Vývojáři mobilní Datovky prosí o pomoc s testováním beta verze mobilní Datovky s novým grafickým rozhraním, podporou pro tmavý režim a podporou pro VoDZ. Aplikace je zatím dostupná pouze pro zařízení Android a je umístěna v samostatném instalačním kanále Datovka Beta. Tento kanál slouží pro testovaní nové funkcionality a grafického uživatelského rozhraní. Datovka Beta se instaluje jako samostatná aplikace s vlastními daty, která
… více »Harlequin byl vydán ve verzi 1.0.0. Jedná se o TUI (Text User Interface) IDE (Integrated Development Environment) k systému pro správu SQL OLAP databází DuckDB.
Po roce a půl od představení DALL·E 2 představila společnost OpenAI novou verzi DALL·E 3 svého AI systému pro generování "realisticky vypadajících obrázků nebo uměleckých děl" na základě popisu v přirozeném jazyce, viz příklad "kosmonaut na koni fotorealisticky". Jednou z novinek je integrace s ChatGPT.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi: MagPi 133 (pdf) a HackSpace 70 (pdf).
Po půl roce vývoje od vydání verze 44 bylo vydáno GNOME 45 s kódovým názvem Rīga. Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání a v novinkách pro vývojáře. Krátké představení na YouTube. Jednou z nejviditelnějších změn je odstranění tlačítka Činnosti (Activities) v levém horním rohu. Nově je tam indikátor ploch. Výchozím prohlížečem obrázků je nově Loupe, nahradil Eye of GNOME (eog). Novou aplikací pro práci s webovou kamerou je Snapshot, nahradil Cheese. Rozšíření GNOME Shellu fungující v předchozích verzích nejsou s verzí 45 kompatibilní.
Linux Foundation představila a zaštítila svobodný a otevřený fork Terraformu s názvem OpenTofu. Ten vznikl pod původním názvem OpenTF jako reakce na přelicencování Terraformu na BSL (Business Source License) společností HashiCorp.
Google oznámil (en), že konverzační AI Bard (Wikipedie) může nyní komunikovat s aplikacemi a službami Google: "Díky nejnovějšímu rozšíření služby může Bard najít a zobrazit relevantní informace z nástrojů společnosti Google, které používáte každý den, jako je například Gmail, Dokumenty, Disk, Mapy, YouTube a Letenky Google, a to i když jsou potřebné informace v různých aplikacích a službách."
Apache Pinot (GitHub, Wikipedie) dospěl do verze 1.0. Jedná se o realtimeový distribuovaný OLAP datastore navržený tak, aby na OLAP dotazy odpovídal s nízkou latencí.
Byla vydána Java 21 / JDK 21. Nových vlastností (JEP - JDK Enhancement Proposal) je 15. Jedná se o LTS verzi. Nová Java / JDK vychází každých 6 měsíců.
Byla vydána betaverze Fedora Linuxu 39, tj. poslední zastávka před vydáním finální verze, která je naplánována na úterý 17. října. Nový Fedora Linux přinese GNOME 45, LibreOffice 7.6, GCC 13.2, …
Řešení dotazu:
(...) ale předtím, než to udělám, by mě zajímalo, kolik dat bude potřeba opravdu přenést (...)Možná přidat
--dry-run
?
pv shows the progress of data through a pipeline by giving information such as time elapsed, percentage completed (with progress bar), current throughput rate, total data transferred, and ETA.Potřebuju ho dopředu nakrmit maximem, které ale neznám - je to předmětem dotazu. Na odkazované stránce je jak zjistit počet přenesených souborů, ale to já vím - bude to 1. Ještě se musím zamyslet, jestli je to vůbec možné. Nejsem si jistý, jestli rsync s plovoucími hashi nepotřebuje mít přenesený všechno předešlé, aby dokázal dopočítat, jestli bude přenášet další blok.
--info=progress2
?
ionice -c3 rsync ... ... ...
--bwlimit
, ale pak se dostanu někam okolo 10 hodin. Pokud zjistím, že je potřeba přenést celý soubor (nebo třeba > 80 %), nebudu to přenášet vůbec a vyřeším to jinak. Třeba "kabelovým" přenosem. Idea byla, že to půjde zjistit efektivněji než experimentem.
--dry-run
by mělo zabránit přenosu dat, --itemize-changes
vypíše změny, --stats
vypíše statistiky. Z toho nedostanete výstup potřebný pro váš odhad?
rsync remote:dump.sql dump.sql --info=progress2 --human-readable --dry-run -vv --stats --itemize-changesdá stejný výstup (až na čísla procesu, dobu běhu), ať mu podstrčím shodný soubor nebo prázdný soubor.
rsync
přesvědčit, aby se choval jako při síťovém přenosu. Protože rsync
není napsán hloupě, a když jsou zdroj a cíl místní, soubor normálně zkopíruje a nezpomaluje to zbytečným načítáním z disku. Při síťovém přenosu je úzkým hrdlem síť, proto optimalizuje rsync přenos dat po síti. Při lokálním přenosu jsou ale úzkým hrdlem pevné disky, a nemá tedy smysl optimalizovat přenos přes operační paměť.
Notably, a dry run does not send the actual data for file transfers, so --progress has no effect, the "bytes sent", "bytes received", "literal data", and "matched data" statistics are too small, and the "speedup" value is equivalent to a run where no file transfers were needed.
Tiskni
Sdílej: