Projekt D7VK dospěl do verze 1.0. Jedná se o fork DXVK implementující překlad volání Direct3D 7 na Vulkan. DXVK zvládá Direct3D 8, 9, 10 a 11.
Byla vydána nová verze 2025.4 linuxové distribuce navržené pro digitální forenzní analýzu a penetrační testování Kali Linux (Wikipedie). Přehled novinek se seznamem nových nástrojů v oficiálním oznámení na blogu.
Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB) zveřejnil Národní politiku koordinovaného zveřejňování zranitelností (pdf), jejímž cílem je nejen zvyšování bezpečnosti produktů informačních a komunikačních technologií (ICT), ale také ochrana objevitelů zranitelností před negativními právními dopady. Součástí je rovněž vytvoření „koordinátora pro účely CVD“, jímž je podle nového zákona o kybernetické … více »
Vývojáři KDE oznámili vydání balíku aplikací KDE Gear 25.12. Přehled novinek i s náhledy a videi v oficiálním oznámení.
Společnost System76 vydala Pop!_OS 24.04 LTS s desktopovým prostředím COSMIC. Videoukázky na YouTube.
Byla vydána verze 1.92.0 programovacího jazyka Rust (Wikipedie). Podrobnosti v poznámkách k vydání. Vyzkoušet Rust lze například na stránce Rust by Example.
Free Software Foundation zveřejnila ocenění Free Software Awards za rok 2024. Oceněni byli Andy Wingo, jeden ze správců GNU Guile, Alx Sa za příspěvky do Gimpu a Govdirectory jako společensky prospěšný projekt.
Bylo vydáno Eclipse IDE 2025-12 aneb Eclipse 4.38. Představení novinek tohoto integrovaného vývojového prostředí také na YouTube.
U příležitosti oslav osmi let prací na debianím balíčku vyšlo GPXSee 15.6. Nová verze přináší především podporu pro geotagované MP4 soubory, včetně GoPro videí. Kdo nechce čekat, až nová verze dorazí do jeho distribuce, nalezne zdrojové kódy na GitHubu.
Monado, tj. multiplatformní open source implementace standardu OpenXR specifikujícího přístup k platformám a zařízením pro XR, tj. platformám a zařízením pro virtuální realitu (VR) a rozšířenou realitu (AR), bylo vydáno ve verzi 25.1.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání.
>Symbol fbWinPrivateIndex from module /usr/X11R6/lib/modules/drivers/nvidia_drv.o is unresolved!cast xorg.conf:
Section "Module"
Load "dbe" # Double buffer extension
SubSection "extmod"
Option "omit xfree86-dga" # don't initialise the DGA extension
EndSubSection
Load "type1"
Load "freetype"
EndSection
Section "Device"
Identifier "Card0"
Driver "nvidia"
Option "NvAGP" "1"
Option "EnableVia4x" "1"
EndSection
Xka (6.9.0) na nv driver idu v pohode, ale s nvidia driverom ani za nic:( ..skusal som aj znovu preinstalit driver, googlil som , ale nikde som nedospel k ziadnemu vysledku :'( .. vyssi driver ako 1.0-6113 pouzit nemozem, kernel mi danu kartu s vyssim modulom nenajde ..
neviete mi niekdo pls das nejaky hint, nejak poradit ?
vopred diiqi
) teda nie celkom priamo - este davnejsie sm si pozeral, ktore drivers mozem pouzit a jediny najnovsi bola prave ta -1.0-6113 .. 1.0-7174 nie je pre 6.x release .. ale tentokrat ma to neodradilo a spravil som maly 'hack' <
> kodu - odstranil sm directivu,ktora kontrolovala verziu bsd, a zakomentoval som jeden header, ktory sa uz v 6.x systeme nenachadza .. skompilil, nainstalil - a vono to fakt jede =) tak ak niekto bude (mal) podobny problem, tak toto je celkom dobre riesenie .. (stabilita driveru je fajn, (zatial) nemam ziadne problemy..
mato
Tiskni
Sdílej: