Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
TmuxAI (GitHub) je AI asistent pro práci v terminálu. Vyžaduje účet na OpenRouter.
Byla vydána nová verze R14.1.4 desktopového prostředí Trinity Desktop Environment (TDE, fork KDE 3.5, Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání. Podrobný přehled v Changelogu.
Bylo vydáno OpenBSD 7.7. Opět bez písničky.
V Tiraně proběhl letošní Linux App Summit (LAS) (Mastodon). Zatím nesestříhané videozáznamy přednášek jsou k dispozici na YouTube.
posledni_komentar
a logika je implementována v metodě getLastSeenComments
ve třídě SQLTool.
Navrhuji:
1. Implementovat odstraňování komentářů tak, aby se buď inkrementovalo ID (po smazání komentáře #5 nepřibyde znovu komentář #5, ale #6), nebo se spolu s mazáním zaktualizovaly hodnoty v tabulce posledni_komentar
tak, aby nemohly ukazovat na v tu chvíli neexistující komentář.
2. Účty spammerů bannovat. Triviálně by to bylo možné implementovat trojkombinací reset na náhodné heslo, nastavení neplatné e-mailové adresy (a nebo např. junk@abclinuxu.cz a není nutné zkoumat, zda zbytek kódu nepředpokládá validní adresu a nerozbije se) a zahození session ID.
3. Implementovat lepší antispam. Jestli ty spamboti nepoužívají něco jako Selenium, mohl by stačit klasický ticket vložený někam do stránky a generovaný třeba JavaScriptem (ten stejně musí mít neregistrovaní uživatelé aktivní kvůli reCAPTCHe). Další možností je filtrování podle obsahu u mladých účtů a nepřihlášených diskutujících. Je pravděpodobné, že za vším stojí jediný spambot, takže by to chtělo zkontrolovat i User-Agenta atd., jestli by nešel rozpoznat a vyřadit touhle cestou (nejspíš ne).
Před pár měsíci se tu řešilo, jestli by to tu šlo patchovat. Posunulo se to nějak? Je o to zájem? Prerekvizitou jsou aktuální zdrojáky vč. konfigurace, návod na zprovoznění a někdo, kdo bude schvalovat změny. Pak by občas někdo nějaký menší patch třeba poslal…
Tiskni
Sdílej: