Spolek OpenAlt zve příznivce otevřených řešení a přístupu na 209. brněnský sraz, který proběhne tento pátek 16. května od 18:00 ve studentském klubu U Kachničky na Fakultě informačních technologií Vysokého učení technického na adrese Božetěchova 2/1. Jelikož se Brno stalo jedním z hlavních míst, kde se vyvíjí open source knihovna OpenSSL, tentokrát se OpenAlt komunita potká s komunitou OpenSSL. V rámci srazu Anton Arapov z OpenSSL
… více »GNOME Foundation má nového výkonného ředitele. Po deseti měsících skončil dočasný výkonný ředitel Richard Littauer. Vedení nadace převzal Steven Deobald.
Byl publikován přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie) za uplynulé dva měsíce. Servo zvládne už i Gmail. Zakázány jsou příspěvky generované pomocí AI.
Raspberry Pi Connect, tj. oficiální služba Raspberry Pi pro vzdálený přístup k jednodeskovým počítačům Raspberry Pi z webového prohlížeče, byla vydána v nové verzi 2.5. Nejedná se už o beta verzi.
Google zveřejnil seznam 1272 projektů (vývojářů) od 185 organizací přijatých do letošního, již jednadvacátého, Google Summer of Code. Plánovaným vylepšením v grafických a multimediálních aplikacích se věnuje článek na Libre Arts.
Byla vydána (𝕏) dubnová aktualizace aneb nová verze 1.100 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.100 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.5.
OpenSearch (Wikipedie) byl vydán ve verzi 3.0. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Jedná se o fork projektů Elasticsearch a Kibana.
PyXL je koncept procesora, ktorý dokáže priamo spúštat Python kód bez nutnosti prekladu ci Micropythonu. Podľa testov autora je pri 100 MHz približne 30x rýchlejší pri riadeni GPIO nez Micropython na Pyboard taktovanej na 168 MHz.
Grafana (Wikipedie), tj. open source nástroj pro vizualizaci různých metrik a s ní související dotazování, upozorňování a lepší porozumění, byla vydána ve verzi 12.0. Přehled novinek v aktualizované dokumentaci.
cronin tu napsal opravdu hodne, ja jen drobne doplnim:cronin v poslednom case so solarismi dost pracuje.
c) Krome JDS (Gnome 2.6), ktere je v Solarisu 10, muzes uzivat CDE,Masochizmus je snad povazovany za uchylku, nie?
A hlavne, nebud moc v soku, ze nenajdes na prvni pohled pritulne GNU prostredi. Castecne tam je, jen je zakomponovano tak, aby nerozbijelo kompatibilitu.Njn,
/usr/sfw/bin
musi ist do PATH velmi rychlo po instalacii. Zrovna dnes jsem sledoval, jak jeden kolega uziva aktivne twmc) Krome JDS (Gnome 2.6), ktere je v Solarisu 10, muzes uzivat CDE,Masochizmus je snad povazovany za uchylku, nie?![]()
Njn,Ale nerikejte to puristum, takovy Joerg Schilling by to neustal/usr/sfw/bin
musi ist do PATH velmi rychlo po instalacii.
/etc/ssh/sshd_config PermitRootLogin yes /etc/passwd root:x:0:0:Super-User:/:/usr/bin/bash /etc/default/login PATH=/usr/sbin:/usr/bin:/opt/csw/sbin:/opt/csw/bin:/usr/sfw/sbin:/usr/sfw/bin SUPATH=/usr/sbin:/usr/bin:/opt/csw/sbin:/opt/csw/bin:/usr/sfw/sbin:/usr/sfw/bin SLEEPTIME=0 /etc/resolv.conf domain example.com search example.com nameserver IP.AD.RE.SA nameserver IP.AD.RE.SA /etc/nsswitch.conf hosts: files dns ~/.profile PS1='\[\033[0;37m\][\[\033[0;31m\]\u@\H\[\033[0;37m\]]{\[\033[0;32m\]\w\[\033[0;37m\]}<\[\033[0;33m\]\t\[\033[0;37m\]>\[\033[0;37m\]' alias ls='ls -F' alias ll='ls -lhFe' alias t="tree -AFCdp" alias tt="tree -AFCp" export PAGER='/usr/bin/less'Konfiguracia (iba globálna zona)
/etc/inet/ntp.conf server IP.AD.RE.SA /etc/system # due to large databases, no for general purpose set shmsys:shminfo_shmmax=536870912Sluzby 1. Spustiť
/etc/init.d/dtlogin stop
a na začiatok súboru /etc/init.d/dtlogin
dopísať exit 0
, aby sa nespúšťal.
2. Disablovať všetky služby, ktoré majú v názve "network" a "application" a službu svc:/system/name-service-cache:default
.
3. Enablovať službu svc:/network/ssh:default
vrátane závislostí ( svnadm enable -r ...
).
4. V globálnej zone enablovať službu svc:/network/ntp:default
.
5. Spustiť /etc/init.d/init.wbem stop
a na začiatok súboru /etc/init.d/init.wbem
dopísať exit 0
, aby sa nespúšťal.
6. V globalnej zone enablovat sluzbu svc:/system/filesystem/volfs:default
vratane zavislosti.
Patching z EIS (len globalna zona)
cd .../sun/install/ sh setup-standard.sh logout cd .../sun/patches/10/ unpack_patches cd /tmp/10 ./install_all_patches shutdown -y -i 6 -g 0Aplikacie Spravadzkovat
pkg-get
, nakonfigurovat na stable, nainstalovat top, tree a vim.
Kto nerozumie pojmu zona, moze vsetky zmienky o zonach ignorovat, nepotrebuje ich, pracuje v globalnej zone. Kto nerozumie pojmu zona, moze vsetky zmienky o zonach ignorovat, nepotrebuje ich, pracuje v globalnej zone.Na abclinuxu o nich už slyšelo (spíš četlo) 4792 lidí.
Spravadzkovat pkg-get
, nakonfigurovat na stable, nainstalovat top, tree a vim.
Bojim, bojim, blastwave je hnus (a ne humus)
Tiskni
Sdílej: