Společnost IBM představila server IBM LinuxONE Emperor 5 poháněný procesorem IBM Telum II.
Byla vydána verze 4.0 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání. Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Podpora Windows 10 končí 14. října 2025. Připravovaná kampaň Konec desítek (End of 10) může uživatelům pomoci s přechodem na Linux.
Již tuto středu proběhne 50. Virtuální Bastlírna, tedy dle římského číslování L. Bude L značit velikost, tedy více diskutujících než obvykle, či délku, neboť díky svátku lze diskutovat dlouho do noci? Bude i příští Virtuální Bastlírna virtuální nebo reálná? Nejen to se dozvíte, když dorazíte na diskuzní večer o elektronice, softwaru, ale technice obecně, který si můžete představit jako virtuální posezení u piva spojené s učenou
… více »Český statistický úřad rozšiřuje Statistický geoportál o Datový portál GIS s otevřenými geografickými daty. Ten umožňuje stahování datových sad podle potřeb uživatelů i jejich prohlížení v mapě a přináší nové možnosti v oblasti analýzy a využití statistických dat.
Kevin Lin zkouší využívat chytré brýle Mentra při hraní na piano. Vytváří aplikaci AugmentedChords, pomocí které si do brýlí posílá notový zápis (YouTube). Uvnitř brýlí běží AugmentOS (GitHub), tj. open source operační systém pro chytré brýle.
Jarní konference EurOpen.cz 2025 proběhne 26. až 28. května v Brandýse nad Labem. Věnována je programovacím jazykům, vývoji softwaru a programovacím technikám.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma.
Před 25 lety zaplavil celý svět virus ILOVEYOU. Virus se šířil e-mailem, jenž nesl přílohu s názvem I Love You. Příjemci, zvědavému, kdo se do něj zamiloval, pak program spuštěný otevřením přílohy načetl z adresáře e-mailové adresy a na ně pak „milostný vzkaz“ poslal dál. Škody vznikaly jak zahlcením e-mailových serverů, tak i druhou činností viru, kterou bylo přemazání souborů uložených v napadeném počítači.
ping 192.168.10.101 funguje
ping -b 127.0.0.1 funguje
ping -c 3 www.yahoo.com (ani žádná jiná) nefunguje - po zmáčknutí entru se nic neděje, jako by zmrznul a o něco se snažil
iwconfig taky funguje,ale zapomněl jsem ji vyfotit a opsat
hláška no interfaces found je součástí výpisu err po zadání příkazu emerge --sync
ještě mně napadají parametry nonis nontp ... - jestli tam nějaký nechybí
snaha se cení
ping -n 77.75.72.3
.
nastavení DNS resolver jsem nedělal a přiznám se - slyším to poprvé . Skusím najít nějaký manuálek a ověřím. Už mám liveDVD, tak se snad budu moci ozvat i z domu.
ping na žádnou IP nefunguje a nic nedělá -> někam bloudí
dig @ip.adre.sa.dns seznam.cz
nameserver 208.67.222.222 nameserver 208.67.220.220
Při instalaci jsem překopíroval funkční instalační nastavení do nového "cp -L /mnt/gentoo/etc/resolv.conf /etc/resolv.conf"
po restartu síť už nešla, ale mám pocit, že ten soubor je prázdný
jestli jsem se překlepnul, asi mně střelí, ale stejně budu rád
může to být chyba - jen se zeptám : Ty čísla mám nechat stejná 208.x.x.x, nebo potřebuju nějaké originál pro můj CPU?
Pokud máš zaplé, používané, dhcp, tedy přidělování IP adres, masky a DNS od routeru, tak tím se to přepisuje, onen soubor /etc/resolv.conf.
DNS si nastav podle svýho providera, můžeš jich mít víc, jak sis asi všim. P.S. ping na DNS obvykle nejde, není povolený, rychlost odezvy od DNS ověříš třeba "host -v www.seznam.cz".
P.S. U ethernetu používam ethtool pro info, zda mam nosnou, vidim protějšek, stejně tak funguje i "ip link show".
P.P.S. jak koukam do manu ...
-R, --nodns Don't send DNS information to resolvconf or touch /etc/resolv.conf.
IP adresu zadat ručně jsem zkoušel do /etc/conf.d/net (doufám, že cesta je dobře)
Protože se v IP vůbec nevyznám, tak jsem zkoušel všechny, ale měla by tam asi být 127.0.0.1 - maska 255.0.0.0 mně ale zaráží a myslím, že je špatně (nepodařilo se mi ale změnit = neodzkoušeno
Teď už se pohybuju ve stádiu "pokus/omyl" - nevím kam konstruktivně šáhnout
sudo route add default gw 192.168.10.x
misto x adresu routeru .
Těm co se mi snažili pomoci díky a zároveň se omlouvám.
Podal jsem nesprávné údaje
Takže - síťovka je RTL8111/8168B - předtím jsem uvedl 8139
iwconfig nefunguje - popletl jsem to s route, který funguje
V jádře jsem podporu nenašel, ale tady v diskuzích se moje síťovka dost probírala. Určitě tam bude i odpověď.
Ozvu se zpětně, ať z toho mojeho chaosu aspoň něco bude
Zdar, jestli jste uvedl MAC adresu 00:1A:4D:5B:21:71
, tak web tvrdí, že máte
MAC Address Prefix Vendor 001A4D GIGABYTE TECHNOLOGY CO.,LTD.(P.S. při správném používání tagů byste měl ten chaos menší.)
lspci hlásí :
02:00.0 Ethernet controler : Realtek Semiconductor Co., Ltd. RTL8111/8168B PCI E xpress Gigabit Ethernet controller (rev 01)
základní deska http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=51309
Takže vlastně můžeme mít pravdu oba
Tak se Vám ozývám z nového a funkčního systému.
Nevím, kde byla chyba, ale udelal jsem všechno znova podle HandBooku, stejne jako predtim a po restartu jsem jenom opravil /etc/resolv.conf podle prispevku "housky". Ten se mi po restartu prepsal sam od sebe.
ve woknech jsem prepnul funkci wake on line na disable
modul funguje r8169, takze není v jádre 2.6.25r7 potreba slozite natahovat r1000
První dojem z nového KDE na AMD64 X2 6400; RAM4G : neco úžasného. U starého CPU jsem kompiloval X11-xorg celou noc a KDE celý den. Nová masinka to celé zvládla asi za tri hodky. jeste doinstaluju cestinu a hajajá
Uvidím, jestli resolv.conf po restartu nebude prepsany
za týden pošlu fotečky a nejake snad i nejake testy
Uvidím, jestli resolv.conf po restartu nebude prepsany...jestli bude, tak mrkni do /etc/dhcp3/dhclient.conf a volba "supersede domain-name-servers" je tvuj kamarad ...
Tiskni
Sdílej: