Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Aky filesystem pre FreeBSD urceny pre desktop?
Mal by to byt odlahčený desktop s FreeBSD.
SSD 120GB pripadne 250GB pre system, tu na by som nechal vytvorit GPT table a automaticke rozdelenie
EFI+ROOTSYS+SWAP s tym ze system bude UFS+SU je tam moznost zapnut ze pre SSD.
a DATA s tym nesom si isty co tam dat hardisk je 1TB Toshiba 4K AF mam 2 taketo disky ale nechcem ziaden blbnutie typu mirror, radsej spravim rucne backup raz za cas.
Je bezpecne dat na 1TB disk UFS ?
PC je klasicky Intel Pentium nejaky starsi Haswell Refresh a 4 pripadne 8G pamet,
čo používate vy na FreeBSD aky fs? a ak by som na ten 1TB dal jednu velku particiu UFS+SU pouzit MBR alebo GPT? co je vyhodnejsie koli AF (4K bloky) viem ze GPT automaticky zarovnava particiu
ešte dodam ze naschval som napisal aj o aky pc sa jedna ze to nie je nic extra vykone, ZFS ma tiez nejaku reziu a 4GB pamet je vraj minimum
Ďakujem Max, na SSD dam UFS tiez to tak vidim, idem prave skusit instalnut. ten druhy datovy disk rozdelim rucne
Zbytečný, nesmyslný trolling.
Měl by tedy tazatel použít zastaralé nechecksumované béčko bez snapshotů a jiných moderních samozřejmostí, jen proto, že někdo nepochopil, o čem je ZFS a proč je dnes potřeba?
Trabant zdarma nemá smysl volit místo Rolls-Royce zdarma, i když máš zrovna (naprosto mylný) dojem, že Rolls-Royce „nepotřebuješ“…
Tiskni
Sdílej: