Raspberry Pi Connect, tj. oficiální služba Raspberry Pi pro vzdálený přístup k jednodeskovým počítačům Raspberry Pi z webového prohlížeče, byla vydána v nové verzi 2.5. Nejedná se už o beta verzi.
Google zveřejnil seznam 1272 projektů (vývojářů) od 185 organizací přijatých do letošního, již jednadvacátého, Google Summer of Code. Plánovaným vylepšením v grafických a multimediálních aplikacích se věnuje článek na Libre Arts.
Byla vydána (𝕏) dubnová aktualizace aneb nová verze 1.100 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.100 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.5.
OpenSearch (Wikipedie) byl vydán ve verzi 3.0. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Jedná se o fork projektů Elasticsearch a Kibana.
PyXL je koncept procesora, ktorý dokáže priamo spúštat Python kód bez nutnosti prekladu ci Micropythonu. Podľa testov autora je pri 100 MHz približne 30x rýchlejší pri riadeni GPIO nez Micropython na Pyboard taktovanej na 168 MHz.
Grafana (Wikipedie), tj. open source nástroj pro vizualizaci různých metrik a s ní související dotazování, upozorňování a lepší porozumění, byla vydána ve verzi 12.0. Přehled novinek v aktualizované dokumentaci.
Raspberry Pi OS, oficiální operační systém pro Raspberry Pi, byl vydán v nové verzi 2025-05-06. Přehled novinek v příspěvku na blogu Raspberry Pi a poznámkách k vydání. Pravděpodobně se jedná o poslední verzi postavenou na Debianu 12 Bookworm. Následující verze by již měla být postavena na Debianu 13 Trixie.
Richard Stallman dnes v Liberci přednáší o svobodném softwaru a svobodě v digitální společnosti. Od 16:30 v aule budovy G na Technické univerzitě v Liberci. V anglickém jazyce s automaticky generovanými českými titulky. Vstup je zdarma i pro širokou veřejnost.
sudo-rs, tj. sudo a su přepsáné do programovacího jazyka Rust, nahradí v Ubuntu 25.10 klasické sudo. V plánu je také přechod od klasických coreutils k uutils coreutils napsaných v Rustu.
em
, coz se jevilo funkcne. Napsal jsem migracni rutinu na stavajici data, spustil ji a zmenil tak statisice retezcu. Bohuzel az pak prisla od Roberta smska, ze toto reseni funguje pouze ve firefoxu, kdezto v IE, Konqueroru i Opere pres CSS nejde znacku BR stylovat.
Co ted? Napada nekoho z vas, zda preci jen neexistuje nejaky CSS trik, ktery z jednoho BR udela oddelovac odstavcu a to nejen ve firefoxu? Diky za vase napady.
Pokud ta výška má být menší než jeden řádek, tak to fungovat nebude.To je právě ono.
</p><p class="xyz">
, a celý príspevok obaliť do <p> (popr použiť div).
br.separator { display: block; margin-bottom: 1ex; }Pokud to nezabere, máš smůlu. Raději bych to ale nahradil za </p><p> a následně prohnal přes tidy.
<p>Bla bla bla lalala</p>A po nahrazení prázdného řádku za "</p><p>" bude na výstupu toto:
<p>Bla bla bla </p><p> lalala<p>Obojí je validní. Problém je, pokud obalující tag je div -- na to je ale potřeba to rozparsovat a znovu složit (proto tidy).
Chceš tím říci, že není ani vyřešen převod na správně utvořené XHTML?
Dokud nebude tohle, tak nemá smysl řešit dělení strukturovaných textových uzlů, převod do e-mailového plain textu atd.
Tak to jsem nepochopil, proč se tu lidé ohání tidy a podobnými udělátky.
Tak nějak jsem doufal, že v případě XHTML by bylo možné na všechny ty konverze udělat XSLT šablony a nemuset se tak trápit s vlastním parserem HTML. Řešení přes XSLT by totiž bylo nezávislé na ostatním kódu Abíčka. Takže by nebyl problém najít již nějaký ten konvertor hotový, nebo by jej mohl i někdo jiný udělat.
<br><br>
nahradiť za <u class="xyz"></u>
... rovnaké riešenie ako už odznelo s div-om.
Tiskni
Sdílej: