Byla vydána verze 1.70.0 programovacího jazyka Rust (Wikipedie). Podrobnosti v poznámkách k vydání. Vyzkoušet Rust lze například na stránce Rust by Example. Jako reakce na rostoucí obavy z vlivu korporací na vývoj Rustu a předložený návrh restriktivních zásad používání ochranných známek Rustu, byl nedávno představen komunitní fork Rustu se 100 % méně byrokracie: Crab (CrabLang).
Oliver Smith z Canonicalu shrnuje základní vlastnosti „neměnné“ distribuce Ubuntu Core také ve srovnání s protějšky Chrome OS, Fedora Silverblue a MicroOS. Canonical připravuje desktopovou variantu Ubuntu Core vedle dosavadní serverové/embedded.
Z aktualizovaného seznamu chyb (pdf) procesoru AMD EPYC 7002: #1474 - procesor se po 1044 dnech od posledního resetu zasekne [reddit].
Fossil (Wikipedie) byl vydán ve verzi 2.22. Jedná se o distribuovaný systém správy verzí propojený se správou chyb, wiki stránek a blogů s integrovaným webovým rozhraním. Vše běží z jednoho jediného spustitelného souboru a uloženo je v SQLite databázi.
David Malcolm se ve svém příspěvku na blogu vývojářů Red Hatu rozepsal o vylepšeních statické analýzy (volba -fanalyzer) v GCC 13.
Byla vydána nová stabilní verze 23.05 linuxové distribuce NixOS (Wikipedie). Její kódové označení je Stoat. Podrobný přehled novinek v poznámkách k vydání. O balíčky se v NixOS stará správce balíčků Nix.
Příspěvek na blogu CZ.NIC upozorňuje na nový útok na weby v Česku. Na honeypotech na Turrisech byla zaznamenána nová aktivita útočníků - probíhající útok na FTP servery, které se vyskytují na stejné IP adrese, jako aktivní WEB server.
Rakudo (Wikipedie), tj. překladač programovacího jazyka Raku (Wikipedie), byl vydán ve verzi 2023.05. Programovací jazyk Raku byl dříve znám pod názvem Perl 6.
Linux Foundation Europe představila projekt RISE (RISC-V Software Ecosystem), jehož cílem je urychlit vývoj open source softwaru pro architekturu RISC-V.
Armbian, tj. linuxová distribuce založená na Debianu a Ubuntu pro jednodeskové počítače na platformě ARM, byl vydán ve verzi 23.05. Přehled novinek v Changelogu.
xpool/ROOT/opensolaris
si dosaďte příslušný dataset, kde bydlí Váš home (nebo to, co chcete)).
kernel
můžete přidat parametr -s
.
Co se týče vlastní opravy. Je trochu zvláštní, že by rozbalení archivu položilo systém samo o sobě. Leda by se objevila nějaká nová zlobivá služba (tady Vám může pomoci ten jednouživatelský režim). Spíše bych se obával, že omylem bylo něco někde přepsáno. Možná mohlo dojít k nešťastné schodě okolností, přeplnění rpoolu a jeho následná nekonzistence po vypnutí (nebo něco podobného s boot archivem).
Nevím, jak máte rozložená data, ale i pokud jste nevyráběl nové BE a snapshoty, tuším, že alespoň v byv. OpenSolarisu (dnes Oracle Solaris 11 Express) jeden vždy jeden na rpoolu vytvořen, jako výchozí stav (jmenuje se @install
. Pokud máte systém a ostatní data zvlášť, může být návrat k tomuto snímky možnou a rychlo variantou.
--------------------------------------------------------------- Booting `OpenIndiana Development oi_147 x86` findroot (pool_rpool,0,a) Filesystem type is zfs, partition type 0xbf boots rpool/ROOT/openindiana Error 30: Invalid argument Press any key to continue... ---------------------------------------------------------------Takže s tím už asi nic neudělám. Mějte se hezky. WASP
boots rpool/ROOT/openindianaBych čekal:
bootfs rpool/ROOT/openindianaResp. tohle je to, co by mělo pod řádkem
findroot
, když jste stiskl e
pro editaci.
Pokud je to správně, je možné, že root dataset tam možná je, ale jmenuje se jinak? bootfs
říká, který dataset je Váš kořenový adresář. Podobně jako když na SPARCu pustíte boot -Z
.
Tiskni
Sdílej: