abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 04:00 | Zajímavý software

    Nourish (GitHub) je nový správce oken pro Linux. Tradiční plochy nahrazuje nekonečným plátnem a posouváním a přibližováním. Využívá vlastní kompozitor pro Wayland s názvem y5. Videoukázka.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    včera 15:33 | Komunita

    Po 20 letech a 17 otevřených (open source) krátkých filmech Blender Studio oznámilo plán na svůj první celovečerní film. Cílem samozřejmě není jenom nový otevřený film, ale především vývoj a vylepšení otevřených nástrojů pro spolupráci napříč celým procesem a vytvoření otevřené příručky (playbook) pro filmovou produkci ve velkém měřítku s informacemi, které jsou obvykle dostupné pouze uvnitř komerčních studií, a pomoci tak nezávislým tvůrcům překonat technické a organizační bariéry.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 05:00 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 26.6.25 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Shotcut je vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    26.6. 14:44 | IT novinky

    Apple bez varování odstranil ze svého obchodu sociální síť VKontaktě i další aplikace skupiny VK, jako je VK Music nebo VK Video [Novinky.cz].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 13
    26.6. 14:22 | IT novinky

    V dubnu loňského roku představený poštovní klient Notion Mail bude 22. září ukončen.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    26.6. 04:33 | Komunita

    Konference OpenAlt 2026 hledá přednášející. Proběhne o víkendu 7. a 8. listopadu na půdě Fakulty informačních technologií VUT v Brně. Témata konference jsou: Otevřený a svobodný software, IoT a Hnutí tvůrců, Vzdělávání, Bezpečnost a soukromí, Otevřená společnost, komunity a data, OpenMobility a další.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    26.6. 04:22 | IT novinky

    Společnosti OpenAI a Broadcom oznámily čip optimalizovaný pro AI pojmenovaný Jalapeño.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    25.6. 20:22 | Nová verze

    Deno (Wikipedie), běhové prostředí (runtime) pro JavaScript, TypeScript a WebAssembly, bylo vydáno v nové verzi 2.9. Hlavní novinkou je deno desktop pro převod Deno projektu na desktopovou aplikaci. Jedná se o alternativu k frameworkům Electron nebo Tauri.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    25.6. 15:44 | IT novinky

    Od zítra jsou Datové schránky oficiálně na nové adrese datovka.gov.cz. Adresa mojedatovaschranka.cz zůstává funkční do 27. srpna 2026, následně budou uživatelé automaticky přesměrováni na datovka.gov.cz.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    25.6. 13:44 | Nová verze

    Dolphin (Wikipedie), tj. open source multiplatformní emulátor herních konzolí GameCube a Wii od Nintenda, byl vydán ve verzi 2606. S podporou Game Boy Playeru.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (7%)
     (2%)
     (17%)
     (31%)
     (4%)
     (6%)
     (2%)
     (15%)
     (26%)
    Celkem 2002 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník


    Dotaz: Připojení na server Eurobattle.net ve Warcraft 3: Frozen Throne

    13.8.2007 12:13 Petr999
    Připojení na server Eurobattle.net ve Warcraft 3: Frozen Throne
    Přečteno: 11389×
    Zdravím, nainstaloval jsem wine 0.9.43, Warcraft 3: Reign of Chaos, Warcraft 3: Frozen Throne, patch 1.21 a Eurobattle.net loader. V úvodním menu hry zvolím "Battle.net", ale objeví se chybová hláška "Nebylo možné rozpoznat verzi hry. Zkuste se znovu připojit, nebo aplikujte aktuální opravu hry ručně." Používám Kubuntu 7.04. Díky za všechny odpovědi.

    Odpovědi

    13.8.2007 12:40 DNA
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Připojení na server Eurobattle.net ve Warcraft 3: Frozen Throne
    zřejmě budeš muset na nějaké fórum o war3, nechápu jak tohle souvisí s Linuxem...
    13.8.2007 17:01 Petr999
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Připojení na server Eurobattle.net ve Warcraft 3: Frozen Throne
    Ve Windows jsem postupoval stejně a připojím se na server bez problémů, takže mě napadlo, jestli by ten problém nemohl souviset s Kubuntu, případně s wine.
    14.8.2007 09:48 DNA
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Připojení na server Eurobattle.net ve Warcraft 3: Frozen Throne
    no, asi to bude nastavením wine, mě BNet funguje. Jestli máš stále pocit, že to, že ti ve wokení hře něco nejde, je problém Linuxu, tak si třeba cvičně překompiluj jádro, narvi si tam tun/tap, nainstaluj hamachi a hraj to jak po lanu. Sorry, ale dotazy typu "Nainstaloval sem do wine MS Internet Explorer a něco mi tam nejde zobrazit" pro mě nejsou dotazy týkající se Linuxu. No, když už ztrácím čas, tak jsem za tebe hledal na netu a dostal jsem se ke stránce s updaty, které nefungují pomocí BNUpdate, ale do wine se instalují ručně (samozřejmě do správné cesty ~/.wine/drive_c...). Takže jestli ti to hlásí špatnou verzi, tak si buď stáhni updaty, nebo přeinstaluj Linux ;-)
    14.8.2007 09:53 DNA
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Připojení na server Eurobattle.net ve Warcraft 3: Frozen Throne
    14.8.2007 16:12 Petr999
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Připojení na server Eurobattle.net ve Warcraft 3: Frozen Throne
    Nejsou žádné updaty, které bych si mohl stáhnout, protože patch 1.21, který mám nainstalovaný, je nejnovější a je to patch, na kterém běží Eurobattle.net. Asi mi tedy nezbyde nic jiného, než přeinstalovat Linux :-(
    Luboš Doležel (Doli) avatar 14.8.2007 16:18 Luboš Doležel (Doli) | skóre: 98 | blog: Doliho blog | Kladensko
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Připojení na server Eurobattle.net ve Warcraft 3: Frozen Throne
    Asi mi tedy nezbyde nic jiného, než přeinstalovat Linux
    Já tohle považoval za vtip... ale vy to myslíte vážně? :-D
    14.8.2007 20:30 Petr999
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Připojení na server Eurobattle.net ve Warcraft 3: Frozen Throne
    Určitě to žádný vtip nebude. Nevěřím, že by "DNA" byl natolik zlomyslný, aby si dělal legraci z takového linuxového začátečníka, jako jsem já. xD
    15.8.2007 22:56 Petr999
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Připojení na server Eurobattle.net ve Warcraft 3: Frozen Throne
    Přeinstaloval jsem Linux a připojení na server funguje bez problémů. Díky všem za rady.
    Luboš Doležel (Doli) avatar 15.8.2007 22:57 Luboš Doležel (Doli) | skóre: 98 | blog: Doliho blog | Kladensko
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Připojení na server Eurobattle.net ve Warcraft 3: Frozen Throne
    Ono spíš stačilo vymazat ~/.wine
    13.8.2007 17:01 Stanislav Sobotka
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Připojení na server Eurobattle.net ve Warcraft 3: Frozen Throne
    já bych zkusil nainstalovat hru ve windowsu, veškeré patche i loader, a poté zkusit v linuxu... no-cd patch to snad vyřeší..

    na fórech o war3 to asi nebude, málokdo z linuxu hraje...

    IMHO, s linuxem to souvisí tak, že se tazatel pokouší spustit hru právě v onom LINUXU xD
    13.8.2007 18:20 Petr999
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Připojení na server Eurobattle.net ve Warcraft 3: Frozen Throne
    Zkusil jsem hru nainstalovat ve Windows a spustit z Linuxu, ale tentokrát ani nenaběhne. Loader ukáže chybovou hlášku "není možné nalézt soubor war3.exe". Když soubor war3.exe spustím ručně a v menu hry kliknu na tlačítko Battle.net, zobrazí se chybová hláška, která říká, že mám zkontrolovat, zda jsem připojený k internetu.
    Luboš Doležel (Doli) avatar 13.8.2007 18:38 Luboš Doležel (Doli) | skóre: 98 | blog: Doliho blog | Kladensko
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Připojení na server Eurobattle.net ve Warcraft 3: Frozen Throne
    Loader ukáže chybovou hlášku "není možné nalézt soubor war3.exe".
    A spouštěl jste to ze správného adresáře?
    13.8.2007 19:13 Petr999
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Připojení na server Eurobattle.net ve Warcraft 3: Frozen Throne
    Ano.
    13.8.2007 19:06 dejvik
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Připojení na server Eurobattle.net ve Warcraft 3: Frozen Throne
    Mit aktualni adresar na slozce Warcraftu pro me bylo nezbytne. Navic ho spoustim pres w3l.exe po aplikaci cracku. Viz muj .bashrc
    alias war='cd ~/War\ III/ && wine w3l.exe'
    13.8.2007 19:19 Petr999
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Připojení na server Eurobattle.net ve Warcraft 3: Frozen Throne
    Taky to spouštím přes w3l.exe. A crack se instaluje automaticky s loaderem, když zvolím kompletní instalaci.
    14.3.2008 20:18 jano b
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Připojení na server Eurobattle.net ve Warcraft 3: Frozen Throne
    potrebujem zahrať dotu po nete -nainštaloval som patch 1,21b a batlle netko a nejako mi to nejde-pri inštalácii malo by vyhodiť spuštacie ikony.ale mne nič nevyhodilo!Skušal som aj ine patche a stale mi to nejde .už som bezradny please o pomoc maje ICQ 443 416 416-prosim ozvite sa niekto-niesom lama už hram dotu 3 roky!!!
    14.3.2008 23:14 crt
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Připojení na server Eurobattle.net ve Warcraft 3: Frozen Throne
    tak tos trefil :-)
    tsLnox avatar 15.3.2008 10:19 tsLnox | skóre: 31 | blog: Blog jednoho ukecaného Gentoolemana | Žďár nad Sázavou
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Připojení na server Eurobattle.net ve Warcraft 3: Frozen Throne
    Ach jo... Zase někdo kdo tohle fórum našel na googlu a s linuxem nemá nic společného.. :-D
    niesom lama
    No jistě, a já nejsem Linuxák, vždyt ve škole používám Windows :-D

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.