Bylo rozhodnuto, že nejnovější Linux 6.12 je jádrem s prodlouženou upstream podporou (LTS). Ta je aktuálně plánována do prosince 2026. LTS jader je aktuálně šest: 5.4, 5.10, 5.15, 6.1, 6.6 a 6.12.
Byla vydána nová stabilní verze 3.21.0, tj. první z nové řady 3.21, minimalistické linuxové distribuce zaměřené na bezpečnost Alpine Linux (Wikipedie) postavené na standardní knihovně jazyka C musl libc a BusyBoxu. Z novinek lze vypíchnou počáteční podporu architektury Loongson LoongArch64.
Hodnota Bitcoinu, decentralizované kryptoměny překonala 100 000 dolarů (2 390 000 korun).
Hurl byl vydán ve verzi 6.0.0. Hurl je nástroj běžící v příkazovém řádku, který spouští HTTP požadavky definované v textovém souboru.
Výsledek hlasování: Výchozím grafickým motivem Debianu 13 aneb Trixie bude Ceratopsian.
Rodina jednodeskových počítačů Orange Pi se rozrostla (𝕏) o Orange Pi 5 Ultra.
Mobilní Datovka, tj. svobodná aplikace pro přístup k datovým schránkám pro zařízení s operačním systémem iOS a Android, byla vydána v nové verzi 2.2.0. Nově lze nastavit vlastní obrázky pro jednotlivé datové schránky pro jejich lepší identifikaci v seznamu schránek. Přidán byl editor vnitřních nastavení aplikace, který slouží jako přehled všech hodnot, které aplikace udržuje.
Společnost DuckDuckGo stojící za stejnojmenným vyhledávačem letos věnovala 1,1 milionu dolarů na podporu digitálních práv, online soukromí a lepšího internetového ekosystému. Peníze byly rozděleny mezi Electronic Frontier Foundation (EFF), Public Knowledge, ARTICLE 19, Demand Progress, European Digital Rights (EDRi), Fight for the Future, The Markup, OpenMedia, Restore the Fourth, Signal, Surveillance Technology Oversight
… více »LibrePCB, tj. svobodný multiplatformní softwarový nástroj pro návrh desek plošných spojů (PCB), byl vydán ve verzi 1.2.0. Přehled novinek v příspěvku na blogu a v aktualizované dokumentaci. Vypíchnut je import knihoven KiCadu. Zdrojové kódy LibrePCB jsou k dispozici na GitHubu pod licencí GPLv3.
xpool/ROOT/opensolaris
si dosaďte příslušný dataset, kde bydlí Váš home (nebo to, co chcete)).
kernel
můžete přidat parametr -s
.
Co se týče vlastní opravy. Je trochu zvláštní, že by rozbalení archivu položilo systém samo o sobě. Leda by se objevila nějaká nová zlobivá služba (tady Vám může pomoci ten jednouživatelský režim). Spíše bych se obával, že omylem bylo něco někde přepsáno. Možná mohlo dojít k nešťastné schodě okolností, přeplnění rpoolu a jeho následná nekonzistence po vypnutí (nebo něco podobného s boot archivem).
Nevím, jak máte rozložená data, ale i pokud jste nevyráběl nové BE a snapshoty, tuším, že alespoň v byv. OpenSolarisu (dnes Oracle Solaris 11 Express) jeden vždy jeden na rpoolu vytvořen, jako výchozí stav (jmenuje se @install
. Pokud máte systém a ostatní data zvlášť, může být návrat k tomuto snímky možnou a rychlo variantou.
--------------------------------------------------------------- Booting `OpenIndiana Development oi_147 x86` findroot (pool_rpool,0,a) Filesystem type is zfs, partition type 0xbf boots rpool/ROOT/openindiana Error 30: Invalid argument Press any key to continue... ---------------------------------------------------------------Takže s tím už asi nic neudělám. Mějte se hezky. WASP
boots rpool/ROOT/openindianaBych čekal:
bootfs rpool/ROOT/openindianaResp. tohle je to, co by mělo pod řádkem
findroot
, když jste stiskl e
pro editaci.
Pokud je to správně, je možné, že root dataset tam možná je, ale jmenuje se jinak? bootfs
říká, který dataset je Váš kořenový adresář. Podobně jako když na SPARCu pustíte boot -Z
.
Tiskni Sdílej: