

    Byla vydána nová stabilní verze 25.11 linuxové distribuce NixOS (Wikipedie). Její kódové označení je Xantusia. Podrobný přehled novinek v poznámkách k vydání. O balíčky se v NixOS stará správce balíčků Nix.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 03:22 | Komunita

    Richard Hughes na Mastodonu oznámil, že se společnost Framework Computer stala sponzorem služby LVFS (Linux Vendor Firmware Service) umožňující aktualizovat firmware zařízení na počítačích s Linuxem.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    28.11. 18:55 | Humor

    Jak na webu co nejšíleněji zadávat datum? Jak to uživatelům co nejvíce znepříjemnit? V Bad UX World Cup 2025 (YouTube) se vybíraly ty nejšílenější UX návrhy. Vítězným návrhem se stal Perfect Date.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 19
    Jaké řešení používáte k vývoji / práci?
     (34%)
     (47%)
     (19%)
     (18%)
     (23%)
     (16%)
     (24%)
     (16%)
     (18%)
    Celkem 423 hlasů
     Komentářů: 17, poslední 19.11. 21:57
    Rozcestník

    Dotaz: tisk na konkretni tiskarnu

    13.10.2003 18:03 JUR | skóre: 9 | Chrudim
    tisk na konkretni tiskarnu
    Přečteno: 104×
    Ahoj, potreboval bych poradit, jak tisknout na konkretni tiskarnu v LINUXU z PHP aplikace. Nechci davat v mozile tisk a pak vybirat konkretni tiskarnu. Jedna se o restauracni aplikace a ja bych potreboval tisknout nejdrive do kuchyne a treba i zaroven u baru. Myslite, ze je to resitelne? Diky moc
    --- JUR ---

    Odpovědi

    13.10.2003 19:35 Petr Šobáň | skóre: 80 | blog: soban | Olomouc
    Rozbalit Rozbalit vše tisk na konkretni tiskarnu
    Jak ale tisknete ? Z čeho ? Pomocí PHP generujete co má te tam tlačítko tisk a ten pošle vystup na lpr ? Jinak normalně man lpr :-) lpr -P moje_tiskárna soubor.txt
    lpr -P moje_tiskárna_kuchyn soubor.txt
    13.10.2003 20:06 JUR | skóre: 9 | Chrudim
    Rozbalit Rozbalit vše tisk na konkretni tiskarnu
    no mam tam tlacitko pridat ke stolu zbozi a ja bych chtel, aby po pridani polozky ke stolu se tato polozka vytiskla na uctenkove tiskarne tak, aby se ta polozka vypsala hnedka za predchozi -- takovyto listek by vylezl v kuchyni. A pak nakonec, kdyz by zakaznik chtel zaplatit.. by si obsluha stiskla tlacitko tisk uctu a ona by se bez dotazu na jakou tiskarnu chci tisknout vytiskla uctenka primo na druhe tiskarne u baru -- uz kompletni... Ta v kuchyni by byla jen takova prubezna, aby kuchar videl, co ma delat... 1) nevite jak tisknout na uctenkove tiskarny z LINUXU, tak aby polozky lezly hnedka po sobe a neodstrankovavaly se? 2) Jak toto udelat v te aplikaci, aby po kliknuti na tlacitko zacal tisk na konkretni tiskarnu pripojenou k pocitaci... Myslim, ze by to slo resit nasledujicim zpusobem: Po stisku tlacitka UCET by se polozky zapsaly do souboru.txt a nasledne by se spustil prikaz pro tisk na uctenku. Ale jak tisknout pomoci lpr treba grafiku(jako linku, nebo jine graficke znaky,popripade ruzne styly pisma)? Mate nekdo zkusenosti s tiskem na uctenkove tiskarny? Vim, ze existuji 2 druhy: 1) tisk pomoci specialnich znacek 2) tisk normalni jako napr. z OpenOffice Diky moc za odpovedi Je to pro mne docela dulezita vec S pozdravem JUR
    --- JUR ---
    14.10.2003 01:51 Petr Šobáň | skóre: 80 | blog: soban | Olomouc
    Rozbalit Rozbalit vše tisk na konkretni tiskarnu
    Jednoduše ten program spustí tisk pomocí lpr. Samozřejmě musíme správně nastavit tiskárny, jejich filtry. Nevím jak spolu ty tiskárny komunikují ty učtenkové budou buď asi jehličkové takže by mohla fungovat jako nějaká epsonka s tím že si budeme muset pohlídat konce řádků, protože určitě nejsou tak dlouhé, nebo jsou to nějaké na teplocitlyvý papír. Prostě musíte vědět co to máte za tiskárnu a co budete tisknout a podle toho nastavit ten tiskový systém jeho filtry atd... A to budete muset podle toho co ty tiskárny umí.

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.