abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 05:44 | Zajímavý software

    picogame (GitHub) je malý 2D herní engine pro mikrokontroléry jako RP2040, čip uvnitř kapesní konzole Picopad. Hru napíšeš v Pythonu a vyzkoušíš ji v prohlížeči nebo desktopovém simulátoru. Až bude hotová, zkopíruješ ji na podporovanou desku. Na začátku nepotřebuješ C, sestavení firmwaru ani hardware.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 19:22 | Nová verze

    Multiplatformní prohlížeč elektronických knih KOReader byl vydán ve verzi 2026.07 "Sailing Walrus". U PDF souborů s SMask lze vyčistit pozadí. Přibyla podpora Kobo v5 nebo základní podpora OPDS 2.0.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 14:22 | Komunita

    Společnost Valve sponzoruje a společnost Collabora portuje RADV (open source Vulkan ovladač pro AMD GPU z projektu Mesa) na Windows.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    28.7. 20:44 | Zajímavý projekt

    Starling (GitHub) je desktopové prostředí vytvořeno umělou inteligencí (s dohledem jednoho vývojáře během šesti měsíců).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 26
    28.7. 14:22 | IT novinky

    Dne 30. června 2026 byla završena fyzická realizace projektu Czech National Quantum Communication Infrastructure (CZQCI), tedy České národní kvantové komunikační infrastruktury. Projekt byl realizován od 1. března 2023 a financován z Národního plánu obnovy částkou 121,6 milionu Kč. Cílem podpořeného projektu bylo vybudovat základy národní kvantové komunikační infrastruktury a ověřit možnosti jejího praktického využití. Mezi

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    28.7. 14:11 | IT novinky

    Město Šumperk se stalo terčem kybernetického útoku, chod úřadu je omezen. Zjišťuje se, jestli unikla nějaká data. Cílem hackerů byla městská datová síť. První útoky zaznamenali odborníci na informační technologie již v pondělí večer, závady se ale plně projevily až dnes ráno. Město událost nahlásilo Národnímu úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost (NUKIB).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    28.7. 13:55 | Bezpečnostní upozornění

    Samba, svobodná implementace síťového protokolu SMB/CIFS, byla vydána ve verzích 4.24.5, 4.23.10 a 4.22.11. Řešeno je 6 zranitelností.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    27.7. 23:44 | IT novinky

    Přední technologické společnosti (Adobe, Cadence, Capital One, Cisco, Cloudera, Cloudflare, Cognition, CrowdStrike, Databricks, Dell Technologies, DoorDash, Elastic, HPE, Hugging Face, IBM, LangChain, Linux Foundation, Microsoft, NAVER, NetApp, Nous Research, NVIDIA, OpenClaw, Palantir, Palo Alto Networks, Red Hat, Reflection AI, Salesforce, SAP, ServiceNow, Siemens, SK Telecom, Snowflake, SpacexAI, Synopsys, Thinking

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 5
    27.7. 18:11 | Zajímavý projekt

    Krabix.cz je online 3D konfigurátor krabiček pro 3D tisk s exportem do STL. Běží přímo v prohlížeči. Nic se neposílá na server.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 7
    27.7. 17:00 | Komunita

    Nadace Open Home Foundation spustila veřejnou preview verzi komunitní databáze zařízení pro Home Assistant. Má fungovat jako „Wikipedie pro chytrá zařízení".

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (7%)
     (2%)
     (18%)
     (30%)
     (5%)
     (6%)
     (2%)
     (15%)
     (23%)
    Celkem 2279 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník

    Portál

    Skupina se věnuje tomuto portálu z pohledu uživatelů i správců. Probírají se zde funkce abíčka, srazy, najdete zde nápovědu.
    Informace o skupině
    Založena: 9. 9. 2008
    Členů: 33
    Článků: 0
    Wiki stránek: 14
    Dotazů: 156
    Akcí: 0
    Čtenost: 100 %
    Skóre: 36
    Nástroje


    1. Zprávička by měla typicky mít alespoň dvě věty.
    2. S výjimkou pozvánek na akce by ale stále měla být rozumně krátká a bez číslovaných nebo nečíslovaných seznamů.
    3. Musí být napsána česky nebo slovensky, anglický text je nepřípustný. Je nutné používat diakritiku.
    4. Je žádoucí, aby zprávička obsahovala odkaz na zdroj informace, kterou obsahuje.
    5. Měla by se týkat Linuxu, BSD, open source, free software nebo komunity kolem těchto. Zprávička se může týkat také IT, ale jen významných událostí (prodej Google), významných objevů (procesor na vzduch) či dostatečně technických témat (statistika Google o vlivu teploty na výdrž disků) — ostatní IT témata jsou na zvážení správců.
    6. Text zprávičky musí dávat smysl i bez přečtení titulku.
    7. Titulek by neměl připomínat reklamní upoutávku, ale vhodně shrnout obsah zprávičky.
    8. Opatrně se superlativy, text zprávičky by měl být objektivní (nikoliv subjektivní).
    9. V textu zprávičky se nepoužívá první osoba a nepíšou se do něj osobní názory.
    10. Pokud je zprávička o nové verzi programu, do titulku se píše jen název a verze programu, nikoliv už slova jako “Vyšlo”.
      • Pokud není program obecně znám, je důležité u takové zprávičky uvést, co je to za program.
      • U webových aplikací (phpBB, Wordpress) psát o nových verzích, jen pokud jde o významné vydání nebo opravu významné bezpečnostní chyby.
      • Nemá smysl psát o alfa/beta verzích, leda by byla verze zásadně přelomová nebo šlo o projekt, kde moc jiných vydání není (např. Krusader).
    11. Zprávičkám typu “Za pár hodin vyjde” se s výjimkou velmi významných událostí (vydání GNU GPLv3, přílet Torvaldse do ČR, nikoliv však nové Ubuntu…) vyhýbat.
    12. Zprávičky zaměřené na propagaci vašeho komerčního produktu zadávejte až po předchozí domluvě s provozovatelem, jinak bude zprávička smazána. O zavedených produktech (např. WinStrom Flexibee) lze psát normálně.

    Dokument vytvořil: Luboš Doležel (Doli), 10.7.2011 17:47 | Poslední úprava: David Watzke, 11.9.2011 15:24 | Další přispěvatelé: Luboš Doležel (Doli), |🇵🇸 | Historie změn | Zobrazeno: 6400×

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.